Szemtanúk elmondása szerint tudatosan készült az öngyilkosságra az a tizenhat éves lány, aki kedden a metró elé vetette magát a Széll Kálmán térnél. Az elmondások alapján a lány a peronon hallgatózott, hogy mikor ér be a szerelvény, majd nekifutásból a metró elé vetette magát.
Lapunk is beszámolt a Széll Kálmán térnél történt keddi tragédiáról. A fiatal lány tudatosan készülhetett a halálra, legalábbis a szemtanúk elmondása szerint előre eltervezettnek tűnt a hétfő esti tragédia. A tinilány Nagykovácsiban élt a szüleivel, és egy fővárosi gimnázium média szakán tanult. A hozzá közel állók szerint kiváló eredményekkel büszkélkedhetett, ezért is érthetetlen, miért választotta az öngyilkosságot.
Az egyik szemtanú – aki éppen mellette állt, amikor várták a szerelvényt – arról mesélt a Blikknek, hogy a lány előbb letette a hátizsákját, majd közelebb ment az árokhoz, de a biztonsági sávra nem lépett rá, mintha csak ügyelt volna rá, hogy ne lehessen észrevenni a szándékát. Vélhetően azt hallgatta, mikor jön a metró, majd hátrébb ment, aztán, amikor a szerelvény már közeledett, nekifutásból beugrott elé. A rendőrség az üggyel kapcsolatban azt közölte, hogy nem folytatnak nyomozást. Közigazgatási eljárásban vizsgálják a haláleset körülményeit – tudta meg az Origo.
A Blikk kereste a BKV sajtóosztályát is, hogy kiderítsék, a múlt évben mennyi metrógázolás történt, és hogy terveznek-e peronőrt, esetleg plexit alkalmazni az utasok védelme érdekében, de lapzártáig nem kaptak választ. Gulyás Attila, a Metró Közlekedési Dolgozók Szakszervezetének elnöke azonban válaszolt a kérdéseikre. Évente 8–10 ilyen baleset történik, aminek általában a fele végződik halállal. Többnyire ott szoktak beugrani, ahol a száz tonnás szerelvény kiérkezik az alagútból. A fiatal lány nagyon gyorsan cselekedhetett, mert ha valaki elkezd bizonytalanul téblábolni, azt a kamerán keresztül általában észreveszik és a biztonságiak odasietnek érte. A lap utolért egy közeli barátot is, aki szerint a lány szerelmi bánatában döntött az öngyilkosság mellett.
Ha Ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot, akár mobiltelefonról is, vagy keresse fel az ongyilkossagmegelozes.hu-t.
Forrás: Origo; Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS