Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Shane Tusup és a magyar fociválogatott lettek 2016 legjobbjai. Tusup budapesti olimpiát szeretne, Szilágyi nagyon szép hitvallást tett és megosztaná az érmét, Kemény Dénes megvédte a labdarúgók kiválasztását.
Shane Tusup hazaáruló – írhatnánk cinikusan arra, hogy Hosszú Katinka edző-férje egy kérdésre válaszolva azt mondta: inkább budapesti olimpiát szeretne a Los Angeles-i játékok helyett. Az összeesküvés-hívők szerint Tusup az Egyesült Államok beépített embere, feladata Gyárfás Tamás eltávolítása és a magyarországi olimpia elleni titkos küzdelem. Ezen az elborult ösvényen haladva láthatjuk, Gyárfás részleges eltüntetésében már sikerrel járt.
S ha már Gyárfás, az ex-úszóelnök nem érezhette túl jól magát csütörtökön, amikor az eltávolításában kulcsszerepet vállaló (és felvállaló!) Hosszút az Év női sportolójának, hitvesét pedig 2016 legkiválóbb szakemberének választották. A papírformának megfelelően.
Az Év férfi sportolója Szilágyi Áron lett, kétszeres olimpiai bajnok klasszisunk a tőle megszokott szerénységgel és nagyvonalúsággal beszélt: „Ha tehetném, szétvágnám az érmemet, és mindenkinek adnék belőle egy kis darabot” – mondta a mellette sorakozó klasszisokra, Imre Gézára és Cseh Lászlóra utalva.
Ezután ritkaságnak számító, felemelő hitvallást tett: „Rióban tett első nyilatkozatomban azt mondtam, hogy áldott ember vagyok. Nemcsak azért vagyok áldott, mert olimpiai bajnok lehetek, és nemcsak a díj miatt, hanem mert Isten megáldott egy csodálatos menyasszonnyal, családdal, barátokkal és támogató csapattal is”.
Az év csodája a labdarúgóké volt, de az év teljesítménye?
Talán az egyetlen megosztó döntés az év csapatának kiválasztása lett. Nem meglepő, hogy a férfi labdarúgó-válogatott nyert, amely 44 év után szerepelt Európa-bajnokságon, s Franciaországban csoportját veretlenül megnyerve a nyolcaddöntőig jutott. A régóta várt szereplés többet ért a szakmailag értékesebb sikereknél, a női kajakkettes és a kajaknégyes végzett a futballisták mögött. Persze azért ritkaság, hogy egy negyeddöntős együttes az legjobbja legyen… Nem véletlenül toporgott zavartan Gera Zoltán a díjátadón.
A gordiuszi csomót Kemény Dénes oldotta fel, a vízilabdások korábbi kapitánya (jelenlegi elnöke) azt mondta: „A labdarúgás Magyarországon semmihez sem hasonlítható, úgyhogy Zoli ne legyen zavarban.”
A foci valóban nem hasonlítható Magyarországon (és még jó néhány országban) semmihez, viszont bujkál bennünk a kisördög: Kemény akkor is ilyen nagyvonalú lett volna, ha az ő vezette aranyérmes vízilabdacsapatot előzik meg Geráék?
Az Év sportolói:
Az Év férfi sportolója: Szilágyi Áron (kardvívó)
Az Év női sportolója: Hosszú Katinka (úszó)
Az Év edzője: Shane Tusup (Hosszú Katinka)
Az Év csapata: Férfi labdarúgó-válogatott
Az Év fogyatékos férfi sportolója: Tóth Tamás (úszó)
Az Év fogyatékos női sportolója: Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó)
Az Év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője: Beliczay Sándor (Osváth Richárd, Hajmási Éva, kerekesszékes vívás)
Az Év fogyatékos csapata: Női kerekesszékes vívóválogatott
MLSZ-életműdíj: Göröcs János
MSÚSZ-MOB-életműdíj: Kulcsár Győző
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS