Ez már a “viktoriánus” aranykor? – tette fel a legutóbbi Szabadfogásban a szigorúan pártatlanobjektív, legfüggetlenebb-függetlenújságíró-díjas kérdését a műsorvezető, Huth Gergely. Utalva arra, hogy Patai Mihály, a Bankszövetség elnöke a Növekedés.hu-nak azt mondta: “Soha a történelmünk során ennél jobb állapotban nem volt a magyar gazdaság”.
A jobboldali elhajlással nem vádolható Patai, aki nem csupán az Unicredit Bank elnök-vezérigazgatója volt, de 2009-ben miniszterelnök-jelöltként is futtatta az akkori balliberális oldal, így fogalmazott:
A mostani növekedési ciklus a magyar gazdaságtörténetbe óriási sikertörténetként fog bevonulni. Nemcsak azért, mert hosszú ideje, már 7 éve növekedési szakaszban van az ország. Azért különleges ez a mostani helyzet, mert most fordul elő először, hogy van egy tartós növekedési ciklusunk, 7-10 év minimum, és a legfontosabb makro mérlegek rendben vannak. Az államháztartást fegyelmezetten menedzselik, a fizetési mérleg és a külkereskedelmi mérleg pozitív. Ez a három mérleg soha nem volt így kézben tartva az elmúlt száz évben. Ebből az következik, hogy a következő leszállóágba a magyar gazdaság úgy fog belemenni, hogy nincsenek egyensúlyi problémái. Vagyis a következő válságot sokkal kisebb problémákkal fogjuk átvészelni, mint eddig bármikor az elmúlt száz évben.
Ezúttal Ungváry Krisztián történész, Jeszenszky Zsolt lemezlovas, politikai hobbista, Kukorelly Endre író-költő, Apáti Bence műsorvezető, balettigazgató, Nagy József újságíró (24.hu) és Pesty László, a Pesty Fekete Doboz alapítója volt a műsor vendége.
Szó volt a Szabadfogásban arról is, hogy a New York Times úgy gondolja: a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány, amelynek a Hír TV és az Echo TV is szerves része, egy kommunista propagandagépezet.
Kukorelly Endre a téma kapcsán azt jegyezte meg, hogy „ahol kommunistáznak és náciznak, onnan menjünk el”, ugyanis szerinte azok nem rendes emberek. Elmondása szerint nem tudja elviselni „a te zsidó vagy, te meg náci vagy” diskurzusokat. Pesty László meglátása szerint valószínűleg a New York Times publicistája soha életében nem szenvedte el a kommunizmust és a kommunista sajtócenzúrát, és azt sem tudja, hogy ki volt az az Aczél György, akkor viszont hogy mer kommunistázni?
Ungváry Krisztián szerint sokkal rosszabb a helyzet, ugyanis „azzal, hogy lekommunistázzák ezt az egész dolgot, ezzel elvitatják az a rettenetes innovációt, amit ez az egész jelent”. Szerinte ez sokkal perfekcionistábban működik a hatalom szempontjából; egy XXI. századi megoldás, a kommunistáknál erről szó sem volt. „Ma elvileg Magyarországon mindenki az interneten például megírhatja a véleményét, és ha nem meríti ki az izgatás tételes bűncselekményét, akkor nem történik vele semmi” – tette hozzá.
Jeszenszky Zsolt pedig el sem tudná képzelni, hogy ezt a New York Times-szerzőt valaki Magyarországról tájékoztatta volna, vagy Magyarországról mondta volna tollba neki a cikket, jegyezte meg ironikusan.
Forrás: Hír TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS