Elhatárolódnak Bagdy Emőkétől a Meseország mindenkié című könyvet védelmükbe vevő genderaktivisták, akik szerint a nemzetközileg elismert szakpszichológus, pszichoterapeuta elavult nézeteket képvisel, amikor olyanokat jelent ki, hogy az egyneműek szerelmének bemutatása káros lehet a gyermekek lelki fejlődésére. A hagyományos értékrend bírálói ezúttal maguk is pszichológusok, és szerintük nem létezik olyan, hogy túl korai érzékenyítés, az egészséges környezetben nevelkedő fiataloknak pedig igenis be kell mutatni az olyan emberek életét, akikkel a hétköznapban nem találkozhatnak.
A mesék kiemelkedő fontossággal bírnak az életünkben, mert azt mutatják meg, ahogyan a világ körülöttünk működik – kezdték állásfoglalásukat azok a pszichológusok, akik a Meseország mindenkié című könyv védelmében fejtették ki véleményüket – írta meg a 24.hu, amelyet a Mandiner szemlézett. A genderideológia gerillái hangsúlyozták, hogy az értékek közvetítésén és a helyzettel való megküzdési módok bemutatásán keresztül a mesék éppen abban tudnak segíteni, hogy az olvasó eljusson egy saját, belső rendig. A Meseország mindenkié fontossága és különlegessége a sokféleségben rejlik. A könyv olyan karaktereket jelenít meg, akik nem vagy nagyon ritkán szerepelnek mesékben, így a kötet mind az érintett csoportok, mind a többségi társadalom tagjainak fontos üzenetet hordoz – írták az érintett ideológusok.
Genderideológusok: nem létezik túl korai érzékenyítés
A genderideológusok szerint a mesekönyv azért jelentős az abban megjelenő szereplőkhöz hasonló gyerekek számára, mert saját magunk elfogadása és pozitív önértékelésünk szempontjából elengedhetetlen, hogy találkozzunk hozzánk hasonló, pozitív hősökkel, akik példaképként szolgálhatnak ahhoz, hogy a csoportot, amelynek tagjai vagyunk, pozitív színben lássuk. Azt írták, az el-nem-fogadottság és a kirekesztő környezet hatására a társadalom többségétől különböző emberek komoly szorongást és krízist élnek át, mely elidegeníti őket a többségtől, így hozva létre egy megosztott társadalmat.
A könyv a többségi társadalom gyermekei számára azért fontos ezen pszichológusok szerint, hogy lássanak tőlük eltérő élethelyzetben lévő gyerekeket. Lássák, hogy az említett csoport tagjai hozzájuk hasonlóan sokfélék, és még ha bizonyos dolgokban különböznek is, sok vágyuk, küzdelmük és motivációjuk megegyezik. Az aktivisták fontosnak tartották megjegyezni, hogy a könyv nem kötelező olvasmányként jelent meg, annak megvételéről és olvasásáról mindenki szabadon dönt, és ezt a szabadságot tiszteletben tartják. Ugyanakkor hangsúlyozták, hogy nem létezik olyan, hogy túl korai érzékenyítés, ha a történet és a szöveg az adott korosztálynak megfelelő. A könyv ezek alapján kiváló érzékenyítő eszköz lehet a gyermekeknek, hiszen az ő nyelvükön mesél olyan emberekről akik velünk élnek, de nem feltétlenül találkoznak velük a mindennapokban – írták az állásfoglalásban.
Bagdy Emőke szerint a gendermesék veszélyt jelentenek a gyerekekre
Közleményük zárásaként a tiltakozó pszichológusok kiemelték, a könyv fontos társadalmi jelenségeket dolgoz fel és emel be a mesék világába, ami nem veszélyes sem a gyermekek, sem a társadalom más tagjai számára, és egyúttal több pszichológustól – például Bagdy Emőkétől – is elhatárolódnak:
Elhatárolódunk minden olyan pszichológus, így Bagdy Emőke nyilatkozatától is, amelyek szerintünk szakmaiatlan és a tudomány mai álláspontjával ellentétes tartalmú állításokat tartalmaznak, és amelyek várható hatása a gyűlöletkeltés és a társadalmi kirekesztés fokozása
– írták a genderideológia pszichológusai.
Bagdy Emőke a mesekönyvről a Magyar Nemzetnek nemrég azt nyilatkozta, hogy a gendermesék veszélyt jelentenek a gyermekekre. Az ismert pszichológus szerint a korai érzékenyítés azért veszélyes, mert a szociális behatások olyan erőteljesek tudnak lenni, hogy megakadályozhatják a szabályozó gén kinyílását vagy módosíthatják azt, ami tovább is örökítődik. Hangsúlyozta, hogy a szülőknek és pedagógusoknak azt kell erősíteniük, amit genetikailag hoz magával az illető, így teremtve meg a biológiai nem és a társadalmi nem összhangját, annak érdekében, hogy ne legyen krízis a gyermek lelkében. Bagdy Emőke azt is fejtegette, hogy óvodáskorban ha arról hall a gyerek egy történetet, hogy két herceg egymásba szeret, akkor ezt megjegyzi, és számára már evidencia lesz, hogy a fiúk egymásba szerethetnek.
Forrás: Mandiner/PS; Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS