A nemrég elfogadott fővárosi költségvetés nem Karácsonyékat, hanem Tarlós Istvánt dicséri, akinek köszönhetően Budapest költségvetése, és annak mozgástere is jelentősen javult az elmúlt években, mondta a 888-nak Tóth Erik, a Nézőpont Intézet elemzője. A szakértő szerint Karácsony abban a tekintetben egyelőre sikeres, hogy az általa meghonosított háborús retorika arra alkalmas, hogy az ellenzéki, kormánnyal nem szimpatizáló szavazókat aktívan tartsa.
Tóth Erik a portálnak elmondta, a főpolgármester számára mindig az éppen aktuális nézeteltérés okozhat hidegháborús helyzetet Budapesten. Karácsony Gergely ugyanis nem az egyetértési, hanem az egyet nem értési pontokat keresi a kormánnyal szemben. Bár az iparűzési adó kapcsán a Nemzeti Versenyképességi Tanács javaslatáról még a hatástanulmányok sem készültek el, sokan a hír hallatán a kormány és a budapesti városvezetés közötti küzdelem egy újabb fejezetének megkezdéséről beszéltek, miközben a tervezet egyáltalán nem Budapest-specifikus tartalmú, tette hozzá.
Az elemző kitért arra is, hogy szerinte bár Karácsony gyakran felemlegeti egy-egy vita kapcsán magas legitimációját a közvetlen főpolgármester-választás miatt, azonban az elmúlt közel 5 hónapban úgy táncolt, ahogy a mögötte álló sokpárti ellenzéki koalíció fütyült. Mindeközben pedig igyekszik az autonóm szereplő látszatát kelteni.
A nemrég elfogadott költségvetésről szólva kifejtette, az nem Karácsonyékat, hanem Tarlós Istvánt dicséri, akinek köszönhetően Budapest költségvetése és annak mozgástere is jelentősen javult az elmúlt években.
Az önbecsapás azonban komoly veszélyekkel fenyeget: a 3-as metró klimatizálásának elmaradása például nem pénzbeli, hanem politikai mérlegelésből adódik
-tette hozzá a szakértő.
Karácsony eddigi tevékenységét értékelve elmondta, háborús retorika arra alkalmas, hogy az ellenzéki, kormánnyal nem szimpatizáló szavazókat aktívan tartsa.
A kormánnyal szembeni folyamatos kritika rövidtávú és szűklátókörű politikai stratégia, amelyet érezhetően vissza is tekertek márciusra
-mondta.
Hozzátette, a folyamatos konfrontáció lassítja a fontos ügyek megvalósítását, a döntéshozatalt, és árt a főváros renoméjának is. Ezt a legkönnyebben a Dél-budai Centrumkórház ügyén, vagy a Liget-projekten lehet felmérni. Megjegyezte, ezekben az ügyekben a fővárosi ellenzéki politikusok akadékoskodnak, mindezt úgy, hogy valószínűsíthetően ők is tisztában vannak azzal, hogy ezzel a budapesti emberek érdekeit sértik.
Forrás: 888; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS