Erősen lerövidített listáról választhatnak tankönyveket jövőre az állami iskolák. A döntés miatt hetek óta háborog sok tanár, ezért az origo.hu kíváncsi volt rá, hogy milyenek is lesznek ezek a tankönyvek. Találtak bennük részleteket a szegény, kényszerhelyzetbe került Horthy Miklósról, megtudták, hogy van olyan tankönyv, ami szerint nyilvánosan csókolózni gyerekes dolog, de azért van bennük pár egészen ötletes újítás is.
„Ha bármilyen észrevételed, kritikád, változtatási javaslatod van a tankönyvvel kapcsolatban, bátran írd meg nekem. Ígérem, örülni fogok levelednek, és válaszolni fogok rá” – írja Horváth Péter szerző az ötödikeseknek szóló történelemkönyvének előszavában, az e-mail címét is megadva.
Horváth tehát meglepően nyitott. Ugyanez nehezen mondható el az oktatási államtitkárságról, amely három hete küldött szét a tanároknak egy tankönyvlistát (erről és a tanárok akkori reakciójáról itt olvashat bővebben), négy napot hagyva annak a kiválasztására, hogy milyen könyvből tanítanak szeptembertől. A tankönyvlistán szinte kizárólag a Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó (korábban Nemzeti Tankönyvkiadó) és az Apáczai Kiadó könyvei szerepelnek, mindkét kiadót éppen a választások előtt négy nappal vásárolta meg az állam. A két tankönyvkiadó mellett néhány évfolyamon és tárgyból olyan kísérleti könyvek közül választhatnak, amelyekről lényegében még semmit nem lehet tudni, csak pár oldal nyilvános belőlük.
Az Origónak több tanár nyilatkozott nagyon zaklatottan az új rendszerről, a fő problémájuk, hogy olyan könyvből kell tanítaniuk jövőre, amelyet nem ismernek. Többen a piacvezető Mozaik könyveit hiányolták, amelyeket korszerűnek, módszertanilag frissnek, grafikailag igényesnek tartanak.
A teljes cikk itt olvasható.
Origo/ Fotó: nol.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS