Botka László háttérembere, az ex-SZDSZ-es Ruff Bálint kebelezné be az MSZP-t – állítják Puch László, volt MSZP-s pártpénztárnok közeli emberei. Puch egyik lapja, a Vasárnapi Hírek másfél hete azt írta: ha Botka szeptember-októberig nem mozdítja meg a bizonytalan szavazókat, illetve nem egyesíti a baloldali formációkat, akkor a „vezérkarral egyeztetett stratégia szerint lesz kénytelen repülni.”
Miért mérgesedett el viszony a kormányfőaspiráns hívei és a Puch-kiadványok üzengetői között? Egyfelől sok szocialistának szúrja a szemét, hogy médiumokban (a Vasárnapi Hírek mellett a Népszavában és a Szabad Földben) megjelent nagyhirdetőként a kormány – álltja a Heti Válasz, amely ezen a vonalon kutatást végzett, áprilistól június közepéig 102 állami reklámot azonosított a három újságban, ami listaáron 201,5 millió forintnyi szponzorpénz átfolyását jelenti.
A lap szerint Botkáék felháborodását csak fokozta, hogy Puch László keze alatt nevelkedett Tóth Bertalan, parlamenti frakcióvezető alkura készült a Fidesszel a kétharmados plakáttörvény kapcsán. A miniszterelnök-jelölt végül megfúrta a készülő együttműködést, így a kormánypártok feles jogszabállyal kényszerültek átvinni akaratukat. A Heti Válasz által folytatott háttérbeszélgetések folytán kiderült, egy végtelenül megosztott párt képét formázza az MSZP. A parlamenti frakció kulcsfigurái szerint nem a Fidesz-Puch-együttműködés kezdi ki az MSZP hitelességét, hiszen a pénzember mára eltávolodott a politika frontvonalától.
Nyilvánvaló, hogy Orbánéknak is érdekük a Jobbik elszigetelése, illetve hogy ne robbanjon be a helyükre egy Macronhoz hasonló meglepetésversenyző. Ezért a Népszava és a Vasárnapi Hírek révén hagytak nekünk egy szűk nyilvánosságot. Ettől függetlenül ezek a lapok ellenzéki orgánumok maradtak. Puchnak ahelyett hogy vitorlázna az Adrián, kockáztat, és rábírja a kormányt, hogy ne vonja blokád alá a legolvasottabb magyar éllapokat.
– mondta az újságnak egy belsős informátor.
Ez a klub a Puch-bizniszeknél is rosszabbnak tartja, hogy Ruff Bálint, akire Botka politikai főtanácsadóként hagyatkozik. Ruff mögött pedig szorosan ott áll egy pénzügyi mentor, Demszky Gábor korábbi kabinetfőnöke és üzleti bizalmasa, Forró Zoltán. Ez a csapat már 2013-ban megpróbálta eladni az MSZP-nek a Fizessenek a gazdagok! című programot, de Mesterházy Attila még akkoriban elutasította ezt a fajta befolyásszerzést.
Másik szemszögből Botka kampánytanácsadója valóban a szabad demokraták környékéről indult. Ruff Bálint először Horn Gábor koalíciós államtitkár mellett végzett jogi munkát a Miniszterelnöki Hivatalban, majd 2007-től Fodor Gábor környezetvédelmi tárcájánál és SZDSZ-nél kabinetfőnökösködött. Ruffnak ugyanakkor volt kapcsolata a Demszkyt kabinetfőnökként szolgáló Forró Zoltánnal: 2013 elején közös tanácsadó kft.-t alapítottak Invisible Hand néven, és több tanú állítja, hogy Ruff az eredeti szerzője a Fizessenek a gazdagok! című kampánysorvezetőnek, melyet Forró már Mesterházy Attilának is felkínált, ám évekkel később végül Botka László élt a lehetőséggel hogy ezt kihasználja.
Ám Ruffnak ezúttal nem volt szüksége SZDSZ-esek segítségére ahhoz, hogy stábirányító legyen a szocialista kormányfő-jelöltnél. Legutóbb ugyanis a 2015-ben elhunyt salgótarjáni polgármester, az MSZP-s Dóra Ottó mellett volt tanácsadó; lényegében ő hagyományozta Botkára a közéletbe visszaszivárgó háttérembert. A lap megjegyzi, mindentől függetlenül történjék bármi az elkövetkezendő hónapokban, ha Orbán Viktor jövőre újra kétharmadot szerezne, a szocialista pártnak minden bizonnyal befellegzett.
Forrás: Heti Válasz; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS