Az az Ursula von der Leyen intéz ultimátumot az Orbán-kormányhoz, aki magyar és lengyel szavazatokkal lett az Európai Bizottság elnöke – jelentette ki Matteo Salvini, aki éles kritikával illette az Európai Bizottság elnökének állásfoglalását a magyar gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatban.
Matteo Salvini rögtönzött sajtónyilatkozatában kijelentette: jelenleg elsősorban az olaszokkal és Olaszországgal akar foglalkozni, de mint fogalmazott,
muszáj emlékeztetnem arra, hogy Ursula von der Leyen választás útján került a bizottság élére, és éppen Magyarország és Lengyelország szavazatainak köszönhetően.
Az Ursula-koalíció belső vitája
A Liga vezetője ezekkel a szavakkal kommentálta az Európai Bizottság elnökének állásfoglalását a Magyarország gyermekvédelmi törvényével kapcsolatban. Matteo Salvini szerint Ursula von der Leyen megválasztásakor nemcsak az olasz baloldali Demokrata Párt (PD), hanem az Orbán Viktor vezette Fidesz szavazatait is megkapta, ezért úgy vélte, jelenleg
az Ursula-koalíció belső vitája zajlik.
Az olasz jobbközépnek nincsenek riválisai
A közvélemény-kutatások csütörtökön összegzett és az AGI hírügynökség által közölt eredményei szerint a Matteo Salvini vezette jobbközép szövetség támogatottsága elérte a negyvenkilenc százalékot. A Liga 20,6 százalékon áll, mögötte a Giorgia Meloni vezette Olasz Testvérek (FdI) 19,8 százalékkal, valamint a Silvio Berlusconi elnökölte Hajrá, Olaszország! 7,9 százalékkal. A baloldali Demokrata Párt (PD) 19,4 százalékot mondhat magáénak, a viták által megosztott és új vezetőre váró Öt Csillag Mozgalom (M5S) támogatottsága pedig 15,7 százalékra süllyedt. Az utóbbi két kormányváltást előidéző, Matteo Renzi vezette Élő Olaszország (IV) elfogadottsága 2 százalékos – kommentálta a felmérés eredményeit az Il Giornale című jobboldali lap.
Matteo Salvini elmondta, hogy a nyáron tovább dolgoznak a Liga, az Olasz Testvérek és a Hajrá Olaszország közös szövetségének erősítésén a 2023-as parlamenti választásokat tartva szem előtt. Hozzátette: tudja, hogy a jobboldali pártok esetleges egyesülését számos fenntartás kíséri, de ezt az irányt kell követniük.
Nemzeti hatáskör
Az Európai Parlament és az Európai Bizottság azt akarja, hogy az LMBTQ-aktivistákat beengedjük az iskolákba és az óvodákba – mondta a magyar miniszterelnök csütörtökön, Belgrádban, újságíróknak nyilatkozva. Orbán Viktor úgy értékelt: hasznos vita volt, az álláspontok teljesen letisztultak. Minden világos és érthető, azonban Magyarország nem akarja megtenni azt, amit az Európai Parlament, az Európai Bizottság és az LMBTQ-aktivisták szeretnének. Orbán Viktor elmondta: az EP-vita arról szól, ki dönt arról, hogyan neveljük a gyermekeket. Az európai alapszerződések szerint ez nyilvánvalóan nemzeti hatáskörbe tartozó kérdés.
Civilizációs szakadék
A miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán példátlannak nevezte azt a támadást, melyet a gyermekek védelmében elfogadott törvény miatt indítottak hazánk ellen. Gulyás Gergely szerint az mindennek a legalja, elfogadhatatlan, tűrhetetlen, hogy az EP a magyar gyermekvédelmi törvény ügyét egy olyan képviselőre bízta, akit meleg bosszúpornó miatt jogerős szabadságvesztésre ítéltek. Gulyás Gergely szerint ez jól mutatja azt a civilizációs szakadékot, ami az EP baloldali többsége és a magyar kormány között fennáll. A miniszter hangsúlyozta, hogy Brüsszel hiába akarja elérni, hogy LMBTQ-aktivistákat engedjünk be az óvodákba, mi erre nem vagyunk hajlandók. Kiemelte, hogy Magyarország mindenki emberi méltóságát tiszteletben tartja, nincs dolga a kormánynak azzal, hogy felnőttként ki hogyan éli az életét, ha a jogszabályokat betartja. A miniszter leszögezte, hogy a gyűlöletbeszéd Magyarországgal szemben is tilos, külön káros, ha ebben néhány magyar képviselő is részt vesz.
Forrás: MTI; Fotó: t-online.de
Facebook
Twitter
YouTube
RSS