Juncker elnöksége alatt Soros György több, mint 20 alkalommal találkozott a bizottság tagjaival; nem meglepő, hogy „a Soros-hálózat kottájából játszanak” – jelentette ki a Heteknek adott interjújában Szijjártó Péter. A külügyminiszter megjegyezte: nem is érti, miért kellene bocsánatot kérni mindezek tudatában a kormány plakátkampánya miatt.
Szijjártó Péter külügyminiszter a Heteknek adott interjújában beszélt az Európai Néppárt és a Fidesz viharos viszonyáról és Manfred Weber feltételeinek lehetséges teljesítéséről. A külügyminiszter a lapnak elmondta: szerinte nehezen lehetett volna Jean-Claude Juncker helyett bárki mást a plakátokra tenni, mivel az Európai Bizottság az elmúlt években szervezte az Európába irányuló migrációt, ahelyett, hogy megállította volna.
Szijjártó hozzátette: Juncker elnöksége alatt Soros György több, mint 20 alkalommal találkozott a bizottság tagjaival, így szerinte nem meglepő, hogy „a Soros-hálózat kottájából játszanak”. A magyar kormány plakátkampányáért ezért nem érti, hogy miért kellene bocsánatot kérni. A külügyminiszter úgy véli, Nyugat-Európában sem az uniós, sem a tagállami vezetők nem szoktak hozzá ahhoz, hogy ha egy országot alaptalan támadások alá vesznek, akkor az megvédi magát.
A bocsánatkérésre visszatérve hangsúlyozta: miközben Juncker, illetve más nyugat-európai politikusok napi szinten kritizálják Orbán Viktort, Magyarországot, vagy a magyar kormányt, addig nem tudják elviselni azt, ha ezekre a vádakra válasz érkezik.
Arra a kérdésre, amennyiben a Néppárton belüli ilyen belső nézeteltérés természetes, akkor vajon a Fideszen belül is annak tartja-e, Szijjártó úgy válaszolt: a pártjában azért nincs ilyen, mert „a Fidesz egy világos elvi bázison áll, egy kereszténydemokrata, nemzeti alapon”. Szijjártó hangsúlyozta: ő a CEU ügyét egy lezárt kérdésnek tekinti, a kormány indoklását már többször is elmondták Webernek. A külügyminiszter szerint a CEU kérdése nem német, de még csak nem is igazán amerikai kérdés, hanem magyar felsőoktatási kérdés. Hozzátette: folyamatosan tárgyalnak Weberrel, bár szerinte nemcsak a felsorolt 3 dologról kellene beszélniük, hanem annál sokkal fontosabb kérdésekről, mint hogy a CEU kiadhat-e amerikai diplomát vagy sem. A Néppárton belüli kizárás lehetőségéről annyit mondott a külügyminiszter, hogy szerinte többesélyes a március 20-ai ülés kimenetele, mindenesetre a Sargentini-jelentés szavazásának eredménye nagyon komoly jele volt annak, hogy az EPP-n belül számos olyan fundamentális kérdésben vita van, amelyben a Fidesz nem követi az európai mainstreamet.
A teljes interjút a Hetek csütörtökön megjelenő lapszámában olvashatják.
Forrás: Hetek; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS