Nem egy, hanem több kompromittáló hangfelvételt készített Portik Tamás a Gyárfás Tamással folytatott beszélgetéseiről 2000 és 2004 között, és ezek a felvételek a rendőrség birtokában vannak – ezt állítja belügyi forrásra hivatkozva a Heti Válasz legfrissebb számában.
Mivel Fenyő János milliárdos médiavállalkozót 1998 februárjában ölték meg, lap szerint a bizonyító erejű hangfelvételek
nem a Fenyő-gyilkosság előkészítéséről, hanem a tett következményeiről szóló beszélgetések, amelyek Gyárfás felbujtói szerepéről árulkodnak.
A Heti Válasz forrásai a következőképpen rekonstruálták a hangfelvételek eredettörténetét: Portik Tamás az olajügyek miatt bujkált, állítólag külföldön; Amikor a kétezres években hazajött, kezdte rendezni itthoni viszonyait és Gyárfással is felvette a kapcsolatot, rendszeresen beszéltek személyesen és telefonon, ezeket a beszélgetéseket pedig Portik rögzítette, szándékosan úgy, hogy a producer felbujtói szerepe világossá váljon.
A Heti Válasz szerint a “fontos dolgait” mindig a bizalmasainál tartó Portikot, akit 2012 nyarán vettek őrizetbe, a Gyárfás-archívumot Jozef Rohacnak adta oda, tehát annak az embernek, akit már jogerősen elítéltek a Fenyő-gyilkosság ügyében, mint végrehajtót. Rohacot 2008-ban vette őrizetbe a cseh rendőrség, a hangfelvételeket Rohac a Heti Válasz szerint a testvérének, Stefan Rohacnak adta megőrzésre. Az elmúlt időszakban Stefan Rohac és köre elkezdte “feldolgozni” a Gyárfás-anyagot, ennek része volt, hogy tavaly szeptemberben Imrich K-n keresztül megzsarolta a producert.
Gyárfás azonban feljelentést tett, így jutottak el a nyomozók Imrick K-ig, majd rajta keresztül Stefan Rohacig.
Vagyis miközben Gyárfás “áldozatként” köpött a rendőrségnek, a rendőröket a maga ellen szóló terhelő hangfelvételig juttatta.
Ennek az információnak egyébként ellentmond a Magyar Idők azon értesülése, miszerint Gyárfás csak a rendőrök érdeklődésére állt elő a hangfelvétellel, azt nem maga a producer adta őda a rendőrségnek. A hangfelvételek a lap szerint elegendőek voltak ahhoz, hogy Gyárfást meggyanúsítsák.
A Heti Válasz szerint nem politikai ügyről van szó, egész egyszerűen arról, hogy a rendőrségnek szerencséje volt, amiért Rohacék “akcióba léptek”, majd Gyárfás emiatt a rendőrséghez fordult.
Ameddig ugyanis Gyárfás nem tett feljelentést, a lap szerint a rendőrségnek fogalma sem volt a hangfelvételek létezéséről.
Érdekes ugyanakkor, hogy a lap szerint 2000 és 2004 között készültek a hangfelvételek, 2003-ig ugyanis Portik még elvileg bujkált, körözés alatt állt.
HV/Index/PS; Fotó: PS/HPGY
Facebook
Twitter
YouTube
RSS