A Liberálisok főpolgármester-jelöltje szerint olyan széleskörű együttműködés körvonalazódik az ellenzéki oldalon, amely már túlnyúlik az ellenzéki pártokon, mivel a politikai réteg kiegészül a civil és szakszervezeti társadalmi réteggel. Sermer Ádám hétfőn az M1-en azt mondta, az ellenzéki pártok, a civilek és a szakszervezetek együttműködésével még az illiberális kormányt is hátralépésekre lehet késztetni.
Az ellenzéki főpolgármester-jelölt kiválasztásáról azt mondta, ha megfelelő együttműködést tudnak kialakítani egy ember mögött, akkor egészen biztosan ő lesz a következő főpolgármester; a kérdés, hogy ezt az együttműködést hogyan alakítják ki.
Fontos továbbá a közös tartalom kialakítása, mert olyan jelöltre van szükség, aki képviselni tudja az összes liberális-demokratikus elképzelést, amelyeket közös nevezőként tudnak megjelölni
– tette hozzá a politikus. Sermer Ádám a műsorvezető kérdésére elmondta az ellenzék öt pontját is, követelik a “rabszolgatörvény” azonnali eltörlését, kevesebb rendőri túlórát, független közmédiát, független bíróságokat akarnak, valamint Magyarország csatlakozását az európai ügyészséghez. A műsorvezető azon felvetésére, hogy ezt békés körülmények között is meg lehet tenni, azt mondta, békés körülmények között sokkal egyszerűbben meg lehetett volna ezt ejteni úgy is, ha a parlamenti képviselőket beengedték volna a műsorba, és nem kellett volna fegyveres biztonsági őröknek földre teperniük és erőszakkal kidobniuk parlamenti képviselőket. A műsorvezető szerint az öt pont elhangzása műsorszerkesztési kérdés; ha beengedik az ellenzéki politikusokat, akkor bármikor, bárki megjelenhetne és mondhatná, hogy be akar ülni a stúdióba. Hozzátette, hogy a képviselőknek joguk volt bejönni a székházba, de nem volt joguk megzavarni egy közérdekű üzemet. Sermer Ádám szerint a parlamenti képviselők a társadalom bizonyos szegmenseit képviselik, és ha úgy gondolják, hogy fontos értesíteniük valamiről a társadalom széles rétegeit, akkor a közmédiának kutyakötelessége ezt lehetővé tenni.
A liberális politikus arra a kérdésre, hogy lefeküdt volna a padlóra egy jó kép kedvéért, azt mondta, a parlamenti képviselőknek kötelességük használni a szimbólumokat, ugyanakkor nagyon kell vigyázni is a használatukkal, de békésen fel lehet hívni a figyelmet velük valamire. Megjegyezte, még emlékszik arra, hogy a jelenleg kormányon lévők szimbolikusan kordont bontottak a Kossuth téren és utólag a nemzet forradalmárainak tituláltak olyan huligánokat, akik rendőrök életére törtek.
Forrás/fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS