Magyarország egyszerűen fogalmazta meg a határőrizeti kritériumait, száz százalékosan betartatja a schengeni egyezményt, amely előírja, milyen kritériumok kellenek az övezetbe való belépéshez – jelentette ki Pintér Sándor a bajor tartományi belügyminiszterrel tartott közös sajtótájékoztatóján. A belügyminiszter hozzátette, ha a schengeni rendszerben változtatásokat vezetnek be, a kormány átgondolja a javaslatokat.
Bajor-magyar belügyminiszteri tárgyalásokra került sor csütörtökön, Budapesten. A hazánkba látogató Joachim Hermann, bajor tartományi belügyminiszter a megbeszélés utáni sajtótájékoztatóján elmondta, 2010 óta folyamatosan egyeztet a magyar belügyminiszterrel, jó és bizalomteljes munkakapcsolat alakult ki közöttük az idők folyamán. Hermann arról is beszélt, rendkívül fontos, hogy közvetlen kapcsolatban áll a magyar és a bajor rendőrség, és együttműködnek a biztonságpolitikai feladatokban.
Kiemelt jelentőségű a kelet-európai országok határvédelme
A bajor belügyminiszter arról is beszélt, az aktuális európai eseményeket figyelembe véve Bajorországnak rendkívül fontos, hogy a lehető legalacsonyabban tartsa a terrorfenyegetettséget. Emiatt is kiemelt jelentőségű az együttműködés a kelet-európai államokkal, köztük Magyarországgal. Fontosnak nevezte továbbá az illegális határátlépések megakadályozását, és a schengeni övezetbe belépők azonosíthatóságát. Hermann köszönetét fejezte ki Pintér Sándornak és a magyar rendőrségnek a hosszú évek óta tartó eredményes együttműködésért.
Biztonságban
Pintér Sándor azt hangsúlyozta, hogy Magyarország és Bajorország hasonló gondokkal küzd, elsősorban az illegális migráció, az országok biztonságát veszélyeztető terrorcselekmények tekintetében, valamint a turizmust és a gazdaságot meghatározó biztonság fenntartásában. Hozzátette, bár Bajorország a schengeni övezeten belül van, mégis ki van téve az illegális migrációnak. Magyarország egy jelentős határőrizeti fejlesztéssel megoldotta azt, hogy a schengeni övezeten belül ne érezzenek illegális migránsok az országon keresztül. A belügyminiszter arról is beszélt, az együttműködés fontos eleme, hogy egyik országból se indulhasson a terrorcselekmény, emiatt szükséges a megfelelő gyors és biztonságos információcsere. Hangsúlyozta, mindketten büszkék arra, hogy a rendőrségek megfelelően működnek együtt, és mindkét országban nagy biztonságban élhetnek az állampolgáraink.
Vezető kép: Soós Lajos/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS