Zárt ülésen elutasította Gulyás Emil szocialista politikus indítványát a pécsi közgyűlés kétharmados fideszes többsége, így egyelőre képviselő maradhat a sikkasztásért bűnsegédként jogerősen elítélt, egyébként előszeretettel hazaárulózó és állampolgárokat fenyegető Fodor Ibolya. Páva Zsolt polgármester szerint „egyes képviselők” nem szavazták meg az indítványt.
Viharosan indult a január 29-ei pécsi közgyűlés, ahol a kezdéskor nem akarták beengedni a Fodor Ibolya ellen demonstrálókat, végül az ellenzéki képviselők határozott fellépése oldotta meg a helyzetet. A közjáték nem volt véletlen, ugyanis a közgyűlés egyik napirendi témája a szocialista Gulyás Emil azon javaslata volt, hogy a testület mondja ki a röpke negyedév alatt országos ismertségre tett fideszes Fodor Ibolya összeférhetetlenségét azzal az indokkal, hogy a képviselő méltatlanná vált az általa betöltött tisztségre.
A kormányellenes tüntetőket lehazaárulózó Fodorról az RTL Klub derítette ki, hogy korábban jogerősen elítélték sikkasztásért bűnsegédként, a hvg.hu pedig arról írt, hogy a képviselő asszony egy hozzá kritikusan viszonyuló Facebook felhasználót fenyegetett meg. Ez már Páva Zsolt polgármesternek is sok volt, hiszen nyílt levélben kérte a képviselő lemondását január első felében, ezt Fodor azóta is fontolgatja.
Az MSZP a hét elején összeférhetetlenségi eljárást kezdeményezett a képviselő ellen arra hivatkozva, hogy az elhallgatta jogerős elítélését, majd a későbbiek során nyíltan fenyegette és minősítgette a választópolgárokat és a sajtó munkatársait. Gulyás javaslatát kedden már leszavazta a közgyűlés jogi és ügyrendi bizottsága, ahol a Fidesz négyötödös többséggel rendelkezik, de a kormánypárti zavart jól jelezte, hogy párttársai döntését mind Páva Zsolt polgármester, mind Decsi István frakcióvezető komoly kritikával illette. Utóbbi január 28-án még abban reménykedett, hogy a közgyűlésen le lehet zárni Fodor Ibolya ügyét.
Az indítványt zárt ülésen tárgyalta a testület (ahogy a korábbi közgyűlések alkalmából sem, Fodor most sem jelent meg a városházán), ám a korábbi fideszes fogadkozások ellenére a testület mégis úgy döntött, hogy nem mondják ki az összeférhetetlenséget, azaz a képviselő megőrizheti mandátumát. Páva a döntés után röviddel sajtóközleményt adott ki, amelyben azt írja, hogy „egyes képviselők úgy vélték, hogy ez egyedül a bíróság joga”. Hozzáteszi, ő maga abban reménykedett, hogy a kérdést sikerül rendezni, de azt is elfogadja, hogy többen nem kívántak bírói szerepet játszani. Azt nem még nem tudni, hogy a polgármesteri nyilatkozat arra utal-e, hogy esetleg az önkormányzat a bírósághoz fordul az ügy rendezése érdekében.
Fodor távozása esetén időközi választás következne választókerületében, igaz, ez a Fidesz közgyűlési dominanciáját nem befolyásolná.
Forrás: hvg.hu
Fotó: nol.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS