Huszonhétről öt százalékra csökkentjük jövőre a lakásépítés áfáját – ezzel a bejelentéssel lepte meg a pártelnöki posztján ismét újraválasztott Orbán Viktor kormányfő a Fidesz kongresszusának küldötteit. Orbán újabb hitvallást is tett: “Mint a magyarok, mi is büszke, öntudatos, olykor önfejű emberek vagyunk. Akik sosem kérik mások pénzét és nem lesznek mások eltartottai. Csak erre a gondolatra lehetett építeni 2010-ben is, amikor egy olyan országot vettünk át, amelyre mindenki csak legyintett a világban.” A kongresszus alelnökké választotta Pelczné Gáll Ildikót, Gulyás Gergelyt, Kubatov Gábort és Németh Szilárdot. Mellettük a Fidesz és szövetségesei összes meghatározó politikusa is felszólalt.
Jó lelkiismerettel ünnepelni sem árvíz, sem terrortámadás idején nem lehet – kezdte beszédét a Fidesz elnöki posztján ismét megerősített Orbán Viktor kormányfő, leszögezve: jó döntés volt a mai napra elhalasztani a kongresszust. – A Titanicot szakértők építették, Noé bárkáját egy laikus – mondta Orbán a Fidesz első éveire utalva, hozzátéve:
Sokszor gúnyolódnak rajtunk, aztán ha előállunk valamivel, lesnek, mint ponty a szatyorban.
A miniszterelnök a kongresszus küldöttei előtt úgy folytatta beszédét:
Fölemelő és megtisztelő egy ilyen politikai közösség tagja lenni. Bármily hihetetlen, a Fidesz a legnagyobb és legsikeresebb jobboldali párt Közép-Európában. Ám a választási győzelem csak belépő, ahhoz hogy valóra válthassuk a szavakat. De az emberek tudják, mi vagyunk azok, akik cselekednek is.
Legalább ilyen fontos, hogy jól ismerjük azokat, akiket képviselünk. A saját fajtánkat. Erényeiket, hibáikat és erősségeiket – érvelt Orbán Viktor, hozzátéve: Mi hiszünk a magyarokban, akik minden korszakban, bármi rossz ellenére fel tudják emelni az országukat. Ezért nekünk csak a lehetőséget kell biztosítani, hogy a magyarok megvalósíthassák céljaikat.
“Mi is büszke, öntudatos, olykor önfejű emberek vagyunk. Akik sosem kérik mások pénzét, nem lesznek mások eltartottjai. Csak erre a gondolatra lehetett építeni 2010-ben is, amikor egy olyan országot vettünk át, amelyre mindenki csak legyintett a világban, hogy kész, megyünk a lecsóba a görögökkel együtt. Lényegében lemondtak rólunk. Annyit azért tettek értünk, hogy ideküldték az IMF-et. Ám nekünk megtanították a gödör első törvényét: Ha benne vagy, hagyd abba az ásást!” – mondta a kormányfő.
Azóta mindössze öt év telt el, és ma ott tartunk, Európa egyik legbiztosabb pontja Magyarország. Sokan örülnének, ha olyan biztos lábakon állnának a pénzügyeik, mint nálunk, és olyan pénzügyminiszterük lenne, mint a mienk, akit nem véletlenül választottak meg az év pénzügyminiszterének. Ma már nem ingoványon egyensúlyozunk és van honnan elrugaszkodnunk, de ne feledjük: még kemény küzdelmek várnak ránk – figyelmeztetett Orbán.
A Fideszről szólva megjegyezte: Harminc éve itt vagyunk. Jó hír a mieinknek, s rossz hír az ellenfeleinknek: a következő harminc évben is itt leszünk.
– A mi erőnk abban áll: bátran kitűztünk olyan célokat, amiket mások lehetetlennek tartanának. Kimondtuk a nemzetegyesítést és a kettős állampolgárságot, s kimondtuk: a rezsit nem csak emelni lehet, hanem csökkenteni is. Ott tartunk, hogy ma már a szocialisták is odasündörögnek a rezsicsökkentés melege mellé – érvelt a kormányfő, tovább sorolva a kormányzás eredményeit: Ki gondolta volna, hogy a devizahitelektől meg lehet szabadítani az országot? És, hogy a bankokat el lehet számoltatni, mitöbb, őket és a multikat be lehet vonni a közteherviselésbe? Ma már ott tartunk, hogy az ellenzéki politikusok úgy tesznek: ezek mindig is a nemzet ügyei voltak. “Itt az alkalom, hogy megköszönjük a magyaroknak: az országot olyanná tették, ahol ismét lehetséges egy irányba húzni a nemzet szekerét, ismét lehet egy irányba haladni.”
A Fidesz feladatairól pedig azt mondta Orbán Viktor: “Célunk a polgári berendezkedés higgadt és alapos megvitatása, a jövőkép vitája, amiből új utak és gondolatok születnek meg. Azt mindenki tudhatja, hogy a mi politikai közösségünk másképp fogta meg a munka végét, mint ahogy 2010 előtt szokás volt errefelé és ahogy szokás most Európában. Mi ugyanis meghallgatjuk az emberek véleményét, tudjuk, hogy ilyen súlyos kérdésekben nem is lehet az emberek nélkül döntést hozni.”
Ha kell ütközünk, ha kell visszavonulunk és ha kell megállapodunk – itt a Fideszben a mindennapi patriotizmus élettörvény – erősítette meg hitvallását a Fidesz régi-új elnöke.
Orbán Viktor Európa helyzetéről is beszélt elnöki felszólalásában. Újfent kiemelte, Európát lerohanták, a kontinens invázió alatt áll. Ugyanakkor hangsúlyozta, amit eddig láttunk, az csak a jéghegy csúcsa.
„Milliók, sőt tízmilliók fognak elindulni Európa felé. Az unió nem az áradat megállításán dolgozik, hanem hogy hogyan fogadja be a bevándorlókat. Ez járhatatlan út. Európa nem bír el ennyi embert. Nem tud ennyi embernek munkát adni, lakhatást biztosítani. Európa összeroppan ekkora teher alatt. Mindezen túl sötétebb felhők is gyülekeznek a láthatáron, ilyen a hatványozottan növekvő terrorizmus. Akár tetszik, akár nem, ki kell mondani: a népvándorlás növeli a bűnözést, mert ahol Európában sok bevándorló telepedett meg, ott megnőtt a bűnözés is” – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Orbán Viktor szerint Európában ma gyorsan épülnek a párhuzamos társadalmak, ráadásul az ideérkezők, a párhuzamos társadalmat építő bevándorlók erősebbnek tartják a saját kultúrájukat, saját hagyományaikat. „A migránsoknak eszük ágában sincs beilleszkedni. A párhuzamos társadalom világa lépésről lépésre visszaszorít minket, a mi életünket. Ha így megy, el fogjuk veszíteni Európát” – ismertette a veszélyeket Orbán Viktor.
A kormányfő szerint, ami történik, nem véletlen, nem baleset, hanem kitervelt és irányított folyamat.
“Létrejött egy nagy koalíció az embercsempészek, a brüsszeli döntéshozók és a migránsokat segítők között. A szálak mozgatói között hazánk is képviselteti magát, egy híres és hírhedt fia által” – utalt Soros Györgyre Orbán Viktor. Leszögezte, az európai szellem képviselői ma felszínes és másodlagos dolgokban hisznek, például az emberi jogokban, miközben nem hisznek a kereszténységben, a nemzeti büszkeségben, a katonai erőben.
„A napnál is világosabb: Európa múltja, alapja és jövője a kereszténység és nem a kalifátus. És persze nyitottnak kell maradni, de a nyitottságunk nem vezethet oda, hogy feloldódjunk és felbomoljunk” – vélekedett Orbán Viktor.
A miniszterelnök a mai liberalizmusról is kifejtette véleményét. „Le kell zárnunk egy korszakot, és meg kell nyitnunk egy újat. Az elmúlt 25 év egy liberális időszak volt Magyarországon és Európában. A liberális politika ugyanakkor ma elveszítette vonzerejét, lemerült. Nem várhatunk tőle már semmit, amire az európai embereknek szüksége lenne, mert gazdasági bajokkal nem tud mit kezdeni és nem tudja megvédeni az embereket a bevándorlással szemben. A liberalizmus képviselői dühösek, ha hittételeiket megkérdőjelezik, és agresszívak, ha velük szemben az emberekre hivatkoznak. A liberalizmus kifejlesztette a politikai korrektség tiltótábláit. Szembefordult a szabadsággal, szembekerült az emberekkel és a demokráciákkal. Vissza kell térni a demokratikus Európához, mert a következő európai korszak vagy a demokrácia korszaka lesz, vagy nem lesz. Itt az ideje, hogy politikai és szellemi értelemben is lezárjunk egy korszakot” – mondta Orbán Viktor.
A kormányfő azt is elárulta, a következő két évet nem levezetésnek szánja, hanem felkészülésnek és két év múlva, ha meglesz a bizalom, készen áll arra, hogy folytassa a munkát a kormány élén. Orbán Viktor ezzel lezárta azt a magyar sajtóban régóta rágott polémiát, hogy 2018 után miniszterelnök, vagy majd államfő szeretne lenni.
Szijjártó: Aki szórakozik Magyarországgal, annak visszaverünk!
Aki szórakozik Magyarországgal, a magyar politikával, annak visszaverünk, eddig is visszavertünk, ezután pedig még keményebben visszaütünk majd – üzente meg a Magyarországot, a magyar kormányt ért külföldi támadások értelmi szerzőinek és végrehajtóinak Szijjártó Péter külügyminiszter a mai Fidesz kongresszuson. A politikus kiemelte, az elmúlt időszakban egyetlen támadást sem hagytunk kemény szó nélkül.
“Egyes uniós országok és politikusaik méltatlanul, morbid vádakkal, igazságtalan kritikákkal illettek minket. Volt olyan külpolitikai iskola, amely szerint ilyen helyzetben elnézést kellene kérni, be kellene bújni az asztal alá. Ezt a politikát nem fogjátok újra látni, amíg ennek az országnak külügyminisztere lehetek. Senki nem engedheti meg magának, hogy ezt az országot fasisztázza, a magyar embereket senki nem autistázhatja” – húzta alá a külügyminiszter. Előrebocsátotta, a jövőben az eddigieknél is keményebben fogunk fellépni, ha támadják ezt az országot. Megígérte, minden esetben pontosan annyi nagykövetet fog berendelni, amennyi szükséges, és annyi nagykövetünket küld majd a fogadó országba, amennyi szükséges.
A brüsszeli politikáról úgy vélekedett, az a rituális öngyilkosság politikája, amely látványos és káros, az veszélyezteti kontinensünk jövőjét, biztonságát. Szijjártó felidézte, mindeközben ostoba vita zajlik a közösségben arról, vajon az növeli-e a biztonsági kockázatot, hogy napi szinten 5-10 ezer ember áramlik be Európába kontroll nélkül. “Aki erre nemmel válaszol, az nem ezen a világon él” – tett pontot a vita végére Szijjártó Péter. A kötelező betelepítési kvótáról elmondta, az elfogadhatatlan, végrehajthatatlan, ezért Magyarország az uniós bíróságon keresi az igazát.
“Európa ma védtelen, képtelen megvédeni a külső határait, miközben mi bebizonyítottuk és megmutattuk, a határvédelem lehetséges és működik. Magyarország nem hagyja, hogy az ország úgy nézzen ki, mint néhány hétig a Keleti pályaudvar” – fogalmazott Szijjártó Péter.
Lázár: Az ellenzék impotenciája a mi lottóötösünk
A kongresszuson természetesen Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter is felszólalt. Elsősorban azt üzente, hogy közülük senki ne higgye azt, hogy az ellenzék hiánya – nap, mint nap megnyilvánuló politikai impotenciája – valamiféle „lottóötös” a Fidesz számára. A Miniszterelnökség vezetője a Fidesz XXVI. kongresszusán azt mondta, amikor egy párt öt évvel a győztes választás után a saját teljesítményét vizsgálja, legalább két mércét használhat. Az egyik az adott országban elérhető kormányzati alternatívákhoz van beállítva. A másik pedig saját magához, a saját ígéreteihez, ambíciójához, tehetségéhez képest.
A Fideszen kívül ma nincs más kormányzóképes erő Magyarországon – jelentette ki Lázár János. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki szeret minket, még csak azt sem, hogy a választópolgárok elsöprő többsége elégedett velünk –mondta. A szélsőjobb nálunk is jelen van, mint mindenütt.
“A szélsőjobbot ugyan nem kell komolyan venni, mint kormányzati lehetőség, de ha lebecsüljük őket, az politikai kockázat. A baloldal pedig úgy tesz, mintha nem Magyarországon élne. Párhuzamos valóságban élnek, azon dolgoznak, hogy ki tudja megszerezni a hatalmat. A magyar baloldal állandóan önmagával foglalkozik, a kormánnyal néha, az emberekkel pedig soha. Nem látják a fától az erdőt. Ráadásul a baloldali pártok osztódással szaporodnak” -fejtette ki Lázár János. Hozzátette, az ellenfelek harmadik pólusa a civilek, amelyek között van olyan, amelynek a hangjára érdemes odafigyelni, de az emberek az ő kezükbe sem adnának kormánybotot.
Ne higgye közülünk senki, hogy az ellenzék hiánya – nap, mint nap megnyilvánuló politikai impotenciája – valamiféle „lottóötös” a számunkra – mondta Lázár János. Ez sokkal inkább kockázat –még ha hosszabb távon is. Lázár szerint az alternatíva-nélküliség ugyanis az egyik legnagyobb veszély, ami egy politikai pártra leselkedhet, tompítja a reflexeket, homályosítja az éleslátást, és nincs jó hatással a polgári erkölcsökre sem.
Lázár szerint mindig úgy kell politizálniuk, mintha lenne alternatívájuk. Sosem akarhatjuk, hogy azért szavazzanak ránk, mert nincsen helyettünk más – mondta a Miniszterelnökség vezetője. A mi programunk az volt és az maradt, hogy merjünk nagyok lenni, nem pedig az, hogy merjünk a kisebbik rosszá válni.
Lázár a legnagyobb kormányzati sikernek azt tartja, hogy: a kishitű és kishitűséget gerjesztő, szervilis és a szervilizmusra nevelő politikát meg tudták változtatni. A Fidesz bebizonyította, hogy a szuverenitás nem csupán elvont eszme,hanem politikai gyakorlat is, cselekvés. A nemzeti érdekérvényesítés ügyében tehát büszkék lehetünk a teljesítményünkre – mondta a politikus.
Tény az is, hogy a kormányzati hatalommal járó káros mellékhatásoktól sajnos nem teljesen tudták függetleníteni magukat – ismertette Lázár. Nem mindig az érdemek szerinti előrejutás és boldogulás elve érvényesül. „Nem elég, ha fideszes vagy, jónak is kell lenned!” Ennek érdekében a jövőben még komolyabban kell vennünk a politikusok kiválasztását és képzését is – fogalmazott a tárcavezető. “Ennek érdekében újra meg kell nyitni a fiatalok előtt a pártot, de nem a törtető, hanem a törekvő, nemcsak a tehetős, hanem a tehetséges fiatalok előtt. Nem csak a haverok és barátok, hanem a ma még ismeretlen fiatalok: a tehetséges és jól képzett párt-, illetve szakpolitikus-jelöltek előtt is. Ha ez nem történik meg, akkor, néhány ciklus után az önző és rövidlátó politika bosszúja, amitől a magyar baloldal szenved, minket is utolérhet” – zárta beszédét Lázár János.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS