Pars Krisztián remek küzdő, nagy sportember: bár a sérülések és a műtét után saját állítása szerint is ‘formán kívül’ van, így is bejutott az olimpiai döntőbe a kalapácsvető. Sajnos, nem csak ő: ott lesz a korábbi három olimpián doppinggal lebukó, vagy amiatt visszaléptetett fehérorosz Tyihon is.
Egyfajta jutalomjátékként is felfoghatná Pars Krisztián a riói olimpiát, de a címvédő magyar ismét bebizonyította, hogy hatalmas versenyző. Bár több sérülés, és egy műtét után érkezett meg Brazíliába, végül biztató, közel 76 méteres dobással bejutott a döntőbe. Olimpiai bajnoki címet most nemigen várhatunk tőle, az előzmények után az érem is csodálatos bravúr lenne, egy riválissal mindenesetre már kevesebbel kell megküzdenie, miután a lengyel Pawel Fajdek egészen pocsékul szerepelt.
Fajdek idén már 81,87-ig is eljutott – ez hatalmas eredmény az utóbbi években (is) -, ettől közel tíz méterrel (!) elmaradt a selejtezőben. A lengyel csupán 72 métert dobott, ezzel esélye sem volt a fináléra. Sajnáljuk, de nem bánjuk. Gondolkodjanak a miérten a lengyelek. Pars továbbra is úgy számol, hogy Rióban 78 méter feletti dobás kell az éremhez, egyelőre övé lett a negyedik legjobb eredmény.
Jobban dobott nála a fehérorosz doppingkirály, Ivan Tyihon, akitől 2004-es és 2008-as olimpiai érmét is elvették, de utóbbit nem adta vissza, mert a Nemzetközi Olimpiai Bizottság ‘eljárási hibát’ vétett. Itt még nem volt vége: London előtt maga a fehérorosz szövetség léptette vissza Tyihont, így a mezei szurkoló nem igazán érti:
ez az ember mit kereshet egyáltalán Rióban?
Jellemző, hogy Pars – aki Fajdek kiesését nem kommentálta – Tyihonnal kapcsolatban ezt mondta: „Ő tett, ők tettek a legtöbb rosszat a kalapácsvetésnek.”
De most térjünk vissza a magyarhoz. Pars szerint továbbra sincs formában, de fejben megpróbál felkészülni a pénteken következő döntőre. „Már két-három hete ebben a 75 méteres formában vagyok, illetve nem mondanám formának… Nem az az önmagam vagyok, aki voltam másfél-két éve. A sebességi indulást a dobásnál meg kell találnom. Nagyon fontos, hogy a lábam mennyire tud gyorsan forogni. Ha nem tud, akkor sokkal több erőt kell vinnem a lábam fordítására, minthogy hajtsam a szert” – fogalmazott. Szurkolunk érte.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS