Soros György és a Demokrata Párt neve az utóbbi évtizedekben összeforrt: a milliárdos hatalmas összegekkel támogatta a baloldali tömörülést. De Soros befolyása az amerikai belpolitikára itt nem ér véget: van egy máig feltáratlan republikánus szál is, amely eddig kevéssé volt ismert. Az üzletember több tízezer dollárral támogatott republikánus politikusokat.
Egy Soros György által létrehozott fedezeti alap alkalmazottai több tízezer dollárt adományoztak azoknak az ismert republikánus politikusoknak, akik 2016-ban küzdelmet folytattak a már kezdetektől nyíltan bevándorlásellenes értékrendet képviselő Donald Trumppal szemben – írja a Tűzfalcsoport.
A blog szerint a migráció kérdése valóban olyan kardinális kérdésnek tekinthető Soros György befolyása, a republikánus pártra való ráhatása kapcsán, amellyel a spekuláns filantróp mára „megalkotta” a maga republikánus politikustípusát; a puhább bevándorláspolitika mellett az ilyen jelöltek támogatják a nyitott határok kereskedelmét, és általában a Trumppal szembeni fellépéseket.
A portál szerint Soros keze még John McCain republikánus szenátorig is elérhetett, aki Barack Obama 2008-as elnöki kihívója volt. A politikus Ted Kennedy szenátorral is kész volt együttműködni az illegális bevándorlók amnesztiájának lehetősége kapcsán. Ehhez Soros György tetemes súlyú pénzeszközöket is mozgósított, a működésüket a határon kifejtő nem kormányzati szervezetek tevékenységének támogatására. Soros célja az volt, hogy jogi hálózatával lényegében törvénytelenné tegye a helyi rendőrség működését a migrációs kríziskezelés és az egyénekkel szembeni eljárások terén.
Nem csoda ezek után: McCain a 2010-es években hevesen támadta Orbánt, akit egy alkalommal fasiszta diktátornak is nevezett
– állapítja meg a cikkíró.
A Soros-befolyást jelzi még, hogy az amerikai szenátus külügyi bizottságának republikánus és a képviselőház hasonló testületének demokrata párti elnöke nyilatkozatot tettek közzé 2020 tavaszán, amelyben támadták Magyarországot, azon belül is az Országgyűlést, a parlamenti munka „időkorlát nélküli félreállítását”. Aggasztónak nevezték azt, hogy a világjárványt éppen egy uniós és NATO-tagállamban használják fel a rendeleti kormányzás bevezetésére – írja a cikk szerzője.
2020 februárjában Mitt Romney szenátor (aki 2012-ben Barack Obama kihívója volt az elnökválasztáson), a republikánus párt tagjaként szinte mindenkit megdöbbentett azzal, amikor a republikánusok közül egyetlenként Donald Trump elnök elítélése mellett szavazott a demokraták által erőltetett felelősségre vonási (impeachment) eljárásban. Az első, a „hatalommal való visszaélésről” szóló vádpontban 52 republikánus voksolt az elnök felmentése érdekében, míg Romney csatlakozott ahhoz a 47 demokrata szenátorhoz, aki az elnök elítélését támogatta.
Trump politikai-gazdasági sikerei azonban kevéssé kedveznek a republikánus elnök pártbéli ellenfeleinek, és ez a szilárd tény a következő esztendők magyar külpolitikája, Magyarország diplomáciai mozgástere szempontjából sem ígérkezik jelentéktelen fejleménynek. Az amerikai foglalkoztatottsági mutatók régóta nem álltak olyan jól, mint most, de még a különböző kisebbségek – a feketék és a latinók – gazdasági helyzete is jelentősen javult az elmúlt években, noha éppen az elmúlt hónapokban antirasszista zavargáshullám söpört végig az USÁ-n. A gazdasági adatok tehát kecsegtetőek, és a híres Trump-fal nem épülhetett meg, az illegális migránsok száma is mérséklődött az utóbbi időkben – folytatja a blog.
Az elmúlt időszak amerikai belpolitikai fejleményei nyomán – még a kiterjedt Soros-hálózat nyilvánvaló gazdasági és ideológiai szorításában is – a Republikánus Párton belül is sokaknak el kell gondolkodniuk azon, hogy vállalnak-e értékközösséget mindazon amerikai és külföldi erőkkel, amelyek a nyitott társadalom azonosított ellenségeiként szállnak szembe a baloldal masszívan intézményesített és mediális túlsúlyával – zárja gondolatait a Tűzfalcsoport.
Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan
Facebook
Twitter
YouTube
RSS