Isabel Günther, a Zürichi Szövetségi Műszaki Főiskola munkatársa úgy véli, hogy az afrikai országok egy része a helyzethez képest is súlyos krízissel néz szembe. Úgy véli, hogy azok az óvintézkedések, melyek a fejlett országokban megvalósíthatóak, sok afrikai országban nem kivitelezhetőek.
Egyes országokban már járványügyi intézkedéseket vezettek be, mielőtt a koronavírus esetszáma ezt indokolttá tette volna. A cél az, hogy elejét vegyék a jelentősebb járványnak, hiszen a térség sok országának egészségügye nem áll készen, a lakosság körében pedig eleve sok az olyan megbetegedés, amely súlyosbíthatja a COVID-19 hatásait. A szakértők szerint a szegényebb társadalmi rétegeknek nehezebb a védekezés.
Bár jelentősek a regionális eltérések, átlagosan az otthonok 45 százalékában a szomszédokkal közös WC-t használnak, 17 százalékban pedig a lakók csak nyilvános csapoknál férnek hozzá a vízhez. Ilyen körülmények között a hosszú elzárkózás megvalósíthatatlan. Az otthoni munkavégzés sok esetben szintén kivitelezhetetlen, az extrém szegénység pedig a pandémia miatt tovább nőhet”
– közölték.
A szakértő szerint az sem megoldás, hogy ideiglenesen bezárják az afrikai iskolákat, ugyanis ez tovább ronthat az oktatás eleve nem túl jó állapotán. Az új koronavírus eddig viszonylag kevés megbetegedést okozott a kontinensen, de valószínűsíthető, hogy idővel jelentősen nőni fog az esetszám. Ez beláthatatlan következményekkel járhat Afrikában.
Forrás: 24.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS