A „független” Facebook-bíróság tagjairól sorra lerántja a pártatlanság álságos álarcát a jobboldali sajtó. A civil szakemberként feltüntetett tagok zöméről kiderült már, hogy a világot behálózó Soros-network bábjai. A testület magyar tagjának, Sajó Andrásnak a részletes magyar nyelvű önéletrajzát ugyan nem találtuk meg, ám a Harvard Egyetem honlapját böngészve megismertük nagyívű karrierjének lényeges részleteit.
Sajó András személye nem pusztán azért érdekes, mert részt vett a CEU alapításában – ahogy erről a Magyar Nemzet és az Origo is hírt adott –, hanem azért, mert Soros Györgynek ő az egyik legrégebbi és legfontosabb magyarországi szövetségese. Sokatmondó az is, hogy Sajó Andrásnak részletes – és nem csupán a szakmai, akadémiai tevékenységet tartalmazó – önéletrajzát magyar nyelven nem találtuk, viszont a Harvard Egyetem honlapján elérhető angol nyelvű CV-ből számos érdekes részlet kiderül.
A hálózat csúcsán ücsörgött évekig
A dokumentum szerint 1999-2006 között a Magyar Helsinki Bizottság tanácsadó testületi tagjaként tevékenykedett, és ezzel párhuzamosan, 2001-2007 között az Open Society Justice Initiative of New York igazgatósági tagja is volt, amely a budapesti Open Society Initiative Foundation (OSI) fölött állt, tehát olyan testületnek volt a meghatározó, nagy befolyással bíró tagja, amely a világ számos országában, így hazánkban is szponzorált NGO-k támogatásáról döntött. Az összes Soros-szervezet sorsa ennek az igazgatóságnak a kezében van, tehát Sajó András a hálózat legfontosabb globális döntéshozó szervének volt az emblematikus figurája 2001-2007 között. Magyarországon az összes NGO, például a Helsinki Bizottság vagy a TASZ is financiálisan a budapesti OSI-tól függenek, amely a Soros-hálózat magyarországi helytartósága. Ide futnak be a különböző szervezetek forrásigényei, pályázatai, amelyeket a New Yorkban működő központtól kapott pénzből fedeznek.
Strasbourgban landolt
Sajó András a Soros-hálózat vezérlőpultjánál ült hosszú évekig, majd a Gyurcsány-kormány ejtőernyőseként – ahogy erről már több orgánum is beszámolt – Strasbourgban landolt, ahol az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) bírája lett. Strasbourgi pályafutásának utolsó két évében, már az EJEB második legbefolyásosabb embere volt, alelnökként tevékenykedett. Grégor Puppinck francia jogtudós már számos tanulmányában felhívta rá a figyelmet, hogy a Soros-hálózat teljesen rátelepedett az EJEB-re. A nemzetközileg elismert jogász szakember szerint Sajó András a strasbourgi Soros-befolyás kulcsembere; Soros alkalmazottjaként és jó barátjaként mutatja be írásaiban a magyar akadémikust. A francia kutató arra is rávilágít, hogy Sajó 1988 óta szorosan kötődik a Nyílt Társadalom Alapítványhoz. Sajó András a leghűségesebb, még élő magyarországi harcostársa a milliárdos tőzsdespekulánsnak.
A Magyar Nemzet tényfeltáró cikksorozatából már kiderült, hogy a Facebook-bíróság meghatározó arcai korántsem függetlenek. A legnagyobb közösségi platform már rég megkerülte a nemzetállamokat, de az uniós intézmények sem képesek kontrollt gyakorolni felettük. Eddig sok esetben személytelen algoritmusokra lehetett fogni, ha hirtelen eltűntek bizonyos politikai tartalmak a virtuális térből, ám most hivatalosan is megérkeztek a cenzorok.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS