A Város Mindenkié (AVM) csoport alulról szerveződő, önkéntes közösségként hirdeti magát mint hajléktalan, a hajléktalanságot megtapasztalt és lakásszegénységben élő aktivisták és szövetségeseik csoportja, amely tenni akar egy egyenlőségen alapuló és igazságos társadalomért. A szép szavak mögé nézve és a szálakat szétfejtve azonban különös személyi átfedésekre és politikai kapcsolatokra bukkanhatunk. És az LMP-re.
Bevallott szövetségeseik között ott találjuk a Soros György pénzéből élő civil szervezeteket, mint a TASZ, a Magyar Helsinki Bizottság vagy a Civil Kollégium Alapítvány. Ezen még szellemeskednek is kicsit, és megjegyzik, hogy ha valakit kifelejtettek volna a felsorolásból, akkor emailben jelezni lehet nekik. Megvan a bája, amikor a Soros-szervezetek maguk ismerik be a hálózat létét és működését. A legfontosabb szövetségesüket azonban így is sikerült kifelejteniük a felsorolásból – írja a Tűzfalcsoport –, hiszen nincs ott a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) neve, pedig 2011 óta ezen a Soros-féle lélegeztetőgépen üzemel A Város Mindenkié is. A hálózat alkotóelemeként természetesen a Migszol bevándorló- és menekültsegítő csoporttal is közeli barátságot ápolnak. És itt lép be a politika, amelyen Soros szervezetei állítólag kívül állnak, hiszen állítólag civilek. Gyakorlatilag viszont mégsem.
Amikor a Migszol tüntetést szervezett 2015. január 20-án a kormány bevándorlásellenes retorikája miatt, az LMP hátsóbb vonalaiból feltörekvő Szél Bernadett is demonstrált a többiekkel. A párt miniszterelnök-jelöltje azonban ennél jóval gazdagabb sorosista előélettel büszkélkedhet, hiszen megjárta a Humanista Mozgalmat és a Menedék Migránsokat Segítő Egyesületet is. A Város Mindenkié csoport sem véletlenül csatlakozott be a Soros univerzumba, hiszen nem a semmiért fizetnek ott: 2013-ban már törvénymódosítást kezdeményeztek, hogy ne legyenek büntethetők a hajléktalanok az életvitelszerű közterületi tartózkodásért. A törvényjavaslatot az LMP-s Szél Bernadett nyújtotta be. Ennek parlamenti elutasítása után jött a menetrendszerű tüntetés a demokráciába beletörődni képtelen „civilek” és persze Szél Bernadett részvételével.
Folyton összeérnek Széllel a sorosista szálak
A demonstráción Sebály Bernadett, A Város Mindenkié egyik fő aktivistája is jelen volt, akit az Amnesty International kampánykoordinátoraként kóstolt bele korábban a politikamentes civilségbe. Emellett a Minority Rights Group Internationalnek is dolgozik, amelyet szintén számos, az OSF köldökzsinórján élő szervezet támogat. Sebály emlékezetes alakítása volt, amikor többedmagával betört az Országgyűlés igazságügyi bizottságának április 25-i ülésére, és ott transzparensek kifeszítésével a civiltörvény módosítását követelték kevésbé demokratikus módon. Nem meglepő módon ennek a megmozdulásnak is Szél Bernadett volt a főszereplője. Felmerül a kérdés, hogy vajon a civilek teljesen spontán módon, maguktól tesznek-e hasonló dolgokat, vagy megkapják a politikai szférából a buzdítást és a támogatást. Például valamelyik képviselő leadta a parlamenti beléptetéshez az aktivisták neveit, ám amikor Rubovszky György, a bizottság azóta elhunyt elnöke utána akart járni, hogy ki volt az, Szél Bernadett alaptörvény-ellenességre hivatkozva tiltakozott ez ellen. Tiltakozásban ugyanúgy erős, mint a Soros György alapítványhálózatához fűződő kapcsolatai takargatásában.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS