Titokzatos, a kormányzat zsoldjában álló ügynökök robbantottak fel két rendőrt a Teréz körúton – ehhez hasonlókat állított a bűncselekménnyel vádolt P. László apja hétfői tanúmeghallgatásán a Fővárosi Törvényszéken. A férfi szerint ezek az emberek ár régóta a családja életére törnek, és ők rendezték át a merénylet színhelyét is, hogy fiára kenhessék az egészet. Érdekesség, hogy az X-akták forgatókönyveit überelő, és a fiához hasonlóan a történek idején Zalában élő apa maga is a Teréz körút mellett volt a merénylet, a nyomozási adatok szerint össze is találkozott menekülő fiával, de ennek körülményeit még nem sikerült tisztázni a vizsgálatban. Ehhez hozzáadódik az a bizarr fejlemény, hogy a robbantó húga is a bűncselekmény közvetlen közelébe volt hivatalos egy találkozóra a támadás idején, de állítása szerint azt valamiért mégis lemondta.
Édesapja és húga tanúkénti meghallgatásával folytatódott hétfőn a Fővárosi Törvényszéken a két rendőr életveszélyes, illetve súlyos, és egy civil könnyebb sérülését okozó Teréz körúti robbantó büntetőpere. A bíróság elsőként a huszonöt éves vádlott, P. László Gergely testvérét hallgatta meg, aki többször hangoztatta, biztos abban, hogy nem a bátyja követte el a merényletet, és olyan dolgokra utalt, hogy szerinte kormányzati összeesküvés állhat a történtek mögött. Ismert, a terhelt a nyomozáskor hosszas hallgatás után részletes beismerő vallomást tett, amelyben elmondta, hogy különféle erők és emberek üldözték, figyelték, és azért robbantotta fel a rendőröket, hogy saját védelme érdekében elvegye a járőrök fegyvereit. P. László húga azt mondta a hétfői tárgyaláson, hogy bátyja szerinte azért tett ilyen vallomást, mert előzetes letartóztatása alatt a börtönben bedrogozták, hogy így csikarják ki belőle a beismerést. Az összegyűjtött bizonyítékok ellenére a fiatal nő azt állította meghallgatásán, hogy testvére nem vonzódott a fegyverekhez, robbanószerkezetekhez, és megpróbálta azt sugallni, hogy a hatóságok az egész családját bele akarják rángatni az ügybe. A bíróság megkérdezte P. Lászlót, hogy akar-e kérdezni valamit a testvére tanúvallomásáról, mire a hétfői tárgyalást a korábbiakhoz hasonlóan végignevetgélő vádlott azt válaszolta: csak a lélekvándorlásról szeretne vele beszélgetni.
Az apát is titokzatos ügynökök követik
Az összeesküvés elméletek széles tárházát vonultatta fel a perben a vádlott tanúként ugyancsak először nyilatkozó édesapja is, aki korábban kiterjedt magánnyomozást is folytatott fia letartóztatása után. A férfi egyebek mellett olyanokat állított, hogy a térfigyelő kamerák felvételei elemezve a valódi elkövető nem lehet a gyermeke, akinek – szerinte – a testmagasságát sem helyesen rögzítették őrizetbe vételekor. Kalina József, a büntetőtanács vezetője a hasonló polémiáknak elejét véve felolvasta a nyomozati jegyzőkönyvek ide vonatkozó részeit, amelyekből kiderültek, hogy az adatok stimmelnek. P. László apja számos indítványt is tett volna, de a bíró figyelmeztette, hogy erre tanúként nincs joga. A vélhetőleg a fiához hasonlóan az üldözési mánia tüneteit mutató apa szerint az őt és családját már nagyon régóta megfigyelő titokzatos „ügynökök” állnak a merénylet mögött, és a – szerinte – ellentmondásos bizonyítékokról is azok tehetnek, mert a robbantás után átrendezték a helyszínt. Erre a tanú szerint a kormányzattól kaphattak utasítást, mert egy hasonló támadás csak a nekik állhatott érdekükben néhány nappal a 2016 szeptemberi népszavazás előtt. A tanú egyetértett lányával abban, hogy a vádlottat valakik bedrogozták a börtönben, részletes beismerő vallomása csak ennek köszönhető. Apja vallomása idején az ezúttal is zavartan viselkedő P. László hosszasan és hangosan rázni kezdte a lábbilincsét, mire a tanú megpróbálta rendre utasítani, ekkor azonban Kalina bíró közölte, hogy ő vezeti a tárgyalást. A tanácselnök kérdésére a vádlott közölte, azért zörög, mert tanú beszédétől fáj a feje, és apja amúgy is az összeesküvés része, ő is ellene van, ahogy korábban is. A fiatalember később újrakezdte játékát a bilincsekkel, majd apja odalépett és bokán rúgta.
A merénylő egész családja a robbantás közelében lehetett
Érdekesség, hogy a merénylet idején a Zala megyei Homokkomáromban élő P. László, és az ugyancsak a zalai Karmacson élő apja mindössze néhány száz méterre voltak egymástól a Teréz körúti helyszín közelében, az idősebb férfi azt állítja, hogy egy üzleti megbeszélésre utazott Budapestre, és hallotta is a robbanást. A történetet még tovább árnyalhatja, hogy P. László húga is a robbantás közvetlen közelébe egyeztetett egy találkozót korábban, de állítása szerint oda valamiért mégsem ment el. A furcsa egybeesésekre információink szerint a nyomozóhatóságok is felfigyeltek, de magyarázat nem született azokra. A térfigyelők felvételeinek elemzése arra is rámutatott, hogy a robbantás után P. László a Kertész utca környékén találkozhatott az apjával, utóbbi ezt a hétfői tárgyaláson indulatosan tagadta, miközben fia jókat kuncogott. A történet még bizarrabb annak fényében, hogy a hétfői tárgyaláson az apa azt sejtette beszédében, hogy az általa említett titokzatos ügynökök már régóta az egész családja életére törnek. A P. családdal szimpatizáló, a hallgatóság soraiban helyet foglalók ugyancsak indulatosan igyekeztek indítványokat tenni a bíróságnak, de Kalina József rendre utasította őket.
A PestiSrácok.hu korábban beszámolt róla, hogy a vádlottat két alkalommal is alaposan megvizsgálták az Igazságügyi Elmemegfigyelő és Gyógyító Intézetben, és mindegyik esetben épelméjűnek nyilvánították. A per néhány héttel ezelőtti kezdetén a bíróság P. László láthatóan zavart viselkedése miatt helyt adott a védelem indítványának, és egy újabb független szakértői csoportot kért fel a fiatalember vizsgálatára, Értesülésünk szerint ez megtörtént, a szakemberek március közepéig juttatják el a Fővárosi Törvényszékhez a jelentésüket, majd a bíróság azután ismerteti azt. Amennyiben P. László kóros elmeállapotban szenved, büntetését korlátlan mértékben enyhíthetik, és elrendelhetik kényszergyógykezelését. A hétfői tárgyaláson a bíróság ismertette azokat a nyomozati vallomásokat is, amelyek részletesen megvilágították P. László és húga gyermekkorát, amikor az édesanyjukkal gyakorta erőszakosan viselkedő apjuk miatt a házaspár elvált, majd az apa egy láthatáskor Dél-Amerikába vitte őket, ahol évekig éltek bujkálva. Hazatérésük után az apjuk már lényegesen kevesebbet foglalkozott a már kamaszodó fiatalokkal, egy idő után pedig már nem is nevelte őket, ami komoly nyomokat hagyhatott kialakuló személyiségükön is. A Teréz körúti robbantó büntetőpere március 19-én folytatódik a Fővárosi Törvényszéken.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/ PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS