“Védjük meg közösen az emberséges társadalom határait! címmel fogalmazott meg petíciót öt ismert ember” – írta meg a 444. Beer Miklós váci püspök, Veiszer Alinda tévés műsorvezető, Hajós András zenész-tévés, Gundel Takács Gábor tévés és Gégény István hitoktató, a Szemlélek blog elindítója.
“A petíció nyilvánvaló reakció a legális papírokkal rendelkező menekültek nyaraltatása ellen erőszakosan fellépő őcsényiek, illetve az őket támogatók, illetve a mások elé példaként állító Orbán miniszterelnök esetére” – írta meg a 444.
Mi, ennek a petíciónak az aláírói olyan országban akarunk élni, ahol a nézeteltéréseket a párbeszéd, a jog és a felebaráti szeretet szellemében igyekszünk megoldani. Az elmúlt napokban drámai képet kaphattunk arról, hogy az idegenellenesség, a félreértések és indulatok elhatalmasodása hová vezet: olyan társadalommá lettünk, amelyben az előbbi értékeket bármikor felválthatja az ismeretlentől való félelemből fakadó agresszió, ahol a vitás helyzeteket bicskával, téglával oldják meg az egyébként békés állampolgárok. Ijesztő látni, ahogy normális életet élő polgárok félinformációk, számukra ismeretlen tények és meg nem ismert emberek kapcsán egymás ellen fordulnak, a jó szándékra halállal fenyegetéssel válaszolnak.”
A petíció szerzői jelzik, hogy nem a menekültek ellenőrizetlen beengedése mellett vannak, de az is kiderül, hogy a kerítéssel sincsen problémájuk:
Mindannyiunk közös érdeke, hogy megvédjük hazánkat, hogy a határainkat ellenőrizzük, hogy tudjuk, kik jönnek hozzánk, kikkel osztjuk meg az életünket. Ugyanígy közös érdekünk, hogy megvédjük az emberséges társadalom határait. Az elmúlt napokban ezt az intézményt érte olyan támadás, amely ellenreakció nélkül önpusztító folyamatok sorát eredményezheti.
Az aláírók ezt egyfajta spontán, humánus civil mozgalom alapjának szánják a petíciót.
Aki a továbbiakban aláírja ezt a petíciót, velünk együtt elkötelezi magát, hogy saját környezetében megkeresi, kialakítja azokat a fórumokat és eszközöket, amelyek segítségével közösen megoldást találhatunk a nemzetünket érintő súlyos kihívásokra. Ez munkával jár, de nem spórolhatjuk meg az erőfeszítést, ha nem akarjuk, hogy megsokasodjanak a hasonló esetek.”
A petíció teljes szövege itt olvasható.
Forrás: 444.hu; Fotó: Origo
Facebook
Twitter
YouTube
RSS