Megtévesztő, valójában Soros György pénzemberhez köthető szervezet bírálta nyílt levelében a magyar kormányt a felsőoktatási törvény megváltoztatása kapcsán. A CEU-t bevédő, tekintélyes hangzású civil szervezet magyar képviselői között ott találjuk Bajnai Gordon és Soros György nevét is.
A MagyarIdők.hu felidézte, a Politico balliberális brüsszeli hírportál arról írt, volt kormányfők, miniszterek, professzorok és más vezetők sürgették kiállásra az Európai Bizottságot és az európai uniós tagországokat a magyar felsőoktatási törvény módosítása ellen, amely sokak szerint bezárással fenyegeti a budapesti Közép-európai Egyetemet. A Külkapcsolatok Európai Tanácsa (ECFR) honlapjára feltöltött nyílt levelet csaknem ötvenen írták alá, köztük Alexander Stubb volt finn, Bajnai Gordon volt magyar és Marek Belka volt lengyel miniszterelnök, Javier Solana, az unió egykori külügyi főképviselője, Jaap De Hoop Scheffer korábbi NATO-főtitkár, Emma Bonino volt olasz és Radoslaw Sikorski volt lengyel külügyminiszter, illetve Pascal Lamy, a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) egykori főtitkára.
A portál arról ír, a Külkapcsolatok Európai Tanácsa (European Council on Foreign Relations – a név a későbbiekben még fontos lesz) elnevezés ugyan tekintélyes tekintélyes szervezetet, államközi testületet sugall, a valóságban azonban egy amerikai, civilnek is nevezhető szervezet európai leányintézete. A Soros Györgyhöz köthető amerikai központi szervezet (Council on Foreign Relations) ismerős lehet a magyar olvasóknak, hiszen korábban az 1956-os magyar forradalom és szabadságharccal kapcsolatban tettek közzé gyalázkodó cikket. A szervezet neve azért is lehet megtévesztő, mert az USA-ban valóban létezik egy Committee on Foreign Relations nevű szervezet, amely valóban az USA Szenátusának bizottsága
A MagyarIdők.hu összegyűjtötte az európai társzervezet tagjai közül ismerősen csengő neveket. Magyarországot a következő emberek képviselik: Bajnai Gordon (Meridiam Csoport, vezérigazgató, volt miniszterelnök); Dessewffy Tibor (Demokratikus Mozgalmak és Szervezetek (DEMOSZ) elnöke); Gyarmati István (Demokratikus Átalakulásért Intézet, elnök-vezérigazgató); Korányi Dávid (Atlanti Tanács, energetikai program, igazgató); Orbán Anita (Cheniere Marketing, vezető tanácsadó; a Külgazdasági és Külügyminisztérium energiabiztonságért felelős volt utazó nagykövete); Alexander Soros (Nyílt Társadalom Alapítvány, a globális igazgatóság tagja); George Soros (Nyílt Társadalom Alapítvány, alapító és elnök); Szemerkényi Réka (Magyarország amerikai nagykövete).
A MagyarIdők.hu arról ír, ebből a listából is látszik, „a Külkapcsolatok Európai Tanácsa is Soros zsebéből figyeli a világ eseményeit”, így érthető az általuk megfogalmazott levél megszületése is.
Forrás: MagyarIdők.hu; fotó: foreignmediaauthority-ly.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS