A Tűzfalcsoport legújabb elemzésébeb arról számol be, hogyan hálózzák be a Magyarországon működő Soros-szervezetek a Budapesti Ügyvédi Kamarát. A kamara számos továbbképzést szervezett Ügyvédakadémia néven, ahol több vezető előadó a Helsinki Bizottság, vagy más álcivil szervezet tagjai közül került ki. A Helsinki Bizottság bizonyíthatóan igyekszik befolyását erősíteni a jogász hallgatók körében is, többek között a Jogklinika néven működő programon keresztül, ahol a menedékjogi eljárások fortélyaiba vezetik be a kiválasztottakat. A Tűzfalcsoport arról is ír, a Budapesti Ügyvédi Kamara által kiadott Pesti Ügyvéd tele van a Transparency International javaslataival, de az Alapvető Jogok Biztosának hivatala körül is „ólálkodnak”.
A Tűzfalcsoport arról ír, a Budapesti Ügyvédi Kamara által meghirdetett Ügyvédakadémia nevű továbbképzéseken több, a hazai Soros-szervezethez köthető személy adott elő. Ilyen például Lőrik József ügyvéd kinek munkássága a Magyar Helsinki Bizottsághoz köthető, vagy az „Ügyvédakadémia 2018 – 3. csoport: Családjogi jogviták” csoport szakmai vezetője dr. Subasicz Éva ügyvéd, aki korábban Budapesti Nyílt Társadalom Intézet Alapítvány Alkotmány- és Jogpolitikai Intézet Programiroda vezetőjeként tevékenykedett, illetve a Magyar Helsinki Bizottság felkérésére látott el ügyvédi feladatokat. Az „Ügyvédakadémia 2018 – 17. csoport: Személyiségi jogi jogviták” csoport szakmai vezetője pedig dr. Nehéz-Posony Márton ügyvéd, aki a Budapesti Ügyvédi Kamara 493. sorszámú hírlevelének tanúsága szerint a BÜK elnökségi tagjaként a legutóbbi közgyűlésen az ügyvédi kamarától határozottabb állásfoglalásokat vár el a jogállamot érintő közpolitikai kérdésekben, és megnyilvánulásait rendszeresen idézik a balliberális oldalon.
A portál arról is beszámol, hogy a Helsinki Bizottság több jogi karon – így Budapesten, Győrben és Debrecenben úgy nevezett Jogklinika néven működtet programot, amelynek a célja, hogy már az egyetemi éveik során ügyvédek irányítása alatt betekintést nyerjenek a menedékjogi eljárásba, és tapasztalatokat gyűjtsenek a hazai és nemzetközi menedékjogi és idegenrendészeti jogalkalmazás gyakorlatáról. Emellett a programban részt vevő joghallgatók jogi tanulmányaik során specializált elméleti képzésben vesznek részt, melynek keretében megismerik a magyar menekültügyi és idegenrendészeti szabályozást és a nemzetközi menedékjogi, emberi jogi normákat.
Forrás: Túzfalcsoport/origo.hu; fotó: birougyved.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS