Svédországban megváltozott a közhangulat a bevándorlás megítélésében; a kérdés az, hogy ez mennyiben befolyásolja majd a politikai felállást – mondta Flamm László történész, Svédország-szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Mint mondta, a közhangulat megváltozását jelzi, hogy egy tavaszi felmérés szerint a svédek körében 41 százalék azok aránya, akik nem szeretnének több bevándorlót, ez pedig duplája a 2015-ös migrációs válság előtti időszaknak. Hozzátette: a társadalom közhangulata azonban változott; a kérdés az, hogy ez mennyiben befolyásolja majd a politikai felállást. Ezzel kapcsolatban kifejtette:
Svédországban a szociáldemokrata párt szigorú bevándorlás-politikát ígért a tavalyi választáson, ám a bevándorlást támogató zöldekkel alakítottak kormánykoalíciót, ezért nem tudják végrehajtani választási ígéretüket. Az ellenzéki oldalon a konzervatív párt is egy szigorúbb bevándorláspolitikát akar, de neki is van két olyan mérsékelt szövetségese, akik a migrációt támogató politikát szeretnének
– tette hozzá. Megjegyezte: amíg ez a politikai konstelláció, nem lesz radikális változás a bevándorlás kezelésében. Jelezte: a következő választás három év múlva lesz Svédországban.
Forrás: MTI; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS