
Sebastian Kurz a Your News Wire értesülései alapján kitiltotta a Soros György-féle Open Society Foundation-t, 28 napos ultimátumot adva a szervezetnek.
Sebastian Kurz az osztrák választások jobboldali nyertese, jövőbeli osztrák kancellár-jelölt, ultimátumot adott az Nyilt Társadalom Alapítványnak (Open Society Foundation), hogy 28 napon belül be kell szüntetniük működésüket Ausztriában. Amennyiben ezt nem teszik meg, jogi következményekkel kell szembenézniük.
A konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) győzött az előrehozott osztrák parlamenti választásokon 31 százalékos eredménnyel vasárnap a legfrissebb exit pollok eredmény szerint. A bevándorlásellenes FPÖ 26,8 százalékka akár a második legerősebb párt is lehet, miután néhány tized százalékkal megelőzhették az SPÖ-t (26,3 százalék). A több mint 6,4 millió választásra jogosult osztrák ma arról is döntött, hogy komoly változásokat szeretne az országban és újragondolná a bevándorlással kapcsolatos kérdéseket. Magyarországnak is fontos az eredmény, hiszen a kormánynak úgy tűnik, lesz egy újabb jó kapcsolata az EU-ban, ugyanis Kurz a “magyar megoldást” külföldi fórumokon már többször megvédte.
Forrás: Your News Wire; Vezető kép: Your News Wire
Facebook hozzászólás
Dienes Jolán
2017-10-24 at 16:45
Vannak olyan ostobának tűnő lajkolók akik a nemzeti érzésű és értelmesebb gondolkodású hozzá szólókat folyton orbánistának, cimkéznek ! Nem “barbáristák”, csak ezeknek az embereknek van eszük, előre látásuk, tapasztaltak és okosak.. Inkább igyekezni kellene felzárkózni, kevesebbet kocsmázni…. nemcsak az ostobákat követni !
Ferenc
2017-10-23 at 09:25
Íme a követendő példa! Takarítsuk ki Gyuri gazdi anarchistáit!
Kaktusz
2017-10-22 at 23:57
Remélem, hogy a magyar kormány is hasonlóan cselekszik.
carlos
2017-10-22 at 19:39
Fake híreket gyártó oldalról származik az információ:
https://www.mediamatters.org/blog/2017/10/20/facebook-verified-russian-proxy-site-pushing-fake-news-story-attacking-george-soros/218282
Héja
2017-10-22 at 18:01
Libbenjetek tovább libbantak.
Elég volt belőletek.
Ciceronak a szenátus előtt elmondott szavaival élve: Meddig tűrjünk még titeket Catilina?
Gáspár Anett
2017-10-22 at 20:10
Minden a kezükben van.
Muszlimellenes
2017-10-22 at 17:11
Hajrá Sebastian Kurz!! Tettekkel bizonyítsa, hogy utálja George Soros-t és ügynökhálózatát! Tehát ténylegesen semmisítse is meg a Soros-szervezeteket Ausztriában!! Lépjen koalícióra az FPÖ-vel! Legyen az osztrák bel- és külügyminisztérium a Heinz Strache-féle Osztrák Szabadságpárté!!
zia
2017-10-22 at 16:37
Ha ezt meglépi és véghez is viszi utcát neveztetek el róla!
Tobi
2017-10-22 at 16:21
Tökéletesen egyetértek. Azt viszont nekünk kell belátni, hogy a tények nem zavarják a liberálfasiszták tisztánlátását.
Sajnos anélkül kell kizsuppolni őket, hogy egyetértenének vele. 🙂
Sajnálom, ha a hír mégsem lenne igaz.
Hanesz
2017-10-22 at 16:12
Kirúgni innen az összes diverzánsképzőt!
Darázshatás
2017-10-22 at 15:25
Sinkovics Alfréd: regéld már el nekem, hogy mi is az a “félfasiszta osztrák újjászületés”. Bármennyire furcsa is számodra, az éppen szétrohadóban lévő, önmagát is szétziláló balliberális világképen kívül is van másik világkép, és az enm feltétlenül “félfasiszta”, csak azért, mert nem úgy gondolkodik, mint te és a balliberálisaid. Ha van “félfasizmus”, akkor van “libeálnácizmus” is, úgy hogy a címkék aggatása kissé nevetséges, verbális hülyeség, szómágia, semmi több. Lejárt a holokausztbiznisz, a balliberális biznisz, hogy mindent ami nem úgy vélekedik a múltról, jelenről és jövőről, mint ők, az automatikusan “náci”. De tudod mit? Legyen náci, ti hívjátok életre az újnácizmust, és amikor újra kopogtat érted az SS, akkor nem fogunk megvédeni. A másik: mikor fogjátok már végre fel a kisebbségi diktatúrához és kormányzáshoz szokott eszetekkel, hogy ha a többség történetesen visszahozná a nácikat, mégpedig demokratikus keretek közt, akkor azt szépen demokratikusan tudomásul is kéne venni, sőt el is kéne fogadni, ellenkező esetben lehet harcolni, vagy lehet emigrálni az országból. A baloldal leszerepelt, most jön az alternatíva. Lehet, hogy újnácik, lehet, hogy nem, de a ti jogotok pontosan a szavazóitok számáig és az ez által biztosított lehetőségekig terjed. Más: szintén nem vagytok hajlandók felfogni, hogy az nem megy, hogy valaki, egy idegen az országhatárokon kívül, milliárd dollárokkal száll be egy törvényes választási harcba, a törvényesen megválasztott, tehát népakaraton nyugvó törvényes hatalom politikájával szemben, súlyos nemzetbiztonsági kérdések mentén frontvonalat nyitva. Hát ezt ki a franc tűri el? Mert hogy általában egy nép sem, az egészen biztos. Ez már aránytalan választási manipuláció, lényegében háborús költségvetés. És megint ademokratikus tudomásulvétel hiánya. Miért nem fogjátok fel, hogy nem kérünk Sorosból, nem kérünk a pénzéből, a politikájából, az ügynökhálózatából, nem kérünk semmiből, ami tőle ered? És még bennünket nácizol le? Mi avatkozunk be kívülről mondjuk Izrael politikájába? Mi uszítunk, lobbizunk az izraeli kormány ellen világszerte? Ugye nem! Akkor miről beszélünk? Védekező és ellentámadó reflexeket lobbant fel Soros tevékenysége, mert NEM AKARJUK ŐT ÉS A POLITIKÁJÁT! És mert van törvényes választott kormányzatunk, akinek a kezébe tettük a sorsunkat. Tessék ezt szép demokratikusan tudomásul venni, és ez ellenében vagy tessék választásokat nyerni többségi népakarattal, vagy tessék elhúzni innen nagyon messzire!
Döme
2017-10-22 at 15:42
Nagyon-nagyon igaza van.Jó lenne, ha az ellenzék is felfogná végre.
Üdv.
Gáspár Anett
2017-10-22 at 20:02
Ők nem messzire húztak el. Mint egy szubkormány, ott vannak minden stratégiai ágazat vezetésében.
Amúgy Vajna sem különb, a legádázabban magyar – és kormánygyűlölő,. Orbán-gyűlölő filmesek is úgy beszélnek: “ezek is a mi fiaink”.
Az az Oszika-díj, amit egy Dalolva szép az élet c. szocreál propagandafilm utánérzéséért odadobtak nekünk, hogy legyünk vele boldogok, szintén átverés. Szegény magyarok… Ezt is megették, örvendezve tapsoltak… 🙁
Vajna tönkrevágt a magyar filmművészetet, és helyette csinált filmipart, a silány Hollywood-i liberál-reál egyentakarmányt eteti a magyarokkal. Idejár fél Hollywood fillérekért forgatni.
Navracsics hazát árul az EU-ban.
Handó Tünde kinevezi a Gyurcsány mellett nyílt levélben kiálló Cserni Jánost az Országos Bírósági Hivatal (OBH) szervezetfejlesztési és koordinációs főosztálya vezetőjének.
A kormány halasztja a CEU törvény végrehajtását.
Kövér szerint fontos helyen olyan személyek dolgoznak, akik kormányprogramokat szabotálnak.
Mi a bús francnak nem takarítják már ki a szemetet?!
Gáspár Anett
2017-10-22 at 20:06
Kerestem, hogy mi a feladata az Országos Bírósági Hivatal (OBH) szervezetfejlesztési és koordinációs főosztályának a feladata. Csak nem az ügyek és bírók összekapcsolása, az ügyek kiosztása?!
Mert akkor helyben vagyunk.
Feri Tekeri
2017-10-23 at 12:50
biz’a egyre több alkalommal előjön az a kényszerképzetem, hogy boglya-fejű Handó-Ondó Tündibündit pilóta iskolába kell íratni
Gáspár Anett
2017-10-22 at 20:09
http://birosag.hu/sites/default/files/allomanyok/obh/dokumentumok/2_2016_szmsz_modositas.pdf
Na, itt van, mindjárt a 2. és 3. oldalon.
“Kell még valamit mondanom, Ildikó?”
Névtelen
2017-10-22 at 15:24
kamu hír: http://www.business2community.com/world-news/george-soross-open-society-foundation-banned-austria-youngest-world-leader-false-01940587#2jTmlKZYWRF7VXpj.97
khm
2017-10-22 at 14:47
Azért várjunk egy kicsit.
“BUSINESS2COMMUNITY
Tegnap este óvatosságra intve tettem ki ezt a hírt:
http://lovasistvan.hu/2017/10/21/fenntartassal-kezelendo-hir-kurz-kidobja-sorost-ausztriabol/
Az óvatosságra intés jogos volt.
Annak ellenére, hogy azóta egy tucat portál átvette – már német nyelvű is – az eredetileg a Yournewswiere portálon megjelent hírt, most a Business2Community portál írja, hogy a hír nem igaz.
Vagyis Sebastian Kurz, újonnan megválasztott osztrák kancellár nem mondta Sorosnak, hogy takarítsa ki 28 napon belül Nyílt Társadalom Alapítványát Ausztriából. (Reméljük azonban, ami késik, nem múlik.)”
Anna
2017-10-22 at 15:13
Ez az! Először örömmel olvastam a hírt, aztán jött a talán… meg kacsa volt stb.
carlos
2017-10-22 at 19:42
https://www.mediamatters.org/blog/2017/10/20/facebook-verified-russian-proxy-site-pushing-fake-news-story-attacking-george-soros/218282
Hamis híreket gyártó oldalról származik az info.
Nagy Testvír
2017-10-22 at 14:30
Nahhhh…. Akkor a CEU féle Janicsár képző sem fog odaköltözni! 😀
Lea
2017-10-22 at 14:19
Bátor..
SINKOVICS ALFRÉD
2017-10-22 at 14:11
Attól tartok, az új osztrák elnök azzal a lépéssel, amellyel a SOROS-alapitványt lényegében rendeletileg kitiltja Ausztriából, egy félfasiszta osztrák újjászületés lehetséges kezdete. Milyen alapon, milyen jogon teszi ezt? Az állam dolga a törvényalkotás, amely nem korlátozhatja a bírókat a törvényeken alapuló ítéletetek meghozatalában.Ha nem vizsgálják ki, vajon ez az alapítvány törvény szerint működik-e vagy sem, akkor a kitiltó határozatnak nincs alapja. Ha az elnöki – kontroll nélküli – döntési rendszer működése folytatódik, akkor a második világháború utáni békés Európai létre veszélyes trendek és idők jönnek ránk.
Brut
2017-10-22 at 14:18
Ostoba vagy Alfréd! Az államnak nem csak joga, de kötelessége is megvédeni az országot, az ellenséges külföldi szervezetek belpolitikai befolyásolási kísérleteitől! Minden eszközzel! Ez a szuverenitás alapja!! Hajrá Kurz!
Feri Tekeri
2017-10-22 at 14:24
büdöske ! …máris ajvékolsz ?
Endre
2017-10-22 at 17:19
Az hogy valami tövényesen működik-e az nem elég érv egy ilyen destruktív ,gyilkos gittegylet kitiltására.Az a baj hogy mindent megrpóbáltok szubjektívan megvilágtíni lehetőleg egy korlátolt dimenzióban hogy mindíg úgy fessenek ezek a retardált szellemi gyilkosok mintha ők volnának a jók.Van egy rossz hírem : Az emberek nagy része már átlát ezeken a liberális kimozsdatásokon.
Mindíg az “emberi jogok” az ami az orrunk alá van dörgölve.És természetesen ha valaki be akarja tiltani az emberi jogok harcosait akkor ebből logikusan következik hogy ott diktatúra van.A bizarr , korlátolt agyműködésétek egyszerűen csak ilyen szimbolikus mélységekig képesek belelátni egy problémába.Nos szerintem ezek a rühes hulladékok nem az emberi jogokért küzdenek, inkább az emberiség legnagyobb ellensége.Társadalmakat osztanak meg , faji gyűlöletet ébresztenek ahol eddig egység volt , hosszútávon demográfiai és gazdasági katasztrófákat okoznak elő a nagy “emberszeretetükkel” és természetesen ahol csak lehet kettősmércével tovább fokozzák a menekültek gyűlölését.A világkép amit kéviselnek szerintem egy értéktelen beteg bizarr világ amit az elődeim és azok elődei sőt minden intelligens jóérzésű ember gondolkodás nékül elitél.Nem hogy kitiltani, még büntetni is kellene ezeket a hulladékokat.
Gáspár Anett
2017-10-22 at 17:28
A Soros egész fasiszta!
Gáspár Anett
2017-10-22 at 17:34
Kurtz kétkulacsos.
Rakovszky István
2017-10-23 at 14:32
Az EU helyett létre kell hozni az Európai Szövetséget (ESz) melnek az alapszabálya az eredeti EU alapszabály, csak egy különbség lenne: Az EP választásokat minden országban a ország parlamenti választásával egyszerre kellene tartani, mert a kibukott pártok az EP-ben mindent megtesznek a delegáló országban demokratikusan megválasztott kormány megbuktatására.
Ennek a tagjai a V4-ek, UK, Ausztria, és minden olyan ország, amely ellenzi az EB hatalmaskodását.
Feri Tekeri
2017-10-22 at 14:04
figyelem Orbán kormány ! felkészülni ! vigyázz ! egy lépés követési távolság ! in-dulj !
Gáspár Anett
2017-10-22 at 17:19
Szó esett róla. Az USA a nagykövetségével együtt a torkunknak esett.
Liberális “értelmiségiek” nyíltan hangoztatják, hogy nem is kell nekik kormányon lenniük, mert már régen megszállták a stratégiai ágazatokat: kultúra, oktatás, tudomágy, igazságszolgáltatás.
A jogi karokon az ő embereik vannak, az egyetemeken ők tanítanak, tőlük függ a karrier, vagy a bukás.
És lőn: a még mindig törvénytelenül müködő CEU miatt hozott törvényt máris módosították, a hsatáridőt csaknem két évvel kitolták.
A “civil” ügynökségek törvények alól kibújva, szabadon rombolhatnak, kinyújtott csápjaikkal szabotálhatnak.
Azt csinálnak ki, akit akarnak.
Meggyőződésem, hogy a Vígszínház főrendezőjének kicsinálása is politikai stratégia része, főpróba, előjátéka egy likvidálási sorozatnak
A hitlerista-nyilas pogromokat idézően bizonyíthatatlan ráfogásokkal két nap alatt kivégeztek egy itthon és nemzetközileg is neves, kiváló szakembert. S az most mindegy, hogy milyen oldali volt. Számomra nem derült ki. De valakiknek útjában áll, s most a gulyásmarci színházából anarchista sztutyokfészekké vedlett soroskülönítmény “rendezőjének” a feleségét bujtogatták, hogy álljon elő a meglehetősen zavaros és logikátlan történetével.
A lényeg az a fasiszzoid módszer, amivel a pályája csúcsán a főrendezőt “likvidálták” a szakmából.
Gáspár Anett
2017-10-22 at 17:24
Ehhez tudni kell, hogy nagypolgári család sarja, a keresztapja Ferencsik János, azért nem emigráltak 45-ben, 56-ban, mert ragaszkodtak a hazájukhoz. Ez ősbűn, nosza, rajta mutatták be a jól ismert náci-nyilasbolsi módszert, hogy kell és lehet valakit kinyírni.
Rakovszky István
2017-10-23 at 14:21
Kik is ezek a “liberális értelmiségiek⁉
Ebben az írásban lehet róluk és fejlődésükről olvasni:
http://www.betekinto.hu/2013_1_borvendeg
Rákosi által kreált politikai álértelmiség‼
KARY
2017-10-22 at 14:04
Lengyelekkel ,Csehekkel és Szlovákokkal együtt nekünk Magyaroknak is ki kell tiltani ,felelősségre vonásukkal együtt az ilyen külföldről pénzelt és irányított Soros féle szervezeteket.
Havrilla István
2017-10-22 at 14:04
Még nem Kancellár jogilag, nem rendelkezhet. Ez legfeljebb még terv lehet.
Feri Tekeri
2017-10-22 at 14:07
bucifej !
ha máris ki merte jelenteni, gondolod hogy a kinevezése után nem teszi meg ?
Gáspár Anett
2017-10-22 at 17:00
Igen. Sajnos feltételes mód: betilthatja.
Aztán hadjárat, fenyegetés, óbégatás, retirlás.