Nem meglepő módon a Liberálisok nem fogadják el a kormányzati struktúrát sem – derült ki a Liberálisok első parlamenti felszólalásából, ahol azzal oktatták ki a kormányt, hogy nem elég XXI. századi, és nem eléggé globalista. Hozzátették, Magyarország visszalépett a társadalomfejlődésben és az államszervezet építésében, miközben „európai társaink megértették az új világrendhez való alkalmazkodás kötelezettségét”.
A Liberálisok közleményében arról írnak, hagyományaik szerint a kormánystruktúra kialakítása a mindenkori kormány hatásköre, amelyet ellenzékiként elfogadnak. De az új kormány megalakulása kapcsán szót emelnek a szemlélet ellen, amelyben az Orbán-kormány két cikluson át szervezte munkáját, és irányította az országot, mivel szerintük a vezérelv ugyanaz maradt: a miniszterelnök kezében összpontosul minden, a minisztériumok pusztán végrehajtók. Emellett a struktúra nem hordozza magában a XXI. század kihívásaira adandó válaszok keresését.
Miközben az európai társaink megértették az új világrendhez való alkalmazkodás kötelezettségét, ennek megfelelően alakítottak ki kormányzati struktúrákat és társadalomszervezési irányelveket. Magyarország visszalépett a társadalomfejlődésben és az államszervezet építésében
-állítják.
Mint hozzáteszik, álláspontjuk szerint a globalizációs folyamatok sikeresen működő, önigazgatásra képes régiókat kívánnak, emiatt Európai Ügyekért és Regionalizációért felelős minisztériumra van szükség. Emellett a klímaváltozás és a természeti kihívások kezelése, önálló Környezetvédelmi Minisztériumot kíván. Ugyanakkor végzetes hibának tartják 2018-ban egy kis nyitott gazdaság külgazdaságát külön kezelni a nemzetgazdasági folyamatoktól. Továbbá a minőségi oktatási rendszer elérése érdekében önálló Oktatási Minisztériumra van szükség.
Arról is írnak, az új világrend a globális partnerségről szól. Úgy fogalmaznak,
a nélkülöző milliók, akik ebben az országban élnek, ma sem méltóságukban, sem jogaikban, sem esélyeikben nem egyenlők a társadalom szerencsésebb felének tagjaival. Az ő felemelkedésük nem pusztán erkölcsi kötelesség, de össztársadalmi érdek is. Egy ilyen társadalmi krízisben minisztériumot kell létrehozni az esélyegyenlőségnek.
Forrás: OS/MTI; fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS