Jelenleg az Európai Néppárt a globalista, bevándorláspárti oldalon keresi a helyét és a szövetségeseket, a Fidesz ugyanakkor azt a célt tűzte ki, hogy a néppárt ne a szocialistákkal kössön koalíciót, hanem a bevándorlásellenes jobboldallal, mert „ekkor lehet sikeres”, a Fidesz példája is ezt mutatja – nyilatkozta a Demokrata szerdai számában Szájer József. Az EP-képviselő arról is beszélt: ha a néppárt hagyja, hogy kívülről mondják meg neki, ki lehet a tagja, akkor az világos jele annak, hogy nem ura önmagának, kívülről irányítják.
Szájer József a Demokrata szerdán megjelent számában arról beszél: a konfliktus a néppárton belül a Fidesz bevándorláspolitikájának köszönhető. A fideszes EP-képviselő szerint az EP-választások közeledtével aktivizálódtak azok a néppárti erők, amelyek eltolódtak a bevándorláspárti liberális irányba. Mint felidézte, korábban még Manfred Weber is azt hangsúlyozta, hogy az éremnek két oldala van: az egyik Angela Merkel, a másik pedig Orbán Viktor, és mindkettő a néppárthoz tartozik. Mint hozzátette:
most az kezd kiderülni, hogy ez mégsem teljesen igaz, mert a bevándorláspárti, liberális erők, amelyek kívülről jelentős hatással vannak a néppártra, eltolták az erőviszonyokat.
Az Európai Néppárt nem vállalja a kereszténydemokráciát
Szájer József úgy vélte, jelenleg a Néppárt a globalista, bevándorláspárti oldalon keresi a helyét és a szövetségeseket. Az EP-képviselő hozzátette: a Fidesz az elmúlt időben azt a célt tűzte ki, hogy a néppárt ne a szocialistákkal kössön koalíciót, hanem a bevándorlásellenes jobboldallal, mert „ekkor lehet sikeres”; a Fidesz példája is ezt mutatja. Ehhez képest Szájer szerint ma a Néppárt saját bevallása szerint is a liberális demokrácia híve, nem vállalja fel a kereszténydemokráciát, sőt, még a szóhasználatban is átengedi a vezető szerepet egy nálánál kisebb versenytársának. Mint hangsúlyozta:
a mi identitásunkkal nincs gond. Világosan és határozottan leszögeztük, hogy az ország érdekeit védő, nemzeti alapú, a keresztény értékekre támaszkodó és a bevándorlással szembeni álláspontot képviselő párt vagyunk.
Hozzátette: a konfliktusnak az is érdekessége, hogy nem a néppárton belülről, hanem kívülről indult, a Fidesz kizárását ugyanis eredetileg a szocialisták és a liberálisok követelték. Úgy fogalmazott:
ha egy párt hagyja, hogy kívülről mondják meg neki, ki lehet a tagja, akkor az világos jele annak, hogy nem ura önmagának, kívülről irányítják, és ebből a történelmi ismereteink alapján nem a legjobbakra asszociálunk.
Szájer József szerint ez a kommunisták által előszeretettel gyakorolt „szalámitaktika”, amelynek részei azok a Lenin nyomán „hasznos idiótának” nevezhető néppárti politikusok, akik „azt hiszik, hogy szellemi harcot vívnak, valójában azonban ellenfeleik hatalmi érdekeit szolgálják”.
Egzisztenciális félelem van a gyökerüket vesztett kereszténydemokrata törpepártokban
Szájer József az interjúban felidézte: annak a holland Kereszténydemokrata Tömörülésnek, amely 2018-ban még egy kongresszusi határozatot is elfogadott a Fidesz ellen, a tizenötmilliós Hollandiából mindössze két-három mandátumra esélye. Mint az EP-képviselő megjegyezte: van egy kis „egzisztenciális félelem” is a Fideszt a néppárton belül támadó kis pártokban, amelyek saját hazájukban rég talajt vesztettek, és ebbéli idegességüket máson próbálják levezetni.
Magyarország az első
Manfred Weber néppárti csúcsjelöltre térve Szájer József arról beszélt: a Sargentini-jelentés kapcsán néhány hónapja még arról beszélt, őt is felháborítja Magyarország kipécézése, de akkora volt a nyomás rajta, hogy végül mégis megszavazta a jelentést. Szájer szerint Weber végül azt fogja észrevenni, hogy saját pártját sorban kilövik mögüle az ellenfelek.
Ugyanakkor hangsúlyozta: a Fidesz nem kíván elmenni a Néppártból, csak kényszer és nyomás hatására távoznak onnan. Úgy fogalmazott:
nyitottak vagyunk a párbeszédre, az egészséges vitára, de nem engedünk az általunk képviselt értékekből, abból, hogy nekünk Magyarország az első, és minden csak ezután következik.
A teljes interjút a Demokrata szerdai számában olvashatják.
Forrás: Demokrata; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS