A Fox Newsnak nyilatkozott megbánásáról Jamie Shupe nyugállományú őrmester, aki néhány éve még az LGBTQ+ mozgalom kiemelt figurája volt, nemrég azonban úgy döntött, mégis férfiként kíván élni, miután több évig nőként, majd harmadik neműként élt. Az egyébként poszttraumás stresszindrónával küzdő férfi elmondta: a jogvédők valójában csak kihasználták törékeny mentális egészségét, amikor transzjogi élharcost csináltak belőle, miután pedig úgy döntött, mégis születési nemének megfelelően fog élni, céltáblává vált a magát toleránsnak hirdető közösségen belül. A nyugalmazott őrmester a csatornának úgy fogalmazott: a transzneműség és a nembináris nemi identitás pszeudotudomány és jogi fikció, a transzmozgalom pedig megfélemlíti a szakembereket.
Mióta Semjén Zsolt benyújtotta törvényjavaslatát azzal kapcsolatban, hogy ezentúl a személyi igazolványban a születéskori biológiai nemet kell feltüntetni, a magyarországi LMBTQ-mozgalom nemzetközi kampányt indított, mivel szerintük a javaslat, ha törvényerőre emelkedne, ellehetetlenítené a hazai transzneműek életét – írja a Mandiner. Annak ellenére állítják ezt, hogy egyébként a magyar állam méltányossági alapon jelentős részben támogathatja a nemváltó műtétet, pontosabban a genetikailag meg nem határozott külső nemi jellegek átműtését. Mindazonáltal fontos megjegyezni, hogy a valódi nemváltás lehetetlen. Sőt: egyre többen vannak, akik megbánják a nemváltó műtétet és visszatérnek eredeti nemükhöz.
A leghíresebb visszatérő az amerikai transzmozgalom egyik úttörőnek tartott személyisége, James Shupe volt. Shupe 1963-ban született, 1987-ben házasodott meg, és feleségével egy lányuk van. 2013-ban kezdett transznemű nőként élni, és ekkor a James-t a semlegesebb hangzású Jamie-re cserélte. Az úgynevezett nemváltásban Shupe a hormonterápiáig jutott, aminek keretében irgalmatlan mennyiségű ösztrogént adtak neki. Erről így vallott:
a nemváltásnak állítólag rendbe kellett volna tennie a mentális problémáimat, de azok inkább rosszabbak lettek.
Shupe ezután semleges neműnek (non-binárisnak) nyilvánította magát, majd miután ezt egy oregoni bíróság három éve jogerősen is elfogadta, ő lett a világ első, hivatalosan is semleges nemű személye. “Jamie” ezzel a címlapokra került és ünnepelt LGBTQ+ személyiség lett. Az átalakulási folyamatra úgy emlékezett vissza, hogy egy alkalommal, 2013-ban megfenyegetett egy nővért, hogy ha nem ír fel hormonkezelő szereket, megszerzi azokat máshogy.
A nővér ignorálta, hogy krónikus poszttraumás stresszem van, minthogy előzőleg 18 évig szolgáltam a katonaságnál. Ebben minden orvosom egyetért. Mások azt gondolják, bipoláris zavarom van (mániás depresszió) és valószínűleg borderline személyiségzavarom is. Meg kellett volna állítaniuk, de a transzgender aktivizmus megfélemlítette a nővért, és nem mert nemet mondani
– emlékezett Shupe. A férfi ma már úgy érzi, a transzjogi aktivisták agymosása helyett egy intenzív terápiára lett volna szüksége, de mint fogalmazott, az orvosok ma annyira tartanak a transzmozgalomtól, hogy nem merik vállalni a Blanchard-féle diagnózist (amelynek lényege, hogy kétféle transznemű van a férfiak között: a férfiakhoz vonzódó homoszexuálisok, illetve azok, akik a saját magukról, mint nőről alkotott képhez vonzódnak).
A transzmozgalom megnyerte a csatát az orvoslásban, és megnyerte a nyelvi csatát is
– fogalmaz a transzmozgalomból kiábrándult férfi.
Transz-megváltóból konzervatív pária
Shupe a Fox Newsnak arról beszélt, hogy az oregoni bírósági határozatot követően rájött, semleges neműként sem érzi magát komfortosan, ezért egy éve bejelentette: visszatér biológiai neméhez és férfiként él tovább. Korábbi támogatói “meglepő” módon nem voltak éppen toleránsak a férfi elhatározásával szemben, meleg- és transzjogi körökben azonnal kegyvesztetté vált. De már korábban is kiütközött az LGBTQ-közösség toleranciájának egyoldalúsága. Elmondása szerint Shupe 2017-ben fellépett a transzneműek katonai szolgálata ellen és a nemiidentitás-zavarral küzdő gyermekek “sterilizálása és megcsonkítása” ellen; akkor kihátráltak mögüle.
Egyik napról a másikra a liberális média kedvencéből konzervatív pária lettem
– fogalmazott. Shupe hozzáteszi:
az igazság az, hogy nonbináris nemváltásom tudományos és orvostudományi csalás volt. Nincs semmiféle szexuális fejlődési zavarom. Minden szexuális zavarom a fejemben volt. Kezelni kellett volna engem. Ezzel szemben minden egyes lépésnél az orvosok, bírák és lobbicsoportok megerősítették álmodozásaimat.
A férfi a csatornának arról is beszélt, hogy a transzneműség és a nembináris nemi identitás pszeudotudomány, és pusztán fikcióként létezik a jogrendben, a transzmozgalom pedig megfélemlíti a szakembereket és átmossa a kiszolgáltatott emberek agyát. Schupe szerint, miután elhatározta, mégis inkább férfi lesz, céltáblává vált. Mint fogalmazott, a magukat toleránsnak tartó liberálisok kihasználták, most pedig folyamatosan támadják és éppen a konzervatívok próbálnak meg valódi segítséget nyújtani neki és sorstársainak.
Forrás: Mandiner/Fox News
Facebook
Twitter
YouTube
RSS