Tasnádi Pétert és volt felesége meghallgatását kérte a bíróságtól a Fenyő János meggyilkolásával vádolt szlovák Jozef Rohác a bérgyilkosság ügyében tartott keddi tárgyaláson. A vádlott azzal indokolta indítványát, hogy ő kihallgatásuk kulcsfontosságú, hiszen megnevezhetik a felbujtót, valamint a bűncselekmény valódi elkövetőjét. A bíróság helyt adott az indítványnak…
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Folytatódott kedden a Fenyő János meggyilkolásával vádolt Jozef Rohác és Ladislav Trnka ellen indult büntetőper tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken. A tárgyaláson a bíró ismertette Jozef Rohác indítványát, amelyben azt kérte a törvényszéktől, hogy hallgassa meg tanúként Tasnádi Pétert és volt feleségét. Rohác azt állítja, a két tanú kihallgatása „kulcsfontosságú”, mert ők részletesen be tudnak arról számolni, hogy ki a Fenyő-gyilkosság megrendelője és véleménye szerint így el lehetne jutni a valódi tettesig is. Rohác indítványában az is szerepelt indoklásként, hogy nem szeretne úgy járni, mint azok – vélhetőleg Portik Tamás és társai -, akiket „súlyosan és alaptalanul ítéltek el néhány napja”. Az indítványnak a bíróság helyt adott, így Tasnádit és egykori felesége április 3-ra idézte be a tárgyalásra.
Tasnádi nem vállalta?
Tasnádi Péter jogi képviselője, Tuza Péter portálunk kérdésére azt mondta, nincs arról tudomása és olyan jegyzőkönyvet sem látott, amelyben védencét bármikor is kihallgatták volna a Fenyő-gyilkosság ügyében. Arról is csak portálunktól értesült, hogy Tasnádit a bírósági eljárásban meg kívánják hallgatni. Mást az ügyben nem kívánt elmondani az ügyvéd. Tasnádi Péter meghallgatása azért is lesz érdekes, mert több korábbi, a Fenyő-gyilkossággal foglalkozó cikkben is megemlítették, hogy nem sokkal Fenyő János halála előtt a médiacézár megölésére megbízást adó személy több „az éjszakai életben ismert vállalkozót”, köztük Tasnádi Pétert is megkereste, hogy szervezzék meg Fenyő János likvidálását. A nyomozati iratok tanúsága szerint azonban Tasnádi nemet mondott a felkérésre, de a Privát Kopó bűnügyi magazin információi szerint a jelenleg is előzetesben ülő vállalkozó a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak jegyzőkönyvbe mondta, hogy egy bizonyos Gy. Tamás volt az, aki közvetítők útján megkereste. A Blikk egy 2005-ös írásában azt is megemlíti, hogy jelentések szólnak arról, hogy az Aranykéz utcában felrobbantott Boros Tamás is tudott róla, hogy Fenyő megölésére bérgyilkosokat keresnek. A Blikk szerint ezt Boros egyik jó barátja mondta el.
A TV3 volt az első
A bíróság iratokat ismertetett és további tanúkat hallgatott meg. Cserni János tanácsvezető ismertette az Antenna Hungária bíróságnak megküldött tájékoztatását, hogy mely adók pontosan mikor számoltak be az 1998-as bűncselekményről. A TV3 csatorna volt a leggyorsabb, őket követte az összes többi híradás. Az Antenna Hungária szerint lehetséges, hogy a magyar csatornákat akár Pozsonyban is foghatták abban az időben, így akár életszerű is lehet a Rohác által korábban elmondott alibi. Ám azt leszögezték, hogy ez nem hivatalos szakértői vélemény, csupán becslés. A bíró felolvasta az ügyészség által beszerzett rendőri jelentést arról, hogy a Rohác és barátai által emlegetett pozsonyi Dukla Hotelban az ott dolgozók szerint sem a bár, sem a kávézó részen nem volt televízió. Az elsőrendű vádlott erre dühösen kijelentette, „ha kell száz tanút is hoz”, akik igazolni tudják, hogy volt televízió a hotelban. Mint ismert, Rohác állította, a merényletről Pozsonyban, a híradásokból értesült. Cserni János arra kérte az ügyészt, hogy a konkrét személyektől, szállodai alkalmazottaktól kellene vallomásokat ismertetni.
Öccse és Drobilich Rohácot mentette
A korábban már meghallgatott, de keddre újra idézett tanúk, Stefán Rohác és Drobilich Gábor (képünkön) meghallgatásán elmondták, szerintük az elsőrendű vádlottnak semmi köze a Fenyő-gyilkossághoz és azt próbálták tisztázni a törvényszék előtt, pontosan hogyan történt az a bizonyos megkeresés először Drobilich, majd Radnai felé, hogy megtudják, miként került Rohác sapkája a tett helyszínére. A vádlott testvére úgy emlékezett, a híradásokból szerzett tudomást arról a 90-es években, hogy bátyja DNS mintáit és sapkáját azonosíthatták a magyar hatóságok. Ekkor fordult Drobilichhoz, akit ekkor már jól ismert, hogy segítsen megtudni, hogy „valójában mi is történt”. A tanú állította, azért fordult az Energol egykori vezetőjéhez, mivel ő a magyarországi dolgokkal kapcsolatban jobban eligazodott, „újságokat olvasott”. Stefan Rohác szerint azonban Drobilich nem tudott neki segíteni, később pedig nem jött szóba ez a történet, mivel olyan hírek érkeztek hozzájuk, hogy lehetséges, Rohác már nem is él. Drobilich igazolta a tanú szavait, megpróbált segíteni, bár – mint mondta – ez az ügy úgy hiányzott neki, „mint púp a hátára”. A volt energolos kiderítette, hogy Rohác a sapkája egy Félix nevű ismerősükhöz kerülhetett, az elsőrendű vádlott az ő autójában hagyhatta a ruháit. Drobilich beszélt erről az azóta már elhunyt Félixel, aki segítőkész volt és még a rendőrségre is hajlandó lett volna bemenni, hogy tisztázza barátját. Drobilich szerint nem volt ez annyira „komoly dolog”, Félix nem is értette, hogy „miért fontoskodik ez a két hülye” – utalt Rohácra és testvérére. Rohác annyit tett ehhez hozzá, hogy Félix, Hamala és ő gyakran egy helyen tartózkodtak és használták is egymás ruháit. Annyit mindenképp meg kell jegyezni, hogy a magyar médiában a 90-es években még nem került szóba, hogy a gyilkosság helyszínén talált szövetmintát kinek a DNS-ével azonosították.
„Radnai egyelőre jó helyen ül”
Drobilich a mai tárgyaláson is elmondta, hogy Radnai vallomása egy „mese”, de azért tűnhet hitelesnek, mert vannak benne részigazságok. Az Energol volt vezetője újból elmondta. Tudomása van róla, hogy Radnai – akinek nagyon jó életvédelmis kapcsolatai voltak – már 2004-ben alkut akart kötni, sőt arról is tudomása van, hogy 2006-2007-ben is született egy vallomása ami feltehetően minősített irat az ügyész szerint. Drobilich szerinte ezeket a vallomásokat Petőfi Attila nem vette komolyan és volt kollegájának, aki szintén ott volt a kihallgatáson állítólag azt mondta, hogy „hagyjuk ezt a süket dumát”, „egyelőre jó helyen ül” Radnai. Drobilich azt nem akarta elárulni, hogy kitől hallotta mindezt. „Attól tudom, aki ott volt, olyan sokan nem voltak ott a kihallgatáson” – mondta az egykori olajos.
A szerb kábítószer maffia okozta az olajosok vesztét?
Tanúként hallgatták meg a mai és a korábbi tárgyalásokon is emlegetett Félix volt feleségét, Bartus Szilviát. A nő elmondta, sem Rohácot, sem Hamalát nem látta férje társaságában, igaz azt nem tudja, hogy pontosan kikkel találkozott és mivel foglalkozott elhunyt férje. A tanút egyébként kihallgatták a Gyüre József ellen elkövetett emberölési ügyben is tanúként, akiről „azt sem tudja, hogy kicsoda”. Drobilich egyébként annyit még megjegyzett szerb barátjáról, hogy az ő köreiben volt olyan ember aki részt vett a szerb kábítószer maffiában, s Drobilich szerint az ő magyarországi térnyerésükkel kezdődött az ő (értve ezalatt az olajosok) hanyatlásuk. „De Félix erről nem tehet” – tette hozzá Drobilich.
A per április 3-án várhatóan Tasnádi Péter és volt felesége meghallgatásával folytatódik.
Címlapfotó: FG/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS