Demofóbiában szenvednek, rettegnek a néptől, annak véleményétől Nyugat-Európa politikusai, ezért támadják folyamatosan a magyar kormányt – írta a Magyar Idők szombati számában Szájer József. Az Európai Néppárt jogalkotásért feleő alelnöke szerint a magyarországi nemzeti konzultációk igazi politikai innovációk, amelyeket más államokban is érdemes lenne kipróbálni.
A Fidesz még ellenzékben volt, amikor meghirdette az első nemzeti konzultációt. Azóta volt már konzultáció az új alkotmányról, a közéleti viták utóbbi két évének legfontosabbikáról, a bevándorlásról pedig már több alkalommal is. A nemzeti konzultáció jóval több és más is, mint egy közvélemény-kutatás, hiszen az emberek aktív részvételét teszi lehetővé. De nem azonos a többnyire egy kérdésre leegyszerűsített népszavazással sem, hiszen a véleményük jóval részletesebb kifejtésére, nagyobb beleszólásra ad módot a polgároknak – jelentette a szombati Magyar Időkben megjelent írásában Szájer József. Az Európai Néppárt jogalkotásért felelős alelnöke „Az Unió sorsa forog kockán” című dolgozatában demofóboknak nevezte az európai közösség a néptől, a demokráciától rettegő vezetőit, akiknek jelentős része szinte folyamatos anarchiában tartja saját országát.
Szájer József szerint Magyarország a lényegtelen dolgokon rágódó, de a lényeget nem látó nyugati nagyhatalmakhoz viszonyítva a béke szigete, erős kormánnyal. Szájer úgy látja, nem véletlen, hogy az európai demofóbok többször is támadást indítottak a magyar nemzeti konzultációk ellen. A legutóbbi két, bevándorlással kapcsolatos kérdőívvel szemben pedig már egyenesen inkvizíciós eljárás folyik. Az Európai Parlament által Magyarország ellen elfogadott határozatok sosem felejtik el ezt az intézményt reszelni, pedig akár dicsérhetnék is, mint egy igazi politikai innovációt, amely akár az állam és a polgárai között megbomlott bizalom helyreállítására is alkalmas lehet, és máshol is ki kellene próbálni.
Ehelyett belengetik az országot a szavazati jogától megfosztani képes, az uniós szerződés hetes cikkelye szerinti eljárás megindítását, mint szankciót. Mert lehetséges-e egy demofób szemében nagyobb politikai vétek annál, hogy valaki egy olyan kérdésben meri megkérdezni az emberek véleményét, amelyben a hangadók, a sajtó, a baloldal már évtizedek óta kimondta az egyedül lehetséges, politikailag korrekt választ? Hogy a bevándorlás jó, kívánatos, a sokszínűség ünneplése… Ki meri idehozni a nép tévelygő véleményét? Márpedig az embereknek – és nem csak Magyarországon – igenis megvan a keresetlen véleményük a modern kor tömeges migrációjáról, és az nem is mindig esik egybe az emlegetett hivatalos hangadókéval – írta a szerző.
Forrás: Magyar Idők Fotó: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS