Egyre nő a bizalom az Európai Parlament iránt, kifejezetten élmény egy ilyen időszakban az intézmény tagjának lenni, és jövőre is újrázna Brüsszelben – lelkendezett munkájáról és saját fontos eredményeiről Szanyi Tibor a Figyelőnek adott interjújában. A szocialisták EP-képviselője ugyanitt azt állítja, a bevándorlás nem lesz olyan központi téma a közelgő EP-választások alkalmával, mint ahogyan azt szerinte Orbán Viktor reméli, majd nem sokkal később már arról beszél, a bevándorlás rossz a szakszervezeteknek és a munkavállalóknak.
A Figyelőnek adott interjúban Szanyi Tibor arról beszélt, természetesen jövőre is készül Brüsszelbe az Európai Parlament tagjaként. Hozzátette, egy kutatás szerint nőtt az állampolgárok bizalma az intézmény iránt, és úgy vélte, „kifejezetten élmény egy ilyen időszakban az EP tagjának lenni”. Mint hozzátette,
büszke vagyok arra a teljesítményre, amelyet csapatommal együtt letettünk az asztalra.
Mint kifejtette, számtalan, állítása szerint fontos dosszié fűződik a nevéhez, az egyik a híres, 2016-ban elkészült Szanyi-jelentés, amely átláthatóbb adópolitikát jelenít meg az unióban, A másik a szintén világhíres Okosfalu-kezdeményezés, amely olyan lehet, mint a Magyarországon több városban sikerrel megvalósított Okos Város-projekt, csak falvakra adaptálva.
Szanyi Tibor arról is beszélt, az EP-választásban a bevándorlás kérdése nem lesz olyan sikertörténet Orbán számára, mint ahogy a magyar kormányfő számít rá. Hozzátette, szerinte az Európai Bizottságnak köszönhetően csökkent a bevándorlók száma, amely a környező országokkal való megegyezésen alapult. Úgy vélte,
Orbán nem a megoldások, hanem a problémák embere.
Ugyanakkor hozzátette, az emberek egyre jobban látják, hogy Magyarországon már nem a migráció a legnagyobb probléma, tehát szerinte az alibipolitizálásnak lejárt az ideje.
A szocialisták EP-képviselője, Szanyi Tibor azt is hazudta, hogy az EU pusztán a menekültügyi eljárások lefolytatását akarja szétosztani, azaz az adminisztrációs terheket akarja megosztani. Azt is hazudta továbbá, hogy a menedékkérőknek körülbelül a fele jogosult valódi menekültstátuszra. Az interjúban ezek után a migrációt korábban másodlagos problémának nevező, annak súlyát kisebbítő szocialista politikus egy baloldali ideológiával meghintett bevándorlásellenes monológot adott elő. Az interjúban elhangzott szöveg merőben új paradigmaváltást tükröz Szanyi Tibor gondolkodásában, de lehet, hogy elvcimboráiéban is. Mint elmondja ugyanis, a szervezett bevándorlás valójában a nagytőke igénye. (Ismert, korábban számtalanszor megírtuk már, hogyan használják a baloldali pártok szavazatszerzésre a bevándorlókat, és hogyan kötötték a migrációt a kizsákmányoló nagytőkések és nagyhatalmak játszmái eredményének). Szanyi legújabb magyarázatában ugyanakkor a nagytőkések a bevándorlással akarják sakkban tartani a hagyományos szakszervezeteket, és alacsonyan tartani a béreket. Ezt különben a klasszikus “Elveszik a munkát”-érvelésnek szokás tartani. A szocialisták EP-képviselője olyanokat is mond, hogy
olyan tehát ne legyen, hogy a tőkések learatják a gazdasági előnyöket, a szociális nehézségeket pedig szétterítik a társadalmakra.
Még azt is hozzáteszi, hogy a bevándorlásban sem kellene teljes önállóságot adni a tagállamoknak. Ugyanis szerinte ha egy ország befogadja a bevándorlókat, akkor onnantól kezdve azok szabadon vándorolhatnak az uniós útlevelükkel. Egyszóval az európai szocialista nemcsak, hogy felmondja a migrációt ellenző jobboldali pártok eddigi érveit, de nem átallja röghöz is kötni az elvtársak által becsalogatott, nem európai munkásréteget. Ugyanakkor az interjúban azt is hazudja Szanyi Tibor, hogy az Orbán-kormány mosta el a határokat a bevándorlók és a menekültek között, miközben lassan harmadik éve operálnak ezzel a módszerrel az MSZP-ben, illetve annak európai tömegplatformján.
Az interjúban Szanyi Tibor arra is kitér, a Fidesz – amely ugyebár háromszor szerzett egymás után szabad választáson kétharmados többséget – szerinte egyáltalán nem politizál jól, egy rakás hibát követ el, lényegét tekintve semmit sem tesz az emberekért, mégis azért tűnik sikeresnek, mert igen erős a „közönségkapcsolati aktivitása”. Szerinte az EP-választásokon azt kell tudatosítani, hogy ha jönne egy szocialista kormány, akkor erősebbek lennének a szociális szempontok.
A teljes interjút a Figyelő csütörtöki számában olvashatják.
Forrás: Figyelő; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS