Képzeljünk el egy családot, akik kézen fogva sétálnak a parton. Sirályok halásznak, kellemesen fúj a kora őszi még langyos szellő. A nap lassan lenyugszik, eljön a hazaindulás ideje, de még mielőtt ez megtörténik az anyukának meg kell nyugtatni a kislányát, hogy ez a sok lefejezett és megcsonkított állattetem csak egy csodálatos kulturális gazdagság tünete, és mindez csak azt jelenti, hogy a társadalom türelmes, befogadó és természetesen toleráns. Aki azt hinné, hogy ez az élethelyzet soha nem történhet meg, akkor téved. A New York-i Queens-hez tartozó Jamaica-öbölben ugyanis egyre nagyobb probléma a rituális állatáldozás, amit a helyi “törzsek” különböző isteneknek és szellemeknek ajánlanak fel, a maradékot pedig az öböl környékére viszik. De a Springfieldben ólálkodó macskaevő migránsok után ez már csak hab a tortán.
Vagy talán mégsem, lehet ez ugyanis maga a torta, hiszen jól mutatja ez a helyzet azt, hogy ha valamit sokáig tolerálnak a helyiek, akkor előbb-utóbb az válik a normálissá, és eljön az a pont, ahonnan már nincs visszaút.
A fenti történet talán azonban mégis annyiban valótlanság, hiszen az ott sétáló család nem valószínű, hogy létezik, mert az igazság az, hogy nincs ember már, aki szívesen merészkedne erre a környékre emiatt. A New York Post cikke szerint mindenki tud róla, mindenki beszél róla, csak éppen a hatóságok nem hajlandóak semmit tenni, mert az elvileg a rasszizmus valamilyen formája lenne. De ne rohanjunk ennyire, nézzük meg miről is van szó.
A Jamaica-öböl egy viszonylag nagy terület, ami Long Island nyugati csücskének déli része, területének nagy részén pedig Queens és Brooklyn osztozik. A Jamaica-öböl népszerű vallási hely már nagyon rég óta a hindu-guyanai és indo-karibi diaszpóra közeli negyedekben élő tagjai körében.
Ezekkel a viszonylag “réginek” számító bevándorlókkal kapcsolatban egyébként törvény is született már, az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága egy 1993-as ítéletében megerősítette a vallási okok miatti állatáldozathoz való jogot, hiszen a demokrata fellegvárnak számító környéken szóba sem jöhet, hogy bárkit bármiben korlátozzanak.
Az sem érdekel senkit, hogy New York állam törvényei szerint az állatokkal szembeni súlyosbító bánásmód bűncselekmény, amely akár két évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető. Valószínűleg csak akkor, ha az ember történetesen fehér.
Szóval ez a dolog évek óta zajlik, most viszont valami történt, ugyanis valamivel több mint egy hónap alatt legalább kilenc sebesült állatot vagy tetemet fedeztek fel, ezek között van például majdnem elpusztult patkány, egy zsákba kötve csirkecsontokkal; meg egy frissen levágott csirke; megcsonkított, de még élő tyúk; és egy halott kutya. De találtak már sertést is itt júliusban egy ládában lesoványodva, arcán egy mély lyukkal, testét pedig olajok és fűszerek borították.
Igen, ez már a gyönyörű, változatos, egzotikus kultúra, amit biztosan mindenki szívesen fogadna a szomszédjába.
Azt is tudják, hogy kik csinálják ezt
Több mentő és egy helyi vallási vezető felvetette, hogy a kínzás egy hindu bhaktákból álló szektához köthető, akik Kali istennőt imádják, és évtizedek óta gyakorolják az állatok feláldozását a Jamaica-öblöt körülvevő területen. Az itt található “vízi út” mentén, amelyet egyesek „Gangesznek” hívnak rendszeresen összegyűlnek az emberek, hogy felajánlásokat adjanak, jellemzően virágokat és gyümölcsöket, és istenszobrokat, valamint imazászlókat hagynak hátra. De már nem. Mára sokkal bátrabbak lettek.
A nagyobb probléma az, hogy a megoldás továbbra is az, hogy a helyiek költöznek el, ahelyett, hogy a hatóságok példát statuálnának és megtiltanák az őrületet.
Ki tudja, lehet, hogy jövőre már kamionokon is felvonulhatnak New York belvárosában.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS