Az Európai Unió 27 tagországának vezetői abban állapodtak meg, hogy 15 napot biztosítanak az euróövezet pénzügyminisztereinek, hogy közös uniós szintű választ találjanak a koronavírus-járvány okozta gazdasági krízis megelőzésére – közölte Charles Michel, az Európai Tanács elnöke csütörtökön, a tagállami vezetők videokonferencia keretében tartott csúcsértekezletét követően. Az Európai Parlament pedig jóváhagyta a koronavírus-járvány elleni fellépéshez szükséges sürgős uniós intézkedéseket, köztük elfogadták a járvánnyal küzdő országokat segítő 37 milliárd eurós (13 ezer milliárd forint) uniós támogatást.
Michel sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: az euróövezet pénzügyminisztereinek két hét áll rendelkezésére az eurózóna pénzügyi mentőcsomagja alapján létrejövő speciális hitelkeret részleteinek kidolgozására a koronavírus által sújtott gazdaságok támogatására.
Mivel jelenleg legsürgetőbb feladat a koronavírus-járvány és annak közvetlen következményei elleni küzdelem, meg kell kezdeni a társadalom és a gazdaság rendes működéséhez és a fenntartható növekedéshez való visszatéréshez szükséges intézkedéseket
– fogalmazott az Európai Tanács elnöke.
Eközben az Európai Parlament (EP) története során először videokonferencia keretében tartott plenáris ülésén a képviselők távszavazás útján jóváhagyták a koronavírus-járvány elleni fellépéshez szükséges sürgős uniós intézkedéseket, köztük elfogadták a járvánnyal küzdő országokat segítő 37 milliárd eurós (13 ezer milliárd forint) uniós támogatást – közölte az uniós parlament csütörtökön. A forrást az egészségügyi rendszerek, kis- és középvállalkozások, munkaerőpiacok támogatására és az uniós gazdaságok más sérülékeny területeinek megerősítésére használhatják fel a tagállamok. Magyarország számára a támogatás keretében mintegy 5,6 milliárd eurót (2 ezer milliárd forint) biztosít az unió.
Forrás, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS