…csak arra, aki nem tanít, de leglább tüntet. Legalábbis ez derül ki a Franciaországba emigrált színházi rendező bejegyzéséből, aki szerint azok a tanárok és diákok a bátrak, akik most tüntetnek, akik pedig nem, azok a csendes többség, akik rettegnek és szégyellik is magukat. Továbbá jellemtelennek, gyávának, hazudozónak tartja őket, akik előbb-utóbb mások ellenségévé válnak, mert valahol le kell vezetniük a feszültséget. Majd felteszi a kérdést, hogy ők a legalkalmasabbak arra, hogy felnőttségre, autonómiára neveljék a gyerekeket? Schilling szerint az ellenállók fognak bekerülni nagy valószínűséggel a nemzeti tananyagba, és nem a most hallgató tanárok.
Schilling Árpád már megint úgy érezte, hogy meg kell szólalnia, de teljesen érthetetlen, hogy ezt miért tette. A rendező agymenéséből az szúrhető le, hogy azokra a tanárokra nem bízhatjuk a gyerekeinket, akik tanítanak, csak azokra, akik polgári engedetlenkednek, mert ők a bátrak. Okfejtésében a következő áll:
Büszkék lehetünk az összes diákra (és mögöttük álló családtagokra és barátokra), akik személyes jelenlétükkel és kitartásukkal küzdenek az autoriter rezsim elnyomó, reakciós, a polgárokat megfélemlítő politikájával szemben. Érezhetően egyre többeknek esik le, hogy itt bizony se egyeztetés, se könyörület nem volt, és nem lesz.
Azokról a tanárokról pedig, akik nem tüntetnek, azt írja:
A csendes többség egyszerre retteg, és szégyelli magát. Ez a legrosszabb kombináció, ez okozza a rákot, és a többi súlyos betegséget, ez az önpusztító önfegyelmezés tesz százezreket rabszolgává. Mondanom sem kell, hogy az önmagát megerőszakoló előbb-utóbb mások ellenségévé válik, hiszen valahol le kell vezetni a belső feszültséget.
Továbbá úgy véli, azok a tanárok, akik nem foglalkoznak az üggyel, emberségből megbuknak és egy idő után az ilyen emberek jellemtelené, gyávává, állandóan mellébeszélő emberekké válnak. Majd felteszi a kérdést:
Na, ő lenne a legalkalmasabb arra, hogy felnőttségre, autonómiára nevelje a gyerekeket?
Szerinte ezek az emberek nem a nemzet napszámosai, hanem a hatalom bérencei. Majd magvas gondolattal folytatja, miszerint:
A polgáraikat megfélemlítő rendszerek támogatói ritkán válnak példává a jövő generációi számára, az ellenállók azonban nagy valószínűséggel bekerülnek a nemzeti tananyagba.
Forrás: Facebook; Fotó: Origo
Facebook
Twitter
YouTube
RSS