Összeesküvés elméletnek nevezte a Magyar Időkben megjelent cikket Szilvásy György, a Gyurcsány kormány titkosszolgálati minisztere. Hozzátette: az Ovi és Bajusz mappák dokumentumai nem veszhettek el, hiszen azok alapján jelentették fel Laborc Sándort, mondta az atv.hu-nak a korábbi titokminiszter.
Mint megírtuk, a kormánypárti napilap szerint „egy jól körülhatárolható, volt titkosszolgálati vezetők köré verbuvált csoport a nemzetközi sajtóban szellőztethet meg olyan információkat, amelyeket még főként Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején gyűjtöttek a cég megbízható munkatársai fideszes felső vezetőkről és azok családtagjairól”.
A Magyar Idők azt írja, a fideszesekről keletkezett titkosszolgálati információkra egyértelmű bizonyíték, hogy éppen Laborc Sándor volt NBH-vezér hivatali laptopján találták meg az „Ovi” és a „Bajusz” nevű mappákat, amelyek arról árulkodtak, hogy mind Orbán Viktorról, mind Kövér Lászlóról gyűjtötték és rendszerezték az információkat.
„Nem egészen világos, mi a cikk célja, lehet, hogy elébe vágnak valaminek, amiről tudnak, amitől tartanak”, mondta az atv.hu megkeresésére Szilvásy György.
Mivel a cikkben Simicska Lajos is szerepel, elképzelhető, hogy ő a cikk valódi címzettje,
vélekedett Szilvásy. A Magyar Idők a miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel állítólagos titkosszolgálati megfigyeléséről is ír, ami szerintük 2006 körül zajlott volna. Néhány napja Simicska Lajos fia, Simicska Ádám fenyegetőzött azzal, hogy olyan információkat szivárogtatnak ki Orbán Viktor családjáról, amitől Orbán „fél”. Szilvásy szerint nem kizárt, hogy valójában egy ilyen támadásnak akar elébe menni a cikk, miközben az elsődleges olvasata az, hogy a Gyurcsány-kormány idején zajlottak törvénytelen megfigyelések.
Szilvásy szerint a cikkben össze nem tartozó állítások szerepelnek ok-okozati összefüggésben, miközben az állítások egy része is hamis, vagy szándékosan félreértelmezett formában jelenik meg.
A volt titokminiszter a konkrét állítások közül is kiemelt néhányat. Tagadta, hogy az ő kormányzásuk idején ellenzéki, fideszes politikusok családtagjait figyelték volna.
Az Ovi és Bajusz mappával kapcsolatban Szilvásy azt mondta: bár Laborc Sándor akkori NBH igazgatót feljelentették az ügyben, végül bűncselekmény hiányában jogerősen felmentették. Szilvásy szerint ha eltűntek volna a dokumentumok, a bíróság sem tudta volna tárgyalni az ügyet, azonban éppen ezen dokumentumok alapján jelentették fel „a fideszesek” Laborcot.
Arról, hogy mi szerepel a dokumentumokban, Szilvásy „nem beszélhetne akkor sem, ha tudná”, mivel azok minősített adatok. Jogosulatlan adatkezelés, vagy más bűncselekmény azonban ezekkel a mappákkal kapcsolatban nem történt, hiszen ellenkező esetben a bíróság nem menti fel Laborc Sándort, mondta Szilvásy az atv-nek. De – mutatott rá Szilvásy György – egyebek mellett hamisak a Portik-Laborc üggyel, a Gyurcsány-Laborc viszonnyal kapcsolatos Magyar Idők-állítások is.
A volt miniszter szerint az ő idejükben nem szivárogtattak ki titkosszolgálati információkat ellenzéki vezetőkről, mert
nem ez volt a politikánk, nem a lejáratásra használtuk a titkosszolgálatokat”.
Ami nem azt jelenti, hogy nem keletkeztek dokumentumok: korrupció gyanúról és más törvénytelenségekről folyamatosan kaptak információkat a szolgálatok, és ezek között voltak fideszes érintettek – mint ahogy más párthoz tartozók és állami intézmények dolgozói, stb. – de Szilvásy szerint a beérkezett információkat törvényesen kezelték és továbbították a megfelelő szerveknek. Szilvásy azt mondta: semmiféle információja nincs arról, hogy Orbán Ráhelt figyelték volna, ráadásul szerinte értelmetlen is, hiszen a 2006 előtti időkben a miniszterelnök lánya 16-17 éves volt.
Valaki olyannak üzennek a cikkel, akik nem mi vagyunk, az MSZP és a DK soha nem támadta politikai riválisok családtagjait”,
mondta Szilvásy. A korábbi miniszter szerint az is furcsa feltételezés, hogy az információk beszerzése után tizenegynéhány évvel később akarnák kiszivárogtatni azokat az akkori kormányzati tényezők.
A napokban az Indexnek interjút adó Katrein Ferenccel, a Nemzetbiztonsági Hivatal korábbi műveleti igazgatójával kapcsolatban Szilvásy azt mondta: 2007-ben valóban Laborc Sándor nevezte ki Katreint, de egy évvel később ő is váltotta le, mert elégedetlen volt a teljesítményével, így tehát nem lehet Laborc emberének nevezni. Másrészt Katrein 2010-től három éven keresztül a Fidesz kormány idején is a titkosszolgálatoknál dolgozott, tehát megbíztak benne.
PS/ATV, Fotó:MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS