Az egri szocialisták pártszervezete darabjaira hullva vergődik, a belső háborúk és puccskísérletek jelentősen megtépázták az egykor szebb napokat látott tagságot, akik nem csak létszámban, hanem pénzforrásban sem bővelkednek mostanság. Portálunknak nyilatkozott egy “kiugrott balos“, aki egyebek mellett arról is beszélt, hogy pártirodájuk bérleti díját sem tudták kifizetni, így az MSZP helyi szervezete az Egri Vagyonkezelőnél közel 700 ezer forintos adósságot halmozott fel. A tetemes adósságot azonban nem a párt kegyelméből hosszú évekig képviselői fizetésben dúskáló vezetők rendezték le, hanem a párttagok kalapozták össze. Informátorunk belső háborúról, puccskísérletekről is beszélt portálunknak.
A szocialista párt egri döglődése 2014 májusában, Mirkóczki Zitáék puccskísérletével kezdődött, ami után az egri szocik két táborra bomlottak; az egyik a Sós Tamás-Nagy Imre és a régi pártbizottsági időkhöz hű tagság, a másik a Nagy István–Pál György vezette kvázi fiatalokat felölelő “reformista” („Mestetrházysta”) csapat volt. A feszültség “a puccs” hatására akkorára nőtt, hogy 2014 novemberében Mirkóczki elvesztette embereit az elnökségben, majd az előrehozott tisztújításon megbukott, így Nagy István elnökölhette tovább az egri pártszervezetet, aki viszonylagos prosperitást hozott a párt életébe: az árkok betemetésén és a párt adósságkonszolidációján dolgozott tavaly júniusig. A szocialisták pénzügyi helyzete ugyanis pártszinten elérte a kritikus pontot, az MSZP egri szervezete az Egri Vagyonkezelővel szemben mintegy 700 ezer forintos adósságot halmozott fel, amikor pártirodájuk bérleti díját nem tudták kifizetni. A tetemes adósságot érdekes módon azonban nem a párt kegyelméből hosszú évekig képviselői fizetésben dúskáló “Sós Tamások” és “Nagy Imrék” rendezték le, hanem a párttagoknak kellett összekalapozniuk azt.
De nem csak pénzügyi problémákkal kellett megküzdeniük: a 2016-os tisztújítás, Mirkóczki Zita és Pál György harca majdnem a párt ügyészség általi feloszlatásához vezetett, a csatából végül Mirkóczki került ki nyertesként és ő vehette át a szervezet irányítását. S bár a pártban irányultak törekvések arra, hogy utolsó lehetőségként válasszanak egy harmadik „független” elnököt, ám erről Mirkóczki csapata hallani sem akart. Ennek köszönhetően a fiatalok döntő többsége elhagyta a pártot, így Mirkóczki Zita a “plágiumdoktor” Sós Tamás és Nagy Imre csapatával próbálja életben tartani az MSZP helyi szervezetét és csatázik nyíltan a helyi lapon keresztül kiábrándult balosokkal is.
… örülünk annak, ha a párt országos vezetése kvázi életmű díjjal tünteti ki azt a politikusunkat, aki az MSZP egyik alapító tagjaként évtizedeken át volt megyei vezetője a pártnak, és fáradhatatlanul dolgozott, és dolgozik ma is a baloldalért.”
Mirkóczki írásából azonban nem derül ki, hogy kire is büszkék olyan nagyon, ugyanis Sós Tamás nevét valamiért egyszer sem említi, mint ahogyan az egri választókerületben általuk indítani kívánt Korózs Lajosét sem. Pedig egészen biztosan sokan emlékeznek arra, hogy Sós Tamás fáradhatatlanul dolgozott „baloldaliként” például az egri kórház privatizációján, de talán emlékeznek arra is, amikor tömegesen mondtak fel az orvosok, szakemberek, s hagyták el az egri intézményt Sós munkássága idején. De a Heves Megyei Önkormányzat is sokat köszönhet neki: évekig adósságrendezési eljárás alatt álltak miatta. Emlékezetes az is, hogy az egri vár rekonstrukciója azért nem fejeződhetett be, mert úgy elhanyagolták a megyei fenntartás szocialista ideje alatt.
Tizenkét körzetből tizenegyben buktak meg a párt jelöltjei
Az egri szocialisták két felügyelőbizottsági helyet kaptak a fideszes városvezetéstől: a Városgondozáshoz Pál Györgyöt, a Városfejlesztéshez Jánosi Zoltánt delegálták. Mindketten a Török Zsolt-érában nevelkedett fiatalok, akik az egri MSZP akkori fellegvárában, a Csebokszári lakótelepen szereztek egyéni mandátumot, így képviselőként is bizonyítottak a pártnak. (Azóta minden mandátumot a Fidesz nyert meg.). Aztán jött egy megkérdőjelezhető vezetői döntés, Jánosi Zoltánt ugyanis a párt visszahívta, és helyére Tóthné Bánszki Zsuzsát delegálták, aki a társtettesként elkövetett jogosulatlan gazdasági előny megszerzésének bűntettében elítélt Nagy Imre (volt egri szocialista polgármester, országgyűlési képviselő, megyei képviselő) polgármesteri iroda vezetője volt.
Mi az MSZP egri vezetői nem tartjuk elítélendőnek, ha egy önkormányzati cég felügyeleténél örökifjú tagunkat olyan emberre cseréljük, akinek évtizedes tapasztalata és felsőfokú szakirányú végzettsége is van azon a területen, amit ellenőriz majd. Különösen, ha szakmai felkészültségét még politikai ellenlábasaink is kénytelenek elismerni.”
Tóthné Bánszki Zsuzsa 2014-ben, „a nagy baloldali összefogás” kampányának irányítója volt Egerben. Ekkor a tizenkét körzetből tizenegyben buktak meg a párt jelöltjei (egy körzetben visszaléptek), Szalóczi Géza polgármester-jelöltjük a harmadik helyen súlyos vereséget szenvedett és az öt kompenzációs listás helyekből mindössze kettőt tudtak megszerezni. Figyelemreméltó az is, hogy a 11 jelöltjükből mindössze három szocialistát tudtak találni (köztük „dr.” Sós Tamás fiát; Sós Tamást). Jogos lehet a kérdés; vajon milyen szaktudást kénytelen elismerni az ellenlábasnak tartott Fidesz?
Lopott Facebook-oldalon hirdetik Botka igéit
Informátorunk szerint a párt egyik fiatal tagja saját erőből és anyagiakból szerkesztette három éven keresztül az egri MSZP Facebook oldalát, amiből aztán egyszerűen kihajította Pál György és most ezen a lopott oldalon terjesztik Botka László igéit. Pál György Jánosihoz hasonlóan a “Török Zsolt – érában ” combosodott, egri szocialista forrásaink szerint az ő korosztályuk kezdte bevezetni a „megélhetési politikusi szerepet”, akik csak a politikából akartak megélni. Pál 2014-óta nem képviselő, és állítólag nagyon nehezen találja a helyét a piacon, de “legalább ő megúszhatta a bolsevista leszámolást.”
Bónuszciklusa alatt “dőlt a lé”
Egri szocialista forrásunk arról is beszélt, hogy Nagy Imre 2010-es országgyűlési bukása után a megyei önkormányzatnál kapott még egy “bónuszciklust”, így 2014-ben arra a lehetőségre spekulálhatott a volt polgármester, hogy a szocialisták megyei elnökségén köttetett egyezség szerint, Szabó Gyula MSZP-s megyei képviselő 2015 februári lemondásával majd ő kerül a közgyűlésbe, így aztán az októberi választáson a kompenzációs lista első helyét Mirkóczkinak engedte át. Nagy Imrének azonban mégsem jött be a számítása, ugyanis a tárgyaláson megtámadták az egyezség létjogosultságát és végül Orosz Bálint János vehette át a képviselői kinevezést. Az Egri Ügyek szerint Nagy Imre kapta 2010 és 2015 között a legtöbb vidékfejlesztési és földalapú támogatást az Egerben föllelhető jelenlegi vagy volt közszereplők közül.
Az egri szervezet egyébként úgy hirdeti magát, hogy ők nagy hangsúlyt fektetnek az idős emberek érdekeire, élethelyzetük javítására és ez egyébként valóban hangzatos ígéret. Azonban nem árt felidézni, hogy a nyugdíjas parlamenten páváskodó Korózs Lajos mellett a 13. havi nyugdíj megszüntetését Botka László, Gyurcsány Ferenc és Molnár Gyula is megszavazta. Csakúgy, mint az egri szocialisták eddigi nagy favoritjainak számító Sós Tamás és Nagy Imre is.
A vezető képen az MSZP-s Sós Tamás látható.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS