A Portik–Laborc-találkozók hanganyagának leiratából arra lehet következtetni, hogy a volt titokminiszter, Szilvásy György, egy informatikus, illetve egy T. Gy. nevű férfi is kapcsolatban lehet az őszödi kiszivárogtatással – írja az Mno.hu. Erről Laborc Sándor, az NBH akkori főigazgatója és a jobbkezének számító Glemba Zoltán a belvárosi Menza étterem teraszán még Portik Tamás érkezése előtt beszélgettek.
„Sz. adott megbízást a srácnak, az informatikusnak, az informatikus kihozta és az informatikus adta át T. Gy.-nek. Na, most a… azt, hogy az informatikus… hogy miért adta át T. Gy.-nek, hogy utasításra vagy nem… még… azt mondják, hogy ők úgy tudják, hogy utasításra” – fogalmazott Glemba Zoltán a beszélgetésben. Majd azt is elmondta főnökének, hogy a volt titokminiszter tanácsadói köre gondolhatta azt, hogy a nagy hatású beszédet ki kell menteni, mert még jól jöhet a választáskor. Arra nem tettek egyértelmű utalást, hogy a titkosszolgálat vezetőinek vagy a szocialistáknak jöhet jól a beszéd nyilvánosságra kerülése. „Volt egy ilyen tanácsadói kör, ezek tanácsolták állítólag, hogy ez olyan frenetikus hatással volt ott az előadáson, hogy ezen nagyon jó lenne meghúzni ezt, mert a választások közeledtével ez jót is tenne nekünk. De meglesz az izének is a neve is különben, az informatikusnak, mert azt mondja az izé, a G., hogy ő ismeri, csak nem jut eszébe hirtelen a neve, ismeri az izét, aki odaadta T. Gy.-nek az izét, a dolgokat” – fejtette ki Glemba a leirat szerint.
Laborc beosztottja szerint két lyuk volt a rendszerben, az egyik, amikor átmásolták a felvételt, a másik, amikor egy volt kormányszóvivő, majd egy államtitkár asztalán hevert napokig a hanganyag.
A Kapu című folyóirat főszerkesztője már 2007-ben megszellőztetett egy hasonló kiszivárogtatási útvonalat, amelyet állítólag Rózsa-Florestől hallott. „Szilvásy György – ez volt az egyes, kettes – M. L., három – Tóth György, négy – H. G., öt – Rózsa-Flores Eduardo. Ez volt a felvétel útja” – mondta akkor Brády Zoltán.
A teljes cikket itt olvashatja el
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS