A Tűzfalcsoport jubileumi írásában tárgyalta az Országos Bírói Tanács (OBT) nevű, honlapján Andy Vajna emlékét megbecstelenítő, illetve 1956 szellemét bemocskoló írásokat megjelentető, bírókból álló aktivista intézményt. Ezen kívül megvizsgálták, vajon a Kúria elnöke miért nyújthat támogatást a rebellis bíráknak, illetve hogy a Magyar Bírói Egyesület miért süllyedt sokak szemében ellenzéki szócsővé.
Kijelenthető, hogy mostanában nagyon népszerű az Országos Bírósági Tanács (OBT) a balliberális, illetve Soros-médiában – olvasható a Tűzfalcsoport legújabb írásában. Hozzáteszik: a viszony kölcsönös, az OBT sajtófigyelő rovatában túlnyomó többségben balliberális fórumokat szemléz a Tanács.
Kifejtik: a 444.hu és a HVG írásai mellett a honlapra az olkt.hu írásai is felkerülnek, amelyekben nem ritkán a kormányfő lányát gyalázzák, Andy Vajnát „rágcsálónak” nevezik, az 1956-ban a fegyveres harcokban részt vevőket pedig bűnözőnek titulálják.
Szemlézi továbbá büszkén a bírói testület azt az alfahir.hu-t, amely az egyik, időközben nem elérhető cikkében egyértelmű antiszemita megjegyzést tesz Hegedűs Zsuzsanna miniszterelnöki megbízottra
– írják.
A Tűzfalcsoport szerint a magyar után a lengyel kormány tekintélyének aláásásához is kész asszisztálni a Bírói Tanács, amit az is bizonyít, hogy zárt ajtók mögött vitatták meg az Igazságszolgáltatási Tanácsok Európai Hálózatának (ENCJ) kezdeményezését, és meg is szavazták a Lengyel Bírói Tanács (KRS) ENCJ-tagságának felfüggesztésére irányuló előterjesztést.
Magyarországon az Alaptörvény és a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló 2011. évi CLXI. törvény azzal a céllal hozta létre az OBT-t, hogy a bíróságok központi igazgatását végző Országos Bírósági Hivatal (OBH) felügyeletét lássa el. Ez a szakmai kontroll azonban semmiképpen nem jelenthet politikai pozicionáltságot, az OBT alapvető funkciója az OBH munkájának ellenőrzése, nem pedig annak ellehetetlenítése
– olvasható a Tűzfalcsoport cikkében. Hozzáteszik: a politikai töltetű színjáték azonban rövid idő alatt aláásta az új OBT legitimitását.
Zsák a foltját – a Kúria elnöke és az OBT egymásra talál
A Rákosi- és Kádár-korszak mementóit őrző Szoborparkhoz hasonlította a Tűzfalcsoport egyik bírósági forrása a Kúriát, amelynek elnöke, Darák Péter „kényszernyugdíjazás után tanácsadóként igyekezett visszafoglalkoztatni minél több, a rendszerváltozás előtt szocializálódott matuzsálemet”. Úgy vélik: Darák Péter, ameddig csak lehet, szeretné feltartóztatni a bíróságok harminc év után is befejezetlen öntisztulási folyamatát.
Ez persze aligha meglepő annak fényében, hogy a Kúrián ítélkezhetett, akár politikai ügyekben is, a Soros Alapítvány által gründolt Eötvös Károly Közpolitikai Intézet vezetőjének, Majtényi Lászlónak a felesége
– írják.
A cikk említi Baka Andrást, aki a balliberálisok kedvenc (ex-) főbírója lett, valamint Mészár Róza neve is felmerül, akiből még annak idején Gyurcsányék akartak alkotmánybírót csinálni, ami nem jött össze, így maradt a Kúrián, ahol véletlenül pont nála landolt a Gyurcsány-kormány titokminiszterének, Szilvásy Györgynek az ügye.
A rendszerkritikus Országos Bírói Tanács (OBT), amelynek ő hivatalból a tagja, körülbelül egy éve a Kúrián tartja üléseit, és titkárnőt is a Kúriától kaptak
– írja a Tűzfalcsoport.
Magyar Bírói Egyesület – kiknek az érdekét képviselik?
A Tűzfalcsoport arról is ír, hogy a MABIE környékén korábban is mozogtak olyan bírók, akik vagy botrányos kijelentéseikkel, vagy rendszerellenes kirohanásaikkal hívták fel magukra a figyelmet. Példaként felhozzák azt a Ravasz Lászlót, akit a Szegedi Törvényszék fegyelmi eljárása nyomán elbocsátottak azért a 2011-ben tett állításáért, miszerint „a bírósági szervezeti rendszer jelenleg olyan válságban van, amely már a jogállami működést is veszélyezteti”. Ravasz László az Alkotmánybírósághoz és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) támogatásával a strasbourgi bírósághoz fordult, mert úgy vélte, hogy „véleménye nyílt vállalása miatt” indítottak fegyelmi eljárást ellene.
A rendszerellenes erők tehát új támogatóra találtak a Bírói Egyesületben, ami azért is különös, mert a szervezet részt vett a jelenlegi igazgatási modell kidolgozásában és támogatta annak bevezetését
– írják.
Kifejtik: a MABIE látszólag a legnagyobb bírósági érdekképviseleti egyesület több, mint ezer taggal, ám a szervezetet ismerő forrásaink szerint a többség „fantom tag”.
A Magyar Bírói Egyesületről érdemes megjegyezni továbbá, hogy vezetőségének tagja a renitens OBT-ben is helyet foglaló Szabó Sándor, akit Marian Cozma veszprémi kézilabdázó gyilkosának feltételes szabadságra bocsátása kapcsán ismerhetett meg a közvélemény
– olvasható a cikkben.
A teljes írás ITT olvasható.
Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: Brendan Smialowski/AFP
Facebook
Twitter
YouTube
RSS