Rendszerszintű kibertámadásoknak volt kitéve a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) online jegy- és bérletvásárlási rendszere csütörtöki elindítása után, a rendszert sokkal biztonságosabbá tették, és nincs ok a leállítására – közölte a városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Szeneczey Balázs elmondta: a rendszer operatív működtetéséért felelős T-Systems Magyarország Zrt. arról adott tájékoztatást, hogy rendszerszintű volt az a támadássorozat, amely az első két-három napon érte az online értékesítési rendszert. A társaság egy ügyben büntetőfeljelentés tett. A rendszer továbbra is biztonságosnak tekinthető, a városvezetést a BKK és a T-Systems úgy tájékoztatta, hogy a “rendszer leállításának nincsen oka”, továbbra is biztonságban vannak a felhasználók adatai – tette hozzá.
Eközben a Magyar Szocialista Párt támadásba lendült és közleményben adott hangot véleményének:
„A digitalizáció korában Budapesten egy évtizede húzódik az elektronikus közösségi közlekedési jegy- és bérletrendszer bevezetése. 2010 óta a Fidesz kormányozza a fővárost és az országot is, de még annyit sem sikerült megoldaniuk, hogy Budapest polgárai és az idelátogatók digitálisan fizethessenek közlekedési jegyeikért és bérleteikért.”
Az MSZP budapesti alelnöke által jegyzett közlemény adatok kiszivárgásával rémisztget:
„Az ügyet láthatóan annyira szégyelli a városvezetés és a kormány, hogy a vizes VB-re kitaláltak egy “e-jegynek látszó megoldást”. Egy nem valódi elektronikus jegyet, amelyről kiderült, hogy könnyen feltörhető, lényegében egy böngészővel átírhatóak az árai, megadott jelszavaink pedig szabadon keringenek az interneten. Előbb a vébé wifijéről derült ki, hogy egy idegen országhoz kerülhetnek róla adataink, most a BKV-jegyvásárlásból szivárognak el az adatok. De ennél is nagyobb a baj. Sajtóinformációk szerint sem Budapest, sem az ország vezetője nem használ számítógépet, miközben mindenki tőlük vár mindenre megoldást. Úgy pedig nehéz lesz, ha a főnök a problémát sem érti, mert nem sikerült átugrania a digitális szakadékon.”
Forrás és fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS