Brüsszel elégedett lett volna a multinacionális cégek cafeteria-rendszerbe való beengedésével, de nem biztos, hogy a magyar emberek jól jártak volna ezzel – nyilatkozta Rogán Antal a Kossuth Rádióban. Hozzátette, ha a munkaadókkal való egyeztetések a kellő ütemben lezárulnak, legkésőbb nyárra döntés születhet az új cafeteria-rendszerről.
Rogán Antal elmondta, idén még működőképes a cafeteria-rendszer, a változásokat 2017. január elsejétől kell elindítani, ezért a cafeteria gyakorlatilag minden kormányülésen téma valamilyen formában. A miniszter kiemelte, hogy olyan rendszer kidolgozása a cél, amely a növekvő gazdasági teljesítményből minél többet odaad az embereknek a gazdasági teljesítmény sérülése nélkül. Rogán Antal hangsúlyozta továbbá, hogy a brüsszeli döntés nyomán már nemcsak a cafeteria megmentése, hanem egy kedvezőbb megoldás kidolgozása a cél.
Kifejtette, az eddig ismert cafeteria-rendszer egy része valószínűleg a gyermeküdültetés, illetve a turizmus fejlesztésére fordítható támogatási rendszerként fog működni a jövőben. Emellett a kormány azt szeretné, hogy legyen a béremeléseknek járulékmentes része, ezáltal a béremelés nem jelent plusz terhet a munkaadók és a munkavállalók számára sem, azonban ez az összeg nem számít bele a nyugdíjalapba – fogalmazott. Erről folyik az egyeztetés jelenleg a munkaadókkal, a miniszterelnök bejelentése sem végleges döntést jelent, hanem azt, hogy a javaslat véleményezésére kérte fel a szervezeteket – jegyezte meg a miniszter.
Rogán Antal arra a felvetésre, hogy a külföldi multinacionális cégek cafeteria-rendszerbe való beengedésével Brüsszel elégedett lett volna úgy válaszolt, lehet, de nem biztos, hogy a magyar emberek jól jártak volna, mivel jelentős mennyiségű profit áramlott volna ki az országból. Ehelyett viszont az Erzsébet-utalvány rendszerén keresztül beáramló összegeket visszafordította a kormány gyerekszálláshelyek fejlesztésére és gyerekek üdültetésére – fűzte hozzá.
Forrás: MTI
Fotó: ittlakunk.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS