
Egy nukleáris háborúnak nem lehetnek győztesei, ilyen összecsapást soha nem szabad kirobbantani – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerződés tizedik felülvizsgálati konferenciájának résztvevőihez és vendégeihez intézett üzenetében.
Abból indulunk ki, hogy egy nukleáris háborúnak nem lehetnek győztesei, ilyet soha nem szabad kirobbantani, és mi a világközösség minden tagja számára egyenlő és oszthatatlan biztonság mellett állunk ki
– hangsúlyozta. Putyin rámutatott, hogy több mint fél évszázados fennállása alatt az atomsorompó-egyezmény a nemzetközi biztonsági és stratégiai stabilitási rendszer egyik kulcsfontosságú elemévé vált.
Az egyezményben az atomfegyverek elterjedésének megakadályozása, a leszerelés és az atomenergia békés célú felhasználása terén előírt kötelezettségek teljes mértékben megfelelnek mind a nukleáris fegyverrel rendelkező, mind az ilyennel nem rendelkező államok érdekeinek
– mondta. Az orosz államfő reményét fejezte ki, hogy a konferencia megerősíti az atomsorompó-szerződésben részt vevő valamennyi állam készségét arra, hogy szigorúan betartsák kötelezettségvállalásaikat, és “érezhetően hozzájáruljanak a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozását célzó rendszer megerősítéséhez, valamint a béke, a biztonság és a stabilitás biztosításához a világban.
Az atomsorompó-egyezmény felülvizsgálati konferenciáit ötévente tartják. A tizedik találkozót eredetileg 2020 májusában tartották volna New Yorkban, de a koronavírus-járvány miatt elhalasztották idén augusztusra. Az 1968-ban aláírt atomsorompó-egyezmény legitimálta Nagy-Britannia, Kína, az akkori Szovjetunió, az Egyesült Államok és Franciaország nukleáris arzenálját. A többi állam a dokumentum aláírásával lemondott arról a jogáról, hogy tömegpusztító fegyvereket állítson elő vagy szerezzen be. A megállapodásnak jelenleg több mint 190 részes állama van. Izrael, India és Pakisztán nem tartozik közéjük, Észak-Korea pedig 2003 januárjában felmondta a szerződést.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Alekszej Majsov
csakafidesz
2022-08-02 at 15:09
Nem akarok vészmadár lenni, de egy atombomba is sok. A világon túl sok atomfegyver van és előbb utóbb valamelyiket valahol bevetik..
(Ami utána következik, nos arra jobb nem gondolni. A dinoszauruszok sorsára jutunk mi is, de lehet, hogy az élet teljesen megszűnik a Föld nevű bolygón.)
Mirti
2022-08-02 at 13:02
Putin tudja ,hogy ez nem rajta múlik !!!!…de biztos nem fogja annyiba hagyni ha megtámadják!!!
Palmimi85
2022-08-02 at 12:28
Majd az ukránok kirobbantják amerikai fegyverekkel, és ráfogják az oroszokra! Megvan a forgatókönyv, abból dolgozik brézongorista Zelenszkij már 2014 – az odesszai és a dombaszi (ukránok által “kivitelezett) tömeggyilkosságok óta…
Orientál
2022-08-02 at 11:19
Hát gondolom az USA-ban Sorosék a milliárdosok sem akarnak kipurcanni együtt az eu-s milliárdos elvtársaikkal.
csakafidesz
2022-08-02 at 01:43
futóbolond 2022-08-01 at 21:12
“ehhez képest lavrov és medvegyev fenyegetőzik heti szinten nukleáris fegyver bevetésével.”
——————————————————————————————-
Pontosan. Ha nem lennél futóbolond megértenéd, hogy az atombomba fő funkciója, hogy fenyegetőzzenek vele.. Félni jó lesz, az enyém nagyobbat durran!
dr. Kolompár Genitália
2022-08-01 at 22:02
futóbolond
A figyelmeztetés és a fenyegetőzés nem ugyanaz. Az oroszok időnként figyelmeztetik az elvakul amgolszász barmokat, hogy a tűzzel játszanak, amikor az ukrajnának adott nagy hatórtávolságú nehézfegyverekkel fenyegetik az orosz lakosság épségét. Az atomháború kirobbantója nem feltétlen az első rakéta elindítója. Olyanok verték bele a kampós orrukat az oroszok ügyébe, akiknek ahhoz semmi köze nincs. Az oroszok semmilyen ellenségeskedést nem mutattak az elmúlt harminc évben a nyugat felé. Az USA és a seggnyalói nem férnek a bőrükbe, néha észre kell téríteni őket.
futóbolond
2022-08-01 at 21:12
ehhez képest lavrov és medvegyev fenyegetőzik heti szinten nukleáris fegyver bevetésével.