A parlament Portik–Laborc tényfeltáró albizottsága a Maglódi úti börtönben titokban, szigorú biztonsági intézkedések mellett meghallgatta Portik Tamást (képünkön), az Energol egykori igazgatóját – tudta meg az Index.hu. A portál szerint a parlament nemzetbiztonsági bizottságához tartozó testület a legnagyobb biztonsági intézkedések közepette tartotta meg azt a kihelyezett ülését, amely miatt Budapestre szállították Portik Tamást is. A nemrégiben a Prisztás József meggyilkolása miatt 11 év fegyházra ítélt Portikot azóta biztonsági okokból folyamatosan utaztatják az ország különböző fegyintézetei között, őrzését egyes források szerint a TEK és büntetés-végrehajtás 15-20 embere biztosítja éjjel-nappal.
A Maglódi úti börtönben a képviselők közel két órán át faggatták egykori energolost. Főként a volt nemzetbiztonsági vezető, Laborc Sándorhoz fűződő kapcsolatára és a vele történt titkos találkozóra voltak kíváncsiak. Portikot azonban számos más témában, így a szervezett alvilággal összefüggésben is kérdezték, ő azonban nem mutatkozott együttműködőnek. Az Index.hu információja többnyire „nem emlékszem semmire” fordulattal dobta vissza a kérdéseket, sajnáltatta magát, és színészkedett. Portik a találkozóról készült felvétel és annak leiratának tanúsága szerint többek között azt mondta Laborcnak, hogy pénzt vitt a szocialistákhoz. Az ülésen erről is faggatták. Portik válasz helyett azt mondta, hogy lehet, egyszer majd úgy dönt, hogy mindent elmesél.
Az energolos több képviselőt is név szerint, indulatosan szólított meg, az Index.hu forrásai szerint nyilvánvaló volt, hogy az ülés előtt tájékozódott a politikusok tevékenységével és magánéletével kapcsolatban is. A bizottság tavaly októberben Laborcot is megpróbálta meghallgatni, de ő csak egy levelet küldött, amelyben – azt állítva, hogy az ügyet politikai célokra akarják felhasználni – kitért a meghívás elől. Később azonban eleget tett egy újbóli meghívásnak. Az albizottság találkozott Szilvássy György, volt titokminiszterrel, és meghallgatta az összekötőket, Vajtó Lajost, és az NBH volt munkatársát, Glemba Zoltánt is. A portál úgy tudja, hogy a meghallgatottak nyilatkozatai több ponton is ellentmondanak egymásnak. Az albizottságnak február 28-ig kell a vizsgálati jelentést elfogadnia, és az Országgyűlés elé terjesztenie. A testület üléseinek valamennyi jegyzőkönyvét 30 évre titkosították.
A teljes cikket itt olvashatja el.
Fotó: Mno.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS