Korábban sokan találgatták, hogy mikor jön a második hullám, ha egyáltalán jön. Egyesek az iskolakezdés idejére tippelték a második hullám érkezését. Arra ugyanakkor kevesen gondoltak, hogy még az idei tanév megkezdése előtt ennyivel fog nőni az új fertőzöttek száma. Ennek okáról is beszélt Dr. Szlávik János infektológus főorvos a Hír TV-ben.
A főorvos szerint, ahogy ez a vírus az emberi szervezetbe bejut, elkezd szaporodni, majd az emberi szervezetből annak egy része távozik. Ez a távozás a szennyvízből is kimutatható: nem magát a vírust, hanem annak örökítőanyagát találják meg a szennyvízben, amely ezt igazolja. A szennyvízminták örökítőanyag-vizsgálata azt mutatja, hogy Budapesten és sok vidéki nagyvárosban elkezdett emelkedni a szennyvízben ez az örökítőanyag. Mindez a koronavírus fertőzésének terjedését bizonyítja.
Úgy terjed a közösségben, hogy az illetők nem tudnak róla. Amúgy is, ez a vírus jellemző módon imád úgy megfertőzni valakit, hogy az illető nem veszi észre, hogy megfertőződött. Úgynevezett tünetmentes fertőzött. A tünetmentes fertőzött, attól, hogy ő nem észlel tüneteket vagy rendkívül enyhe tüneteket észlel, attól még továbbadhatja a vírust
– hangsúlyozta Dr. Szlávik János. Egyesek szerint akár 30-35 százalék is lehet a tünetmentesek aránya, sőt, a gyermekeknél talán még nagyobb ez az arány. Ezek a számítások egyelőre nem pontosak, de folyamatosan tanulmányozzák a vírust, hogy a lehető legmegfelelőbb módon tudjanak a vírus okozta fertőzésekre reagálni.
Ne bízzuk el magunkat, mert sokkal inkább kell figyelni a védekezésre
– figyelmeztetett a főorvos.
Forrás: Hír TV; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS