Fejlettségben, tőkevonzó képességben és a felsőoktatás színvonalában beérte az északkeleti régió hazánk nyugati területeit – jelentette ki Szijjártó Péter egy interjúban. Egyúttal felhívta a figyelmet arra a veszélyre, hogy – egyedülálló módon – most már nevén nevezi Brüsszel, kit látna szívesen Magyarország élén.
Interjút adott a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Hírportálnak Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki Magyarország keleti részéről, a háború eszkalációjának veszélyeiről és a külföldi munkavállalókról is beszélt.
“Az északkeleti régió gazdasági fejlettségben, tőkevonzó képességben és a felsőoktatás színvonalában beérte az északnyugati területeket”
– mondta Szijjártó Péter adott interjúban. A külgazdasági és külügyminiszter szerint a növekedést, az érkező befektetések lendületét fenn kell tartani, ami számos újabb beruházást jelenthet a vármegyében.
„Magyarország nem egy nagy ország, de kialakultak különbségek a fejlettség tekintetében. Korábban a főváros és az északnyugati régió jóval fejlettebb volt, mint az ország többi része. Ezért az ország keleti felének fejlesztése az elmúlt tíz évben rendkívül fontos feladat volt, és a fejlesztés jól is sikerült”
– mondta a miniszter.
A debreceni BMW-gyárral kapcsolatban Szijjártó Péter azt is elmondta, hogy ez nemcsak egy önálló fejlesztés, hanem piacot is teremt a régió mindhárom vármegyéjében – és még azokon túl is – tevékenykedő vállalatoknak.
A miniszter beszélt a háborúról is, amelynek a befejezése állítása szerint soha ilyen közel nem volt, ám mégis soha ekkora veszélye nem volt a harcok eszkalálódásának.
Szijjártó Péter a Szergej Lavrovval való korábbi tárgyalásáról elmondta: az orosz adminisztráció nem utasítja el a békéről való tárgyalást, a leendő új amerikai vezetés pedig látja a veszélyeket és komolyan tartja magát a választási ígéretéhez, hogy békét teremtsen.
„Amíg a nyugati államoknak ez egy álom, addig nekünk a valóság: a legnagyobb kínai, dél-koreai és német cégek Magyarországon rendelkeznek gyárakkal, itt termelnek, sok esetben együtt.”
– hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter.
Ez azért lehet, mert Magyarország sem ideológia, sem politikai kérdéseket nem támasztott az ide érkező cégeknek, mert ez gyakorlati kérdés. A Nyugat viszont „belecsalta” magát egy ideológiai csapdába, aminek eredőjeként ez náluk nem tud működni.
A külföldi munkavállalók kapcsán – amiről az ellenzék azt mondja, hogy a kormány beengedi a migránsokat – a miniszter elmondta, hogy a legális munkavállalókat és az illegálisan érkező tömegeket összekeverni tisztességtelen.
Ugyanis előbbi papírokkal, rendezetten, dolgozni akaróként, meghatározott időre érkezik hozzánk, utóbbi viszont a rendőröket megtámadva, kerítést átvágva akar bejutni, képzetlen és nem is akar beilleszkedni.
A tárcavezető ezután arra tért ki, hogy a nemzeti szuverenitásunk korlátozásában megjelenő külső törekvések minden eddiginél erősebbek lettek.
“Korábban soha nem fordult elő, hogy egy külső hatalmi centrumból akarták volna megmondani név szerint – jelen esetben Magyar Péter –, hogy ki vezesse az országot.”
– mutatott rá Szijjártó Péter. Hozzátette: példátlan mértékű frusztráció uralkodott el az ellenfeleinken, a liberális mainstreamen, hogy 2006 után minden választást a patrióta-keresztény Fidesz–KDNP nyert meg.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS