A Quaestor-kötvények túljegyzése talán szabálytalan volt, de ez nem bűncselekmény, és nem jelenti azt, hogy hazardírozás folyt volna a cégnél – mondta az Origónak adott interjúban Tarsoly Csaba ügyvédje. Papp Gábor szerint a csalás gyanúja nem áll meg, a Quaestor-vezért törvénytelenül tartóztatták le. Azt is mondta, nem tudni, mennyit érhet a cégcsoport vagyona, Orgován Béla kinevezése pedig hiba volt.
“Tarsoly Csaba semmilyen vagyont nem menekített ki, folyamatosan a hatóságok szeme előtt volt, és a rendelkezésére állt a Magyar Nemzeti Bank munkatársainak éppúgy, mint a nyomozóknak” – többek között ezzel indokolta Tarsoly Csaba szabadlábra helyezésének kérelmét ügyvédje, Papp Gábor, akivel az Origo készített interjút. Papp szerint mivel nem áll fenn a szökés és elrejtőzés alapos gyanúja és mivel Tarsoly a letartóztatást megelőzően is együttműködő volt, így letartóztatása teljesen törvénytelen. Papp nem válaszolt az Origo kérdésére, hogy tettek-e ajánlatot a hatóságok Tarsoly Csabának nyomozati alkura vagy vádalkura.
Papp elmondta, véleménye szerint nem hazardírozás folyt, hanem a Quaestor-csoport 634 munkatársa és Tarsoly Csaba is azon dolgozott, hogy a befektetők pénze megfelelő helyre kerüljön, és a cégcsoport vissza tudja fizetni azt, amit vállalt. Arra a kérdésre, hogy vajon nem számít-e törvénytelennek a megengedettnél több kötvényt értékesíteni Tarsoly ügyvédje annyit mondott, hogy bár feltételezhető, hogy szabálytalanság történt, de ebből nem következik az, hogy bűncselekmény is.
Papp elmondta, Tarsoly Csaba már megmagyarázta Orgován Béla kiválasztását: egy általa megbízott reorganizációs tanácsadó javasolta neki őt – azóta ettől a tanácsadótól már megvált.
Tarsoly ügyvédje az interjú végén elmodta, bízik benne, hogy minden befektető kártalanítva lesz és szerinte meg kell várni a vizsgálat végét azzal, hogy ki és miben felelős.
Forrás és a teljes interjú: Origo
Facebook
Twitter
YouTube
RSS