A korábbi budapesti városvezetés elszámoltatását kéri számon Tarlós Istvánon Tokody Marcell. A Jobbikos fővárosi képviselő hosszas huzavona után megszerzett információiból egy terméketlen háború képe bontakozik ki. A csekély számú feljelentés nyomán indult nyomozás csaknem harmadát vádemelés nélkül megszüntették.
Miközben kormányzati szinten legalább formálisan megtörtént az elszámoltatás, a fővárosban alig történt valami – állítja Tokody Marcell jobbikos fővárosi képviselő. A Nol.hu-nak arról beszélt, először 2014 decemberében firtatta ezt a kérdést, akkor a főpolgármester ezt cáfolta, és egy elszámoltatási listát is ígért neki. Ezután idén áprilisig nem történt semmi, ezért írásban kérte személyre és fillérre lebontva, hogy 2010 óta hány feljelentés született az előző városvezetés ellen. Azt is szerette volna megtudni, mely ügyekben hány ember felelősségét állapították meg, és mennyi elherdált közpénzt sikerült a fővárosnak visszaszereznie.
Tarlós István úgy választolt, „a fővárosban soha nem volt „elszámoltatási lista”. Ellenben megválasztása óta 36 feljelentést tettek. Arra nem tudott válaszolni, hogy hány embert vontak felelősségre ezek nyomán, ám szerinte a városvezetés „bizonyosan, mérhetően és kimutathatóan jelentős összeget szerzett vissza. Példaként a Vízművek Zrt. reprivatizációjával megtakarított 20 milliárd forintot, az M4-es metróberuházásnál megspórolt több tízmilliárdot és a Bálna húszmilliárdját. A képviselő szerint ugyanakkor ezek csak kalkulált, soha ki nem fizetett összegek.
A NOL.hu arról ír, a főpolgármester leveléhez mellékelt táblázatból egy meglehetősen terméketlen harc képe rajzolódik ki. A dokumentum összesen 36 eljárásról tesz említést, amelynek kevesebb mint a fele – tizennégy ügy – indult valóban a főpolgármester, valamely helyettese, a hivatal, a főjegyző, illetve a Budapesti Közlekedési Központ feljelentése nyomán. A többiben az Állami Számvevőszék, esetleg parlamenti képviselők (a jobbikos Staudt Gábor vagy a fideszes Németh Szilárd) tettek feljelentést, illetve a rendőrség kereste meg egy már folyamatban lévő nyomozás miatt a fővárost.
Mint a mellékletből kiderült, Tarlós István többek közt az Alstom metrószerződése, illetve a vízművek privatizációja nyomán tett feljelentést hűtlen kezelést gyanítva. A BRFK és a Nemzeti Nyomozó Iroda azóta is nyomoz a feljelentések nyomán. Egyelőre nem jutottak eredményre a midibusz-, az utcabútortender vagy éppen a BKV-ingatlanok eladása miatt tett feljelentések ügyében sem. A listán szereplő ügyek csaknem harmadában viszont azóta vádemelés nélkül megszüntették a nyomozást – írja a Nol.hu. Így zárult a Margit híd felújítása miatt vesztegetés és hűtlen kezelés gyanújával, illetve a központi szennyvíztisztító tervezése miatt indított eljárás.
Teljes cikk itt olvasható.
Forrás: nol.hu
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS