A kommunisták nem vesztek el, csak átalakultak, és sajnos szomorú dolog ezt leírni, de jelenleg az egyetemek társadalomtudományi tanszékein húzzák meg magukat. A kommunisták pedig szeretik a diktatúrát és ha az ország felett már nem tudják megszerezni a hatalmat, akkor a tanszékeiken alapítják meg kiskirályságaikat. Milyen lehet egy ilyen egyetemen nem szélsőbalosnak, nem antifának, nem szélsőliberálisnak lenni? Mire számíthat egy politizálni nem akaró hallgató?
Orbán Balázs december elején védheti meg doktoriját, de a nemzeti szuverenitásról írt PhD-értekezését az egyetemi tanácsban megpróbálták elgáncsolni. Nem túlzás, hiszen a miniszterelnök politikai igazgatója volt az egyetlen aspiráns, akinek dolgozatát nem egyhangúlag fogadta el a testület, ennek pedig politikai oka van természetesen.
Most mondhatnák, hogy ez gyanúsítás, biztosan nem volt elég jó az értekezés, honnan vesszük, hogy a politika van az eset hátterében? Onnan vesszük kérem szépen, hogy az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének a vezetője, Polyák Gábor ezt tulajdonképpen el is mondta. A nagyon elfogulatlan Polyák konkrétan kijelentette, hogy “arcon hányják” magukat azért, mert hagyják hogy az MCC kuratóriumi elnöke náluk tanuljon.
Nos ezt a köznyelv úgy hívja: diktatúra. Polyák úgy gondolja, hogyha valakinek nem olyan a politikai nézete, mint az övé, akkor azt el kell törölni, kirúgni az egyetemről, ellehetetleníteni a szakmai előmenetelét. Polyák bejegyzésében minden benne van, amit a kommunistákról tudni kell, 40-50-60 évvel ezelőtt pont így lehetetlenítették el a jobboldaliakat az élet minden területén, ahogy ő most szeretné. Részlet az épületes posztból:
És a jogi kar, ahol elvileg jogállamiság, emberi jogok, hatalommegosztás is szóba kerül, egy Orbán Balázsnak nem mondja azt, hogy menjél te az NKE-re. Orbán Balázs, a legalja ideológiai keltető MCC ura, az NKE mindenható parancsolója, nagyfőni szeme fénye, aki ’56-ot is büntetlenül kihazudhatja a történelemből. Kollégák, hol a gerinc? Miféle jogászi szakmai ethosz ez, miféle állampolgári tartás? Miért a legsötétebb múltat mutatjuk példaként a jövő értelmiségének? Miért hányjuk arcon magunkat?
Külön finom dolog ez, hogy éppen azok ordibálják tele a digitális teret az egyetemek politikai függetlenségének szükségességéről, akik most egyetértenek Polyákkal. Tudniillik ők ezt úgy értelmezik, hogy csak azok ne politizáljanak a felsőoktatásban, akiket nem kedvelnek. Hát igen, nem vész el, csak átalakul…
Az ELTE időközben elhatárolódott munkatársuk viselkedésétől:
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) megkérdőjelezhetetlen és korlátozhatatlan értéknek tekinti a tudomány szabadságát. Ez tudományegyetemi működésének, valamint a nemzetközi mércével is mérhető kutatási és oktatási kiválóságának alapja.
A tudomány szabadsága elválaszthatatlan részének tekinti azt is, hogy a tudományos műveket és tudományos teljesítményeket kizárólag azok minősége, és ne a szerző személye alapján ítélje meg. Az ELTE vallja azt az intézményi alapelvet is, hogy a különböző gondolkodású, vallású, politikai és ideológiai meggyőződésű egyetemi polgárok alkotnak független szakmai közösséget, amelyben nincsen helye a kirekesztésnek. Az ELTE elhatárolódik minden olyan megnyilvánulástól, amely az Eötvös Loránd Tudományegyetem polgárainak szakmai munkáját azok politikai nézetei és közéleti szerepvállalása alapján minősíti, vagy politikai alapon kérdőjelezi meg bárki jogát ahhoz, hogy egyetemünkön tanulhasson vagy kutathasson.
A kutatás szabadságát és a szakmai teljesítményt politikai alapon, vagy más kirekesztő szempont alapján megkérdőjelező megnyilvánulásokat elutasítja az ELTE. A szélsőséges és politikai alapon diszkrimináló megnyilvánulások, még ha azok csak egyes egyetemi polgárok egyéni álláspontját is tükrözik, súlyos károkat okoznak az Egyetem közösségének és az intézménynek
– írták az intézmény közösségi oldalán.
Hát nem valami nagy dörgedelem.
Fotó: MTI/Krizsán Csaba
Facebook
Twitter
YouTube
RSS