A kormány nem véletlenül indította el a nemzeti konzultációt, Pintér Sándor belügyminiszter már két éve figyelmeztetett, hogy a migrációs kérdés óriási nyomást jelent Európának, és már ekkor felvetette a határok megerősítését, a kerítés megépítését – derül ki a Napi Gazdaság Németh Szilárddal készített interjújából. A parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes alelnöke szerint az illegális bevándorlást az Európai Unión kívül, de az unió gazdasági segítségével kell megállítani.
“Jelenleg az tudható, hogy négy méter magas, úgynevezett NATO-kerítést kell csinálni, ami azt jelenti, hogy négy méter magas részen rátesznek még egy olyan dróthálót, ami fizikailag megakadályozza, hogy át tudjanak rajta mászni. Azt tudjuk még, hogy a kerítés 175 kilométer hosszan épül meg, és az összes határátlépő hely megmarad. Természetesen nemcsak ettől a műszaki zártól várjuk, hogy kevesebben legyenek az illegális határátlépők, hanem a határőrizeti szervek nagyon komoly jelenlététől is. Minderre azért van szükség, mert a balkáni útvonalon, a magyar–szerb határon május 31-ig 50 430 migráns érkezett az országba, Olaszországon keresztül pedig 47 008-an jutottak be az unió területére. Naponta több mint 500 illegális migráns jön hazánkba, csütörtökön már 58 ezer fölött volt a számuk, szemben a 2014-es 42 277 fővel. Jól látszik, hogy június végére a 60 ezret bőven túllépik, szeptemberre elérheti ez a szám a 100 ezret, az év végére pedig akár 150 ezer is lehet az illegális bevándorlók száma.”
“Nem véletlenül indítottuk el a nemzeti konzultációt, nem véletlenül beszéltünk erről már az év elején. 2014 őszétől kezdve már nyilvánvalóvá vált, hogy nő az illegális határátlépők száma, akik elsősorban koszovói albánok voltak. Ezért kellett nagyon sürgős intézkedéseket tenni, ezért tárgyalt a magyar és a szerb belügyminiszter. Ezért fogalmazta meg Pintér Sándor, hogy ezt a problémát a jelenlegi jogszabályokkal, szabályozással nem tudjuk megoldani, csak úgy, ha nemzeti hatáskörbe kerül. Egyébként magát az illegális bevándorlást – tehát azt, hogy a menekültek gazdasági okokból, a jobb élet reményében, szervezett bandák által felbiztatva és irányítva jönnek az Európai Unióba – az Európai Unión kívül kell megállítani. Ez úgy lehetséges, hogy az érintett területeken, Ázsiában, a Közel-Keleten és Afrikában jelentős gazdasági akciókat indít el az Európai Unió.”
Forrás: Napi Gazdaság Online
Facebook
Twitter
YouTube
RSS