Szegeden nyit új irodát a Lufthansa Systems Hungaria, ahova elsősorban Java- és Javascript-fejlesztőket, tesztelőket és adatmérnököket várnak – közölte a cég az MTI-vel hétfőn.
A közlemény szerint a légiközlekedési informatika egyik piacvezető vállalatának magyarországi cége 10-15 emberrel kezdi meg működését, középtávon mintegy 45 informatikai szakember foglalkoztatását tervezik itt. Szegeden a légi és földi személyzet, valamint a légiforgalmi irányítók által használt alkalmazásokat, továbbá a repülőjegy-értékesítés teljes folyamatát végigkísérő digitális megoldásokat fognak fejleszteni és tesztelni. A szegedi telephely kialakításának közel 150 000 eurós költsége volt, és a Lufthansa Systems Hungaria termelésének mintegy 10 százalékát tervezik ide telepíteni. A cég a még nem hivatalos adatok szerint tavaly 8,3 milliárd forint árbevételt és 328 millió forint nyereséget ért el a 2018-as 6,8 milliárd, illetve 268 millió forint után. Michael Herrmann, a Lufthansa Systems Hungária ügyvezető igazgatója a közlemény szerint az iroda megnyitóján kifejtette: az idén 25 éves magyar leányvállalat egyidős a légiközlekedés szinte összes szegmensére egyedülálló megoldásokat kínáló, az útvonaltervezéstől a személyzet beosztásán át a fedélzeti szórakozásig minden területet informatikai szolgáltatásokkal lefedő Lufthansa Systems-szel. A cégcsoport több, mint 350 légitársaságnak dolgozik, az itt fejlesztett szoftverek közel 700 000 járat működéséhez járulnak hozzá.
Az 1995-ben alapított budapesti iroda azóta további “testvéreket” kapott a világ számos pontján, New Yorktól Szingapúrig. A fővárosi irodában jelenleg több, mint 450 magasan képzett szakember dolgozik, akik több száz légitársaság és repülőtér mindennapi biztonságos és hatékony működésének tevékeny részesei
– tette hozzá.
Ahogyan negyedszázaddal ezelőtt a kiemelten felkészült magyarországi informatikai szakembergárda miatt tette le Budapest mellett a voksot a Lufthansa Systems, ez a faktor Szeged esetében is döntőnek bizonyult
– hangsúlyozta az ügyvezető igazgató, megemlítve azt is: a kedvező földrajzi elhelyezkedés és a jó megközelíthetőség mellett a városban folyó, színvonalas IT-képzés szólt leginkább Szeged mellett. Szólt arról is, hogy a többek között a szakemberutánpótlás érdekében még 2019 nyarán írtak alá megállapodást alkalmazott és ipari kutatási együttműködésről a Szegedi Tudományegyetemmel, amely egyebek mellett kiterjed a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás felhasználására a számítógépes optimalizálás területén, továbbá légiközlekedési feladatok megoldására fejlesztett egyedi algoritmusokra, modellekre és szoftveralkalmazásokra.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS