Tarlós István főpolgármester (Fidesz-KDNP) szerint az ellenzéki előválasztás egy blöff, mert ha az ellenzéknek valóban kétharmada lenne Budapesten – ahogy az országgyűlési választás óta hallani lehet -, mindegy lenne, kit indítanak főpolgármester-jelöltként a jövő évi önkormányzati választásokon. Nagy szégyennek nevezte az ellenzéki pártokra, különösen az MSZP-re nézve, hogy 8-10 év alatt nem tudtak felépíteni egy olyan saját politikust, akiben megbíznának.
A városvezető a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában az előválasztással kapcsolatban úgy fogalmazott, valaki vagy valakik menekülnek a jelölés felelőssége alól. Nagy szégyennek nevezte az ellenzéki pártokra, különösen az MSZP-re nézve, hogy 8-10 év alatt nem tudtak felépíteni egy olyan saját politikust, akiben megbíznának. Szavai szerint az MSZP “feladott egy hirdetést”, hogy bárki jelentkezhet főpolgármester-jelöltnek.
A Közép-európai Egyetem (CEU) Bécsbe költözéséről Tarlós István azt mondta, ezt az intézményt nem tudja minősíteni, mert túl keveset tud róla. Megjegyezte, felvetődik több kérdés, amelyre lehetne pontos választ adni, például, hogy az egyetem teljesíti-e a törvényi feltételeket, mert ezt szerinte csak ellenzéki újságírók jelentették be. Miért nem tisztázta ezt a CEU? – tette a fel a kérdést, majd úgy folytatta, nem tud válaszolni azokra a kérdésekre sem, hogy kiket képeznek ott, van-e esélye bekerülni egy átlag magyar diáknak és milyen képzéseik vannak egyáltalán.
Ezekre a kérdésekre csak ellenzéki és újságírói tőmondatokkal válaszolnak
– vélekedett. Úgy fogalmazott, “nem tudom, mitől a világ egyik legjobb egyeteme ez”, de az egyetemi rangsorok egyébként sem adnak feltétlenül pontos képet az oktatás színvonaláról, mert nagyon sok függ attól, hogy milyen gazdag egy intézmény.
A főpolgármester kapott kérdést a sok fővárosi építkezésről is. Ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet arra, hogy a főváros nincs könnyű helyzetben az engedélyeztetésnél, mert az építési engedélyek kiadása nem tartozik a hatáskörébe. Az elsőfokú építési hatóság a kerület, a másodfokú pedig a kormányhivatal. Ezért gyakorlatilag nem tudnak megakadályozni olyan építményeket – folytatta -, mint amilyen a Clark Ádám téren felépült legutóbb, amelyről úgy fogalmazott, “rettenetesen nem tetszik” neki. Hozzátette, sokszor egy épület nem önmagában csúnya, csak nem illik a környezetébe. A közlekedési beruházásokról, felújításokról Tarlós István közölte, Budapest azért érzékelt ezekből kevesebbet korábban, mert 2010 előtt “nagyon szerény számban” voltak ilyenek.
Forrás/fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS